Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Göklerin Hakimi
  Ortalama puan
  3,7
  704 Puanlama ve 475 Eleştiri
  dağılımı 475 Eleştiri notla
  100 Eleştiri
  163 Eleştiri
  58 Eleştiri
  102 Eleştiri
  36 Eleştiri
  16 Eleştiri
  Göklerin Hakimi hakkında görüşlerin ?

  475 kullanıcı eleştirisi

  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3594 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Temizlik takıntısı olduğunu, düşünenler bir de bu filmi seyretmeliler. Di Caprio çok iyi oynamış...
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 192 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  2,5
  25 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Martin Scorsese,Leonardo DiCaprio ve Cate Blanchett gibi çok sevdiğim isimlere sahip filmi sonu kanapede uyuklayarak biten bir kaç başarısız denemeden sonra sonuna kadar izlemeyi başarabildim.Üstelik bunun için ödül falan da beklemiyorum. Howard Hughes'un sinamacı tarafının anlatıldığı kısım ne kadar sıkıcı ise havacılık tarafının anlatıldığı kısım o kadar ilham verici..vasat bir biyografi bence..
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2949 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  scorsese hollywoodu hollywooda anlatıyor.bunu yaparken de abartmadan,gerçekçi,tarafsız olmayı başarıyor bana göre.gerçekten de farklı açılardan okunabilecek bir film the aviator.örneğin dediğim gibi hollywoodun ve doğal olarak sinemanın köklerine iniyor,dünyaca tanınan klasik aktör ve aktrisler hakkında da hoş bir dönem filmi ortaya çıkıyor.endüstrinin işleyişi ile ilgili de pek çok nokta göze çarpıyor.öte yandan tabii ki bir biyografi olarak görebiliriz filmi.çok farklı bir karakter olan howard hughesun yaşamından bir kesit sunuluyor bize.tamamı değil,yaklaşık 20 yılına tanık oluyoruz hughesun.bir diğer açıdan bakarsak da havacılık tarihinin belki de en önemli çağlarından birine başından sonuna kadar eşlik ediyoruz.tabii ki bu kadar fazla konuyu izleyebilmiş olmamızın bazı nedenleri var,belki de en önemlisi yönetmenin becerisi sayesinde birbirlerinin içine güzelce yerleştirilmiş olmaları ve bir bütünlüğün sağlanması.filmin süresi de gayet uzun olduğu için bu kadar fazla şeyden bahsetmeye de vakit kalmış oluyor.ve doğal olarak howard hughesun yaşam öyküsü bir diğer önemli neden.gerçekten de tanınması gereken bir insan hughes,saatlerce anlatılıp yorumlanabilecek bir karakter.çok farklı yönleri var.scorseseye bu önemli projesinde favori oyuncusu leonardo dicaprio eşlik ediyor,bana göre gayet kaliteli bir performans.hiç sırıtmıyor.ki rolü de gerçekten çok sağlam ve altından kalkması zor bir rol.bunu da göz önüne almamız gerekir kesinlikle.yan rollerdeki ünlüler geçidi de yerinde olmuş.kısacası oyunculuk ve yönetmenlik açısından bir sorun yok.filmin bir yerlerinden itibaren kendinizi ana karaktere de ısınmış ve onu destekler bir halde buluyorsunuz.bu da biyografiler için önemli bir olaydır tabii,belli bir başarıya ulaşabildiğini kanıtlar.bence en başta saydığım üç açıdan da,genel olarak da doyurucu ve güzel bir film.yönetmenin ya da dicaprionun filmografisinde en üst sıralarda yer almaz ama oturup izlenebilir.önemli bir insanın biyografisi.sadece filmi izleyip geçmemek lazım.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 2412 Takipçi 1 381 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  bu hırs ve azme hayran kalacaksınız 7/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1615 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Yeni izleme olanağı buldum filmi ben şahsen beğendim.Ama bazı sahneler gereğinden fazla uzatılmış sonuçta ortaya iyi bir film çıkmış zaten oyuncularda filmin hakkını vermişler.Ama bir başyapıtta değildi tabiki.Değişik bir alternatif arayanlar izlesinler bence.
  semahos
  semahos

  Takip Et! 38 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  güzel bir filmdi,leo nun oyunculuğu ise her zamanki gibi tek kelimeyle harikaydı.özellikle o titiz saralı,aynı zamanda da kendine güvenen insan rolünü çok güzel oynamıştı.
  Meet-in
  Meet-in

  Takip Et! 22 Takipçi 253 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Beni için tam bir hayal kırıklığıydı bu film.Leonardonun o muhteşem oyunculuğu bile kurtaramadı bu filmi bence...
  Ahmet G.
  Ahmet G.

