Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
Metropolis
"Metropolis" filmine benzer 20 film var.
 • Rüzgarlı Vadi

  Rüzgarlı Vadi

  6 Temmuz 2007 / 1s 56dk / Animasyon, Macera
  Yönetmen Hayao Miyazaki, Tomoko Kida
  Oyuncular: Gorô Naya, Ichirô Nagai, Iemasa Kayumi
  Rüzgarlı Vadi'de dünya 'Seven Days of Fire' isimli yıkıcı bir savaşın ardından yaşanmaz bir yerleşim yerine dönüşmüştür. Savaş sonrası ortaya çıkan zehirli bir gaz sebebiyle tüm doğal yaşam sona ermiş, insanoğlu da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Çok az sayıdaki insan kolonileri bu gazdan arındırılan irili ufaklı adalarda yaşamaktadır. Prense Nausicaa'nın halkı da bu insan topluluklarından biridir. Prenses Nausicaa, doğaüstü güçleri sayesinde canlı olan tüm varlıklarla ve ormanlarla konuşup anlaşabilme yeteneğine sahiptir. O bu zehirli gaz dolu ormanlara karşı halen daha umutludur ve bir kurtuluş yolu bulabileceği inancını taşır.Animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin aynı isimli 'manga' serisinden uyarladığı film yönetmenin en önemli yapıtlarından biri.
  Üyeler
  3,8
 • Ghost in the Shell

  Ghost in the Shell

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 23dk / Aksiyon, Animasyon, Bilimkurgu
  Yönetmen Mamoru Oshii
  Oyuncular: Atsuko Tanaka, Akio Ôtsuka, Tamio Ôki
  Günümüzden uzak bir gelecekte, Japonya'da geçen hikaye The Puppet Master isimli bir siber ajanın hikayesine odaklanır. Dünya 2030'lu yıllara gelmiştir ve teknolojik olarak günümüz halinden millerce yıl ötededir. İnsanlar artık sanal bir gerçeklikte yaşamakta ve düzen de yine sanal yollardan sağlanmaktadır. Bakanlık tarafından yaratılan Puppet Master, bu ortamın yarattığı en yetenekli ajanlardan biridir. Süper ajan, yeterli bilgiye ulaştığında kendisi için bir beden aramaya başlar. Ancak peşine düşen ajanlardan habersizdir...Ghost in the Shell, ilk çıktığı günden bu yana halen daha türünün en önemli örneklerinden biri. Ardından devam filmleri de çekilen yapıt Japon dehası Mamoru Oshii'nin elinden çıkma.
  Üyeler
  3,6
  FRAGMANI İZLE
 • Akira

  Akira

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 4dk / Animasyon , Bilimkurgu
  Yönetmen Katsuhiro Ôtomo
  Oyuncular: Mitsuo Iwata, Nozomu Sasaki, Mami Koyama
  Sene 2019... Dünya savaşı esnasında esrarengiz bir silah Tokyo'yu yerle bir etmiştir ve bunun üzerinden tam 30 sene geçmiştir. Tokyo'nun yerine inşa edilen Neo-Tokyo, teknoloji çağının tüm gerekliliklerini yerine getirmektedir. Mafya ve terör ise bu şehrin damarlarına sızmıştır. Artık şehre hükmeden bu devasa kaosu engellemenin, ya da onun hızını kesmenin, hiçbir yolu yoktur.Tetsuo ve Keneda iki eski dostlardır. Çeteleriyle birlikte gizli bir askeri üsse girerler. Biri yakalanır ve deneylerde denek olarak kullanılmaya başlanır. Bunun üzerine kazandığı güçleri, kendi istekleri doğrusunda kullanacaktır.
  Üyeler
  3,7
 • Yürüyen Şato

