Filmleri oyla!
Beyazperdem
  İspanyol Pansiyonu
  Ortalama puan
  3,6
  116 Puanlama ve 347 Eleştiri
  dağılımı 347 Eleştiri notla
  115 Eleştiri
  145 Eleştiri
  14 Eleştiri
  51 Eleştiri
  14 Eleştiri
  8 Eleştiri
  İspanyol Pansiyonu hakkında görüşlerin ?

  347 kullanıcı eleştirisi

  Şamil Ö.
  Şamil Ö.

  Takip Et! 12 Takipçi 171 Eleştirisini Oku

  3,5
  5 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Günümüzde üniversite okuyan her öğrencinin aklında bir tanım vardır ''Erasmus öğrenci değişim programı'' için. Kimisi için iyi bir kariyere uzanan merdivenlerde bir başlangıç basamağı, kimine göre yabancı insanların bulunduğu çok kültürlü bir toplulukta yaşamak ve yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmek için eşsiz bir fırsat, kimisi için alkol ve parti dolu geceler ve kimileri içinse sevdiklerinden ayrı yabancı bir ülkede geçirilecek ürkütücü ve ayrılıklar-kopuşlar içeren bir dönem. Filmin yönetmen ve senarist koltuğunda oturan Cédric Klapisch ise bütün bu süreci öylesine iyi analiz etmiş ki film boyunca Erasmusa dair bütün bu noktalara filmde yer vermiş. Senaryo bakımından basit bir resim çizen yapım, Fransa'da bir üniversite öğrencisi olan Xavier'in Erasmus programıyla Barselona'ya gelmesini ve burada İspanyolca-Katalonca öğrenmek zorunda kalarak derslerini geçmesini ve kaldığı öğrenci evindeki arkadaşlarıyla başından geçen tatlı-komik-dramatik olayları konu ediniyor. Ben de Portekiz'de 7 ay Erasmus yapmış bir öğrenci olarak filmde anlatılan bütün olayların, tıpkı hayatımdan alınmış birer mozaik parçalarını izlermiş gibi inceledim ve Sevilla-Madrid-Barselona üçgeninde geçirdiğim tatlı-komik anılarımı hatırlayarak dejavu yaşadım, bu bakımdan film benim kalbimdeki yerini daha bir kalıcı hale getirdi. Sonuç olarak; Erasmus'a dair fikir edinerek komedi-dram türünde bir yapım izlemek ve yabancı bir ülkeye gidip tekrar evinize döndüğünüzde, giden kişiyle geri dönen kişinin artık aynı karekterler olmadığını ve bir yere ait hissedememe durumunu anlamak, hoş bir vakit geçirmek istiyorsanız L'Auberge Espagnole tam da izlemeniz gereken türde bir yapım..
  Ediz Deniz Z.
  Ediz Deniz Z.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  3,5
  19 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  Film güzeldi. İnsanların bir çok farklılığı olmasına rağmen hepsi bir araya gelince yaptıkları paylaşımlar ve birlikte nasıl yaşadıklarını gösteren filmdi. Xavier'in yaşadıkları gerçekten etkileyiciydi.
  sarpcore
  sarpcore

  Takip Et! 4 Takipçi 195 Eleştirisini Oku

  2,5
  11 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  Fransiz Xavier Barselonaya okumak için gidiyor.Uzun uğraşlar sonunda,kendine kalacak bir pansiyon bulur.Kalacağı bu pansiyonda değişik ülkelerden gençler vardır.Farklı külterleri bir araya getiren pansiyonda geçen güzel bir film.Her genç öğrencinin başından geçen aşk,eğlence,sex,ders geçim sıkıntısı onlarında başına gelir.Tavsiye ederim.
  bilo261
  bilo261

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  bu filmi 3 kez izledim ve yurtdışına özellikle İspanya ve Erasmuss yakınlık duyanlar için bulunmaz nimet her milletten insanın erasmus çatısı altında İspanyada toplanmaları ve arkadaşlıkları hakkında bir yapım.Filmdeki esas oğlanımız aslında çoğumuzun yapmak istediği ama yapamadığı şeyleri uyguluyo filmi izlerken ah ne şanslı çocuk pek cok yerde diyeceksiniz kesinlikle izleyin derim çok kaliteli bi yapım!!!
  sunshine-erda
  sunshine-erda

  Takip Et! 42 Eleştirisini Oku

  4,5
  15 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Audrey Taotounun filmde yer alması filmi kendine çeken etken oldu. Her ne kadar kendisini çok görmesek de filmde ayrı bir yeri var. Film gençlik komedi ve romantizm tarzında gerçekten başarılı. Bu iki tür birbiriyle gerçekten iyi sentezlenmiş..
  ozgurparis101
  ozgurparis101

  Takip Et! 109 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Çok samimi ve sıcak bir film, oyunculukları çok beğendim, özellikle Amélie yi:) Duygu yoğunluğunun yanında heyecanı da bol..Alttan alttan verdiği mesajlar çok hoştu, psikolojik yoğunluğu tam bir Fransız edasıyla anlatılmıştı.Filmin beğendiğim diğer yanı ise dil çaşitliliğiydi.
  seblaaanim
  seblaaanim