  Takip Et! 6 Takipçi 218 Eleştirisini Oku

  3,5
  28 Şubat 2005 tarihinde eklendi
  Gazete sayfalarındaki afişinde yazdığı gibi 4 yıldızlık veya bir başyapıt falan değil.Ama kötü de diyemeyiz.Bana kalırsa bazı sahneleri çok uzatmışlar gereksiz yere.Mahkeme ve bunalım günleri.7/10
  fidelio82
  fidelio82

  Takip Et! 1 Takipçi 159 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Temmuz 2005 tarihinde eklendi
  Film gayet güzeldi, bir adamın hayalleri peşinde herşeyi feda ederek nasıl koştuğunu anlatıyor. Tabi di caprio nun oyunculuğu sayesinde ve de efektleri de boşgeçmemek lazım. Hell's Angels filminin çekimindeki sahneler süperdi. Di caprio'nun tek eksiği yaşlı halinde bile çok çocuksu görünmesi, bu da kendi yüz tipinden dolayı tabi. (8/10)
  tugruldonmez
  tugruldonmez

  Takip Et! 1 Takipçi 142 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Mart 2005 tarihinde eklendi
  Filmi bugün izledim, açıkcası film hakkında kararsiz kaldim, sıkıldığım anlar oldu ama genel olarak kötü bir film demem mümkün değil..Zaten adamin öyle bir hayat hikayesi var ki sıkılmak pek mümkün değil ,sanki gerçek deil de hayali bir karakter adeta...Fakat 3 saati aşan süresiyle herkese tavsiye edebileceğim bir film değil, yoksa siz de önümde oturan seyirci gibi filme küfredebilirsiniz: ) Yalnız Cate Blanchett bu filmdeki rolüyle nasil Oscar almiş aklim almadi, bence öyle ahım şahım bir oyunculuğu yoktu. Kısacası Oscara aday olmak için yeterli nitelikleri taşıyan ama yeteri kadar iyi olmayan , herşeye rağmen mutlaka izlenmesi gereken bir film...( sennur tutu`s angel sifreni degistirdim, artik o isme yakısmıyorsun cunku yaptiklarinla)
  hookers
  hookers

  Takip Et! 16 Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Mart 2005 tarihinde eklendi
  HAKETTİÐİ TÜM TEKNİK ÖDÜLLERİ ALDI.KEŞKE YÖNETMEN ÖDÜLÜNÜ DE ALABİLSEYDİ.EN İYİ FİLM KONUSUNDA İSE ŞÜPHELERİM VAR.İZLEDİÐİM HER SCORSESE FİLMİNDE BİRŞEYLER EKSİKMİŞ GİBİ HİSSETTİM.BU FİLMDE DE!BELKİ DE LEO`NUN KARŞISINDA DÖKTÜREN BÜYÜK BİR OYUNCU OLSAYDI VE YILLAR ÇOK HIZLI ATLAMASAYDI BÖYLE HİSSETMEZDİM.BİR DE GEÇEN YILLAR SÜREKLİ YAZIYLA BELİRTİLMELİYDİ.AMA EN BÜYÜK ELEŞTİRİM PAT DİYE BİTEN FİNAL SAHNESİNE.BELKİ DE BİR DEVAM FİLMİ GELEBİLİR NE DERSİNİZ?ÖZELLİKLE UÇUŞ SAHNELERİ VE FİLM ÇEKİMLERİ MUHTEŞEMDİ.LEO`NUN TAKINTILI KARAKTERİ CANLANDIRMA ŞEKLİNE BAYILDIM.TÜM OYUNCULAR ÇOK BAŞARILIYDI.AMERİKA`NIN ALTIN YILLARINDAN KESİTLER SUNAN PARLAK VE GÖSTERİŞLİ BİR DRAMA.GANGS OF NEW YORK KADAR OLMASA DA İYİ BİR SCORSESE YAPIMI...
  ozanhamdi
  ozanhamdi