  Yürüyen Şato

  9 Haziran 2006 / 1s 59dk / Animasyon, Fantastik
  Yönetmen Hayao Miyazaki
  Oyuncular: Chieko Baisho, Takuya Kimura, Akihiro Miwa
  Yürüyen Şato, kendisine yapılan büyünün etkisini yok etmeye çalışan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Sıradan bir genç kız olan Sophie şeytani bir cadı tarafından büyüyle doksan yaşında bir kadına dönüşür. Sophie artık fazlasıyla yaşlanmış ve çevresi tarafından tanınmaz bir görünüme bürünmüştür. Bu yüzden büyük bir umutsuzluğa kapılan ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Sophie, Howl isimli yürüyen bir şatoda yaşayan bir büyücünün yanına yerleşir. Bu şatoda yaşayan cinlerden biri de Sophie ile aynı kaderi paylaşmaktadır. Aynı amaç etrafında buluşan ikili kendilerine yapılan kara büyünün etkisini yok etmeye çalışacaklardır. Bu sırada şatonun dışında patlak veren savaş ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit etmektedir. İkili artık hem kendileri için hem de ülkeleri için canları pahasına savaşmak zorunda kalacaktır. Animasyon dehası Hayao Miyazaki imzalı olan film animasyon türünün en yaratıcı yapıtlarından biri.
  Üyeler
  4,4
  Beyazperde
  4,5
 • One Piece The Movie

  One Piece The Movie

  Vizyon tarihi belirsiz / 0s 50dk / Aksiyon, Animasyon , Macera
  Yönetmen Atsuji Shimizu
  Oyuncular: Mayumi Tanaka
  Luffy ve arkadaşlarının yaşadıkları yerde eski bir korsan efsanesi vardır. Büyük Altın Korsan Woonan olarak bilinen bu korsanla ilgili efsaneye göre, Woonan kazandığı savaşlardan ve yendiği düşmanlardan sonra dağ kadar yüksek bir altın yığınının sahibi olmuştur. Korsanın bir adaya gizlediği söylenen hazinesi, ölümünün ardından asla bulunamamıştır. Adanın nerede olduğunun gösterildiği tek harita da El Drago adı verilen, altınları bulmayı kafasına koymuş acımasız bir korsanın ellerine geçmiştir. Luffy ve arkadaşları, haritayı El Drago'dan almak ve adaya ondan önce ulaşmak için hayatlarının macerasına doğru yola çıkarlar. 1999 yılında Japonya'da yayınlanan televizyon serisinin ardından sinema filmi de yapılan One Piece?in bu ilk filmi, başarısının ardından 8 filmin daha çekilmesine öncülük etti. Son film One Piece Movie 10 de gösterime girmek için 2009 yılını bekliyor.
  Üyeler
  3,0
 • Castle of Cagliostro, The

  Castle of Cagliostro, The

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Animasyon, Macera
  Yönetmen Hayao Miyazaki
  Oyuncular: Yasuo Yamada, Eiko Masuyama, Kiyoshi Kobayashi
  Meşhur uluslararası hırsız Lupin, Monte Carlo’da bir kumarhane üzerine çalışırken keşfettiği para sahtekarlığı izini Avrupa’da monarşiyle yönetilen ufak bir ülke olan Cagliostro’ya kadar sürer. Eksantrik hırsızlardan oluşan küçük ekibiyle kötü yürekli Kont Cagliostro’nun yönettiği ülkeye varır. Burada zorla kontla evlendirilmek istenen güzel Clarice ile tanışırlar ve gizli bir hazinenin varlığını da keşfederler.Japonya’da ve ABD’de 70’lerde çok popüler olan Lupin III isimli tv çizgi dizisinin bu 35 mm uzun metraj versiyonu efsane yönetmen Hayao Miyazaki imzasını taşıyor. Usta animasyoncu her ne kadar tv dizisinin yalın görsel kimliğine bağlı kalmak zorunda olsa da, herkesin üzerinde hemfikir olduğu 'en iyi' filmine imza atmış oluyor.Ç.K.
  Üyeler
  3,6
 • Innocence: Ghost in the shell 2