  Takip Et! 11 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  Başarılı bir film sayılmaz.5 sene önce ilk kez izlediğimde gençlik ateşinin verdiği etkiyle çok beğenmiş ve izlerken çok eğlenmiştim. Ancak geçen ay tvde görüp tekrar bir baktım,kesinlikle vasat. Zaman zaman Dawsons Creekvari bir dizi izliyormuş hissine bile kapılabilirsiniz. Audrey Tautounun oyunculuğu çok başarısız.Oyuncular doğallıktan uzak.Senaryo ise yavan kalmış.
  fearless
  fearless

  Takip Et! 6 Takipçi 190 Eleştirisini Oku

  2,0
  20 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Filmi sonuna kadar izlemek gerçekten sabır gerektirir..10/4
  beck31
  beck31

  Takip Et! 1299 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Haziran 2008 tarihinde eklendi
  insanı rahatlatan, güldüren, içinde ilişkilere dair birşeyler bulunan bir film,,,böle bir gülüyorsunuz, bir içiniz burkuluyor sonra yine gülüyorsunuz... ama izlediğinizde emin olun çok güzel bir tad bırakıyor ve kesinlikle yurtdışına gitme isteği yaratıyor. Büyük bütçeli Hollywood filmi izlemek isteyenlerin uzak durmasını öneririm.
  mcesh
  mcesh

  Takip Et! 18 Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Haziran 2008 tarihinde eklendi
  ne duzgun bi konusu var ne de oyunculuklar güzel.başrol zaten bir o kadar kotu.su an filmi sonuna kadar dayanıp izledigim icin kendimle gurur duyuyorum.10/3
  cado2pa3
  cado2pa3

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  7 Nisan 2008 tarihinde eklendi
  Ersamusla ilgili başka filmler varmı böyle? bilen varmı?
  otomatikgugukkusu
  otomatikgugukkusu

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  4,5
  4 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  erasmus programı ile avrupa'ya okumaya giden, orada içindeki özgür ruhu dışarı salan, atlayan, hoplayan zıplayan, eglencenin dibine vuran, geri döndüğünde bir ekonomist olmak yerine hayallerinin peşinden giden, yazar olan bir gencin hikayesi. dejenere olmuş avrupa gençliğini de tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermektedir film. aynı zamanda ingilizlerin yavşaklığına, şımarıklığına, almanların disiplinine, ispanyol ve italyanların akdeniz sıcaklığına dair ince detaylar vardır. izlenesi, güzel bir filmdir.
  rapsodi-hayal
  rapsodi-hayal

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  bende yeni izledim filmi .oldukça renkliydi güzeldi
  ozankayikci
  ozankayikci

  Takip Et! 26 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  yakın gelecekte bir erasmus yolcusu olarak, filmi inanılmaz derecede çok beğendim. müthiş bir ekip, filmin sonrası için russian dolls'u da izleyin...
  pcemh
  pcemh

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  4,5
  28 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  Varşova'da bir dönem Erasmus olarak kalmış ve evini 2 irlandalı, 1 isveçli, 1 alman ve 1 de slovakla paylaşmış biri olarak, filmi izlerken ve izledikten sonra gözyaşları içinde kaldım, yaşadığım tüm güzel vakitleri bana tekrar birebir yaşattı, özellikle hep beraber barlara gidip, sokaklara kusmalar, irlandalıların alman arkadaşa yaptığı nazi şakaları, ve daha başka herşeyi tekrar yaşadım, özellikle Erasmusla yurtdışına gitmeyi düşünenler veya gidip gelmiş olanlar mutlaka izlemeli....9/10
  abdur85
  abdur85

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  barselonada bir erasmus donemi geciren biri olarak filmi siddetle tavsiye ederim. biraz amatorce cekilmis gibi ama yine de konu cok guzel
  zdilaver
  zdilaver

  Takip Et! 3 Takipçi 94 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Ağustos 2005 tarihinde eklendi
  türlü diye bi yemek var ya ona çok benzio.içinden herkes kendinden bişeyler bulabilir bence.bi karakterden hoşlanmazsanız birinden mutlaka hoşlanacağınızı garanti ediyorum. ve ispanyol pansiyonunun dediği gibi biz insanlar tek değiliz hepsiyiz ve gerçek bir karışıklığız:)
  amazonta
  amazonta

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Ekim 2004 tarihinde eklendi
  Eğer içinizde yeni yerler görme, gezme isteği varsa, ama iş güç parasızlık koşullar yüzünden olduğunuz yerde çakılı kalmışsanız, bir sonbahar akşamı, kahve çikolata ve sigara eşliğinde izlendiğinde içinizi sıcacık duygularla dolduracak bir film. Oyunculuklar çok güzel. Sırf filmin sonunu görebilmek için bile izlenir bu film. Bir de ingiliz kardeşin sineklerle ilgili anlattıklarını görmek için...
  tuffy34
  tuffy34

  Takip Et! 1 Takipçi 162 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Şubat 2004 tarihinde eklendi
  Herhangi bir insanın hayatından alınmış herhangi bir kesit.. İspanya'ya rehber eşliğinde yapılmış bi gezi gibi geldi bana.. sıkıldım.. Ayrıca filmin sonunda rehberimizin(Xavier) karakterindeki değişim göz önüne serilmeye çalışılmış ama ben pek farkedemedim şahsen..
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 1 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Eylül 2003 tarihinde eklendi
  Neşeli,sürekleyici ve izlenesi bir film !
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top