  Takip Et! 12 Takipçi 270 Eleştirisini Oku

  2,5
  19 Şubat 2005 tarihinde eklendi
  Senaryo ve olay örgüsü açısından büyük hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. Bunların tatmin edici olmadığı bir ortamda tempo olarak da istenen düzeye erişilemiyor. Saman alevi gibi parlayan sekanslar ve Di Caprio'nun oyunculuğu bence filmi kurtarmaya yetmiyor. 11 Oscar adaylığı ister istemez beklentileri artırıyor ama son 10 yılda, böyle çok sayıda Oscar adaylığı olan filmlerle Scorsese'nin filmini yan yana koyunca, bana bu film biraz abartılmış gibi geliyor.
  HAMLET1980
  HAMLET1980

  Takip Et! 12 Takipçi 262 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  leo mükemmel oynamış...
  Shattered-Glass
  Shattered-Glass

  Takip Et! 5 Takipçi 138 Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Haziran 2005 tarihinde eklendi
  Howard Hughes gibi 1940’ların amerikasına özelikle hollywood’a büyük izler bırakmış bir adamın hayatını konu alan bir filmi izlememek pek doğru olmazdı diye düşünüyorum. Howard hughes çocukluğuna dayanan zayıf karakterinin yanında bir de güçlü ve kararlı bir kişiliği vardı ki bunu hep dışarıya yansıtmayı başardı. Buhran dönemlerinde ise kendine ve cevresine zarar vermemek için yalnız kalmayı tercih etti. Dışardan bakıldığında önemsiz gibi görünsede howard’ın cocukluğunda annesinden aldığı öğütler neredeyse hayatına mal olacaktı. Herneyse gercek hayatından biraz filme dönelim, Martin scorsese the aviator’ı çekeceğini açıkladığından itibaren herkes büyük bir merakla filmi bekledi. Bi anlamda film hughes’in cehennem meleklerinde yarattığı heyecanı anımsattı desek yanlış olmaz eminim. Yaşamadan nasıl bilenebilir bilemiyorum ama the aviator’ın zamanın geçtiği dönemi çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Büyük bir titizlikle oluşturulan oyuncu kadrosu ise filmi daha çekici kılıyor.Leonardo di-caprio, basit bir FBI ajanı veya yaratık avcısı vs.. basit ve sıradan roller yerine iz bırakmış ve/veya iz bırakabilecek rollerde oynamayı daha da benimsediğini düşünmekteyim. Nitekim bu yıl kendisinden daha iyi performans sergileyen jamie foxx yarışında kaybetti ama aday gösterilmesi büyük ölçüde beğenildiğinin de bir göstergesi. Bir oyuncunun eline geçebilecek en ilginç ve zor rollerden birisini canlandırdı. Cate Blanchett ise onu ne derece ciddiye aldığımı bir kez daha kanıtlarcasına hepburn’nun ilginç hayatını son derece iyi yansıttı. Şunu da belirteyim filmde bu kadar az görüneceğini sanmıyordum. Ava gardner rolündeki Kate Beckinsale de filme renk katmış. Film ilk yarı itibariyle iyi gitmesine karşın 2. yarıda tempoyu çok düşürdü.Ama şunu da belirtmekte fayda var kostümlerinden, sanat yönetimine; kurgusundan, kusursuz görüntü yönetimine kadar genel anlamda şu ana kadar yapılmış en iyi çalışma.Görkemli tasarımı, scorsese tarzı bakış açısı ve muhteşem oyuncu kadrosuyla The Aviator yılın en dikkate değer filmlerinden...
  9060aragorn
  9060aragorn