  Innocence: Ghost in the shell 2

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Animasyon, Bilimkurgu
  Yönetmen Mamoru Oshii
  Oyuncular: Akio Ôtsuka, Atsuko Tanaka, Kôichi Yamadera
  Mamoru Oshii, bu defa bir devam filmi ile karşımızda... Animasyon sinemasını yakından takip eden beyazperdecilerin aşina olabileceği gibi, çok tutulan "Ghost in the Shell"in ikincisi ile karşımızda... Batou, artık yaşayan bir kukladır. Tüm bedeni, hatta kolları ve bacakları tamamen insan yapısıdır. Tek geriye kalan beynindeki izler ve bir kadının anılarıdır. İnsanlar ve makinalar arasındaki sınırların geri dönüşü olmayacak şekilde bulanıklaştığı bir zamanda, insanlar insan olduklarını unutmuşlardı. Bir hayalet öyküsü olan Ghost in the Shell, gerçekten sıra dışı bir hikayeye sahip. Öykü, insanlığını geri kazanmaya çalışan bir adamdan arta kalan hayaletin dramı üzerinde yükseliyor.
  Üyeler
  3,9
 • Appleseed

  Appleseed

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Animasyon , Aksiyon, Bilimkurgu
  Yönetmen Shinji Aramaki
  Oyuncular: Ai Kobayashi, Jûrôta Kosugi, Yuki Matsuoka
  Nükleer savaş sonrası harabe haline gelmiş 2131 yılının dünyasındayız. Deunan Knute isimli genç ve güçlü bir bayan asker, robotlarla çatışmanın ortasındayken askerler yardıma gelir ve Knute'yi alıp Üçüncü Dünya savaşı sonrası inşa ettikleri Olympus Şehri'ne götürürler. Burada Bioroid adı verilen yarı insan yarı robotlar, insanlarla birlikte yaşamaktadırlar. Knute ve onunla beraber burada göreve başlayan cyborg partneri Briareos'un görünüşte her şeyin kusursuz gözüktüğü bu sorunsuz işleyen sistemin arkasında büyük ve gizli işlerin döndüğünü anlamaları uzun sürmeyecektir. Masamune Shirow'un mangasından uyarlanan film, özellikle görsel anlamda çok kaliteli bir iş sunuyor.
  Üyeler
  2,9
 • Gökteki Kale

  Gökteki Kale

  6 Temmuz 2007 / 2s 4dk / Animasyon , Macera, Fantastik
  Yönetmen Hayao Miyazaki
  Oyuncular: Mayumi Tanaka, Jim Cummings, Hiroshi Ito
  Günümüzden uzak bir gelecekte geçen filmde insanoğlu gökyüzünde uçan şehirler inşa etmiş, burada yaşamaya başlamıştır. Bu şehirler büyük bir felaket sonrasında yerle bir olduğunda hayatta kalan insanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için yeryüzüne inmek zorunda kalmıştır. Gökyüzünde kalan son kişi ise Laputa'dır. Hikaye Sheeta isimli bir kızı taşıyan bir uçakla açılır. Gökyüzündeki yaşamından yeryüzüne dönmek zorunda kalan Sheeta burada boynundaki büyülü taşın da sayesinde beklemediği tehlike ve aksiyon dolu maceralara atılacaktır. Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen başarılı film yönetmenin en dikkate değer yapımları arasında.
  Üyeler
  4,0
  Beyazperde
  5,0
 • Final Fantasy

  Final Fantasy

  3 Ağustos 2001 / 1s 46dk / Bilimkurgu, Animasyon
  Yönetmen Hironobu Sakaguchi
  Oyuncular: Ming-Na Wen, Alec Baldwin, Donald Sutherland
  Dünyaya bir meteor çarpar ve ortaya türlü hayalet gibi ancak uzaylı denilen varlıklar çıkar. Bunlar insanlığı ele geçirirler. Olay 2065 yılında geçmektedir. İnsanlar dünya üzerinde belirli bölgelerde toplaşarak hayatta kalma mücadelesi verirlerken, bir yandan da karşı savaş için doğru bir araç ve yöntem bulmaları gerekmektedir. Aki Ross adındaki bir bilim insanı, uzaylıların saldırısı ile öldüren türde bir enfeksiyona yakalanır. Sonrasında da bu uzaylı yaratıklara karşı verilen mücadelenin lideri konumuna gelir. Bir dönem video oyunları alanında oldukça büyük ilgi görmüş olan hatta kendi müptelalarını bile oluşturan bu seri, şimdi bir animasyon film şeklinde buluşuyor izleyicisi ile. Filmde hem ses hem de oyunculuk alanında bilgisayar teknolojisinden yararlanılmıştır.
  Üyeler
  3,9
  Beyazperde
  3,0
 • Tokyo Godfathers

  Tokyo Godfathers

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 32dk / Animasyon, Macera
  Yönetmen Satoshi Kon
  Oyuncular: Toru Emori, Aya Okamoto, Yoshiaki Umegaki
  Tokyo Godfathers, ilginç konusuyla 2003 yılının öne çıkan örneklerinden. Yönetmenliğini Satoshi Kon'un gerçekleştirdiği filmde (dikkatli sinemaseverler, kendisini Perfect Blue filminden hatırlayacaktır) üç homeless'ın hayatı mercek altına yatırılıyor. Tokyo sokaklarında kıt kanaat yaşamakta yaşamaya çalışan bu üç talihsiz evsiz -evden kaçan lise öğrencisi Miyuki, transseksüel Hana ve orta yaşlı alkolik Gin- bir Noel Arifesi'nde çöplerin içinde bir bebek bulurlar. Kısmet Hana içindir; zira hep anne olma hayali kurmuş olan Hana, bebeği o gecelik yanlarında tutmak için diğer ikisini ikna eder. Sonraki gün bebeğin annesini bulmak için Tokyo'nun köhne sokaklarından ışıklı caddelerle dolu zengin semtlerine doğru yola çıkarlar. Bu yolculuksa hayatlarının macerası olur; çünkü üçlü kendi geçmişleriyle de yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Tokyo Godfathers, komedi ile duygusallığı başarı ile harmanlayan, sevimli ve kaydadeğer bir film...
  Üyeler
  2,9
 • Cowboy Bebop: The Movie

  Cowboy Bebop: The Movie

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 55dk / Animasyon , Bilimkurgu
  Yönetmen Shin'ichirô Watanabe
  Oyuncular: Kôichi Yamadera, Unshô Ishizuka, Megumi Hayashibara
  Günümüzden 70 yıl kadar uzak bir gelecekte geçen film, bir Cadılar Bayramı arifesinde geçer. Bebop adlı ödül avcıları, galaksiler arası avcılık yapan Spike ve sıradışı arkadaşlarından kurulu bir ekiptir. Sıradaki işleri ise Mars'ta gerçekleşen bir saldırıyı çözmek ve saldırıyı gerçekleştiren teröristleri yakalamaktadır. Korku içerisinde olan halk Cadılar Bayramı'nın daha büyük bir kaosa dönüşmesinden korkmaktadır. Yola çıkan Spike ve ekibi, başlarda kolaylıkla altından kalkabileceklerini düşündükleri bu görev sırasında geçmişleriyle yapacakları esaslı bir yüzleşmeye sürükleneceklerdir.
  Üyeler
  3,4
 • Yu-Gi-Oh!

  Yu-Gi-Oh!

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 52dk / Animasyon , Aksiyon
  Oyuncular: Dan Green, Eric Stuart, Wayne Grayson
  Genç kahramanımız Yugi, Duel Monsters (Düello Canavarları) adı verilen bir kart oyununun tutkunudur. Ve yalnız da değildir, zira ülkenin dört bir yanında bir çılgınlıktır Duel Monsters. Ancak bu oyun göründüğünden çok daha fazlasını da barındırmakta ve dünya üzerindeki mistik enerjileri kontrol etmektedir.Bundan yüzyıllar önce, şimdi Yugi’nin temsil ettiği Pharaoh, korkunç canavar Anubis’i Mısır’ın kumları altına gömmüştür. Oysa Anubis şimdi uyanmaktadır. Yugi ve arkadaşları için çok uzun yıllar önceki bir mücadeleyi tekrar vermek zamanıdır şimdi.Yu-gi-oh, Japonya’da doğup bir çılgınlık haline geldikten sonra dünyanın geri kalanını saran hobi oyunlardan bir yenisi. Aynı isimli tv çizgi dizisine de konu olan bir kart oyunu. Pokemon gibi Yu-gi-oh da başarısını, kendi mitolojisini yaratmakta ve hedef kitlesine birden fazla kanaldan ulaşmasına borçlu gibi görünüyor.
  Üyeler
  3,4
 • Sihirli Kedi