  Takip Et! 2 Takipçi 22 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  bence bu filme olumsuz eleştri yapanlar bence filmi tam izleyemediler veya tam anlayamadılar...çünkü filmin hiç kusuru yok ve leonardo herzaman olduğu gibi bu filmde de mükemmel oynamış...muhteşem bir biyografi olmuş...martin scorsese ye ve leonardo ya teşekkür etmek lazım..film çok sürükleyici ve etkileyici..insanın ikinci kez izleyesini getiren bir film kenlikle arşivli...10 üzerinden 10
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 150 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Şubat 2005 tarihinde eklendi
  ...The Aviator' basın gösteriminde izleme imkanı buldum. babasından kalan mirası sinema sektöründe değerlendirerek yapımcılık ve yönetmenliğe el atan, uçaklara olan sevdası yüzünden ve de hırsından TWA Havayolları'nı satın alan, Ava Gardner ve Katherine Hepburn gibi dönemin ünlü yıldızlarıyla beraber olan Howard Hughes'un hikayesini karşımıza getiren film, hikayeyi görselleştirmedeki başarısıyla Scorsese gibi büyük bir ustanın ellerinde kesinlikle es geçilmemesi gereken bir yapıta dönüşüyor. Hughes'un türlü aksilikler ve bizzat kendisinin mükemmelliyetçi yaklaşımı nedeniyle çekimleri 3 senede tamamlanan filmi 'Hell's Angels'ın setinde hikayesine başlayan film, üç saatlik süresi boyunca özellikle uçma sevdasına, rakip havayolu şirketi PANam ile çekişmelerine ve de aşk hayatına odaklanıyor. Scosese tıpkı bir önceki filmi 'Gangs of New York'ta olduğu gibi sanat yönetmenliğinden, sinematografisine, oyunculuktan kostüm çalışmasına kadar birinci sınıf bir dönem filmi ortaya koymuş. Filmin tek dezavantajı kimilerine göre 3 saate yakın süresi olabilir. Özellikle ben sinematografisi (ve bununla beraber tabii ki ışık kullanımı), kurgusu ve oyunculuklarına hayran kaldım. Jude Law ve Gwen Stefani'nin şöyle kısacık kendilerini gösterdikleri, Di Caprio'nun mimiklerini çok iyi kullanarak belki de hayatının en iyi performansını ortaya koyduğu (tabi 1993 tarihli 'What's Eating Gilbert Grape?'deki performansının da unutmamak lazım), Cate Blanchett'in Katherine Hepburn rolünde Oscar'ı fazlasıyla hakettiği (şahsen kendisine bir kez daha aşık oldum) bir film 'The Aviator'. Ve de Scorsese...Yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olan ve her yaptığı işle beni büyüleyen ustanın bu son yapıtı 'Raging Bull', 'Taxi Driver' ve 'Goodfellas' gibi başyapıtlarının mertebesine erişemiyor belki ama filmografisinin yine en iyi filmlerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu arada daha önce bu büyük ustayı 4 kez görmezden gelen Akademi üyelerinin bu kez kendisini ödülle onurlandırcağından şüphem yok açıkçası...(8/10)
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! 115 Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Kurgu çok iyi mekan ve de görsellik çok güzel. Bu puanı kesinlikle hak etmiyor. Dvd arşivimin en nadide eserlerinden. Yıllandıkça şarap misali değerlenecek bir yapıt diye düşünüyorum.10/10
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! 9 Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  2,5
  26 Ocak 2005 tarihinde eklendi
  di caprio’yu herhalde titanicten sonra hiç izlemedim ama galiba beğenmesem de bu adamı tekrar izlemek zorunda kalacağım
  fenerbahce331
  fenerbahce331

  Takip Et! 6 Takipçi 54 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Nisan 2004 tarihinde eklendi
  yonetmenın martın olması bıle ızlemeye degecegını gosterıyor
  dolunay1903
  dolunay1903

  Takip Et! 5 Takipçi 191 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Kasım 2006 tarihinde eklendi
  Kesinlikle Leonardo’nun oyunuculuğu harika oscar almalıydı..Filmi beğenmeyenleri anlamak gerçekten çok güç..Ama zevkler renkler tartışılmazmış sözünü unutmamak gerekir diye düşünüyorum..Bence film muhteşemdi..Ben bu Howard’ın bu kadar ünlü ile birlikte olduğunu bilmiyordum!!Şanslı adammış:))Ve malesef filmin uzunluğu konusunda haklısınız böyle biyografik filmler ne yazık ki biraz uzun çekiliyor..(Ray yada Düşler Ülkesi gibi mesela onlarda muhteşem filmlerdi ama ben sırf filmin uzunluğu yüzünden sıkılıp izlemeyi bitiren arkadaşlar tanıyorum)Ama herşeye rağmen olumlu yada olumsuz eleştirilere kulak asmadan izleyip kendi kararınızı kendiniz verin derim...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top