  Sihirli Kedi

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 14dk / Animasyon
  Oyuncular: Chizuru Ikewaki, Aki Maeda, Takayuki Yamada
  17 yaşında kendi halinde bir genç kız olan Haru, okula giderken, bir kamyonun altında ezilmek üzere olan bir kedinin hayatını kurtarır. Ardından kedi şaşırtıcı bir şekilde konuşmaya başlar ve genç kıza teşekkür ederek ortadan kaybolur. Ertesi gece ise Haru'nun önemli misafirleri vardır. Kedi Kral, Haru'ya, oğlu Prens Lune'u kurtardığı için teşekkür etmeye gelmiştir! Dahası Haru'dan oğluyla evlenip prenses olmasını istemiştir. Haru sabah uyandığında tüm bu yaşananların garip bir rüya olduğunu düşünürken, kısa bir süre sonra kendini kediler alemine giden esrarengiz köprüde bulacaktır. Bu tuhaf dünyadan kurtulmak ise zannettiği kadar kolay olamaycaktır.
  Üyeler
  3,2
 • Buhar Çocuk

  Buhar Çocuk

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 6dk / Animasyon
  Yönetmen Katsuhiro Ôtomo
  Oyuncular: David S. Lee, Anne Suzuki, Katsuo Nakamura
  Victorya İngiltere'si egemenliğini sürdürmektedir. 1800'lü yılların ortaları devam etmektedir. Ray Steam'e, Amerika'daki dedesinden tuhaf bir paket ulaşır. Bu paketin içerisinde, enerji üretme kabiliyeti olan küçük bir yuvarlak vardır. Ancak bu kürenin peşindeki insanlar, Ray'i rahatsız etmek konusunda geç kalmazlar. Ray'in artık hem kendine hem de dedesine karşı büyük bir görevi vardır.
  Üyeler
  3,6
 • Hazine Şehri

  Hazine Şehri

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 51dk / Animasyon, Dram
  Yönetmen Michael Arias
  Oyuncular: Yû Aoi, Yusuke Iseya, Min Tanaka
  Tekkonkinkreet, Tokyo'nun Treasure kentinde yaşayan iki küçük çocuğun ? Siyah ve Beyaz- şehrin getirdiği zorluklarla mücadelesini anlatıyor. 'Kedi' adı verilen bu iki öksüz, git gide yok olan ve kargaşanın hakim olduğu bu şehri korumak için Yakuzalarla mücadele etmek zorunda kalırlar. Matsumoto Taiyo?nun ?Black and White? mangasından uyarlanan filmin storyboardlarını kendisi çizen yönetmen Michael Arias, bu ilk filmiyle oldukça detaylı ve başarılı bir görsellik sunarken, Taiyo'nun sunduğu hikayeyi en iyi şekilde değerlendiriyor.
  Üyeler
  2,9
 • Memories

  Memories

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 53dk / Animasyon
  Yönetmen Koji Morimoto, Tensai Okamura, Katsuhiro Ôtomo
  2090'lı yılların başlarında uzayda gezinerek hiçbir değeri olmayan nesneleri toplayan bir grup maceraperest, tuhaf bir şeklin içerisine girerler. Kendi halindeki bir araştırma görevlisi kendisini gayri-ihtiyari bir biçimde bir koku bombasına çevirir ve yaşadığı şehrin tüm düzenini alt-üst eder. Savaşın egemen olduğu uzak bir gelecekte tüm şehir mekanikleşmiştir.Üç ayrı hikaye manga ve animelerin büyük ustalarının ortak filminden peliküle dökülüyor.
  Üyeler
  3,4
 • Gökyüzü Savaşçıları

  Gökyüzü Savaşçıları

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 57dk / Animasyon , Macera
  Yönetmen Mamoru Oshii
  Oyuncular: Rinko Kikuchi, Ryô Kase, Chiaki Kuriyama
  Tanıdık ve alışılmadık manzaraların birleştiği modern bir dünyada geçen filmde, hafızaları bomboş olan Kildren'ler, hiçbir zaman büyümeyen çocuklardır. Çatışmalarda öldürülmedikleri sürece donuk bir ergenliği sonsuza dek yaşamaya mahkum olan bu insan ırkından savaşçı pilotlar; dünyanın, herçek savaşları uzakta tutmak adına ihtiyaç duyduğu ?savaş? oyununu oynayarak Avrupalıları gökteki çatışmalarıyla eğlendirmek için işe alınmışlardır.Geçmişinden pek bir hatırası olmayan, sadece uçmayı ve savaşmayı bilen Japon savaş pilotlarının en iyilerinden biri olan Yuichi Kannami ise yeni bir askeri hava üssüne terfi etmiştir. Fakat yeni komutanı güzel Suito Kusanagi ile tanıştıktan sonra Yuichi'nin ölümsüz ruhu, rahatsız edici gerçeği, yani hayatının anlamsızlığını fark etmeye başlar.
  Üyeler
  3,2
  FRAGMANI İZLE
 • Prenses Mononoke

  Prenses Mononoke

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 15dk / Dram, Animasyon
  Yönetmen Hayao Miyazaki
  Oyuncular: Gillian Anderson, Claire Danes, Pamela Adlon
  Prenses Mononoke, Ashitaka'nın maceralarını anlatıyor. Huzurlu bir şekilde yaşamını devam ettiren Ashitaka, bir gün ormandan gelen bir kötülüğün farkına varır. Orman Tanrısı, tüm tavizsizliğiyle ve sınırsız gücüyle, temas ettiği her varlığı yıkarak yoluna devam etmektedir. Küçük bir kızı kurtarmak için Orman Tanrı’sına karşı koymaya çabalayan Ashitaka lanetlenir. Bu lanetten kurtulabilmesi için ona yardım edebilecek tek varlık olan ‘Ormanın Ruhu’nu bulması gerekmektedir. Ancak bu arayış için çıkacağı yolculuk, pek de tekin ya da tehlikesiz değildir. Ashitaka kendi korkularıyla yüzleşirken adına savaş denilen bu mücadelede herkesin zarar gördüğünü gözlemleyecektir.
  Üyeler
  4,2
  TV Spot'larını izle
 • Grave of the Fireflies

  Grave of the Fireflies

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Animasyon, Dram
  Yönetmen Isao Takahata
  Oyuncular: J. Robert Spencer, Ayano Shiraishi, Veronica Taylor
  Grave of the Fireflies, insanlık tarihinin en kara lekelerinden biri olan II. Dünya Savaşı'nın yıkıma uğrattığı hayatları iki küçük kardeş üzerinden anlatıyor. Annelerini savaşa kurban veren Seita ve Setsuka babalarının da savaşta olması nedeniyle yakın bir akrabalarına gönderilirler. Burada tutunamayan bu iki küçük çocuk evden kaçarak, kendilerini savaşın izlerinin anbean körüklendiği sokaklara atarlar. Ancak bu yolculuk bildiğimiz türden yolculukların aksine, kan kokulu sokaklarda verilen bir yaşam savaşına dönüşecektir. Akiyuki Nosaka’nın yarı biyografik romanından uyarlanan film, savaş üzerine yapılmış filmler arasında en dokunaklı ve en gerçekçi üsluba sahip olanlardan biridir.
  Üyeler
  4,2
Back to Top