Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Code 46
  Code 46
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 32dk / Dram, Komedi, Bilimkurgu
  Yönetmen Michael Winterbottom
  Oyuncular: Archie Panjabi, Tim Robbins, Togo Igawa
  Ülke ABD, İngiltere
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Ansızın gelişen bir karşılaşma ile gelişen modern bir aşk hikayesi genetik tezatlık kavramına mahkum olur. Papel adındaki bölgeye giriş belgeleri ile yürütülen yakın gelecek devlet sisteminde bu papele sahip olmayanlar şehirler arasında seyahat edememektedir. Şehirlerın dışındaki çöllerde ise kaçaklar ve sürgünler yaşamaktadır.
  Sigorta müfettişi William, sahte Papel ticaretini araştırmak üzere Şangay’a gönderilir. Maria adlı bir şüpheliye ulaşır. Kadının suçlu olduğunu bilmesine rağmen ona aşık olur ve suçu gizler. Bu aşk sadece 24 saat için de olsa çok tutkulu yaşanır.
  Kadını tekrar görebilmek için kaçak belgelerle seyahat etmeye razı olan William, onunla birlikte çöle kaçar. Ancak ilişkileri, kanunlara uygun olmayan bir hamilelik yüzünden çıkmaza girer.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby Digital DTS
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Code 46

  Romantik bir Bilim Kurgu

  Sanem Türk
  Code 46 tam olarak bilemesekte ileri bir tarihte, muhtemelen yakın gelecekte, yaşanan bir tür aşk hikayesi. Bir tür aşk hikayesi derken filmin gerçekten hangi türü temsil ettiğini anlayamamış olmaktan yakınıyorum. Romantik komedi tabirini iyi bildiğimi düşündüğümden bu filmi romantik bilim kurgu olarak adlandırmakta sakınca da görmüyorum.William (Tim Robbins) devlet adına çalışan bir ajandır, insanların düşüncelerini okuyabilme gibi bir yeteneğe sahip olduğundan araştırılması gereken her tür sorunla görevlendirilir. Son görevinde sahte "papelles" dosyasıyla ilgili araştırma yapmak üzere Şangay'da bulur kendini. "Papelles" döneme ait bir çeşit pasaport ya da seyahat izni. Dünya bölgelere ayrılmış ve birinden diğerine bu izin belgesi olmaksızın geçiş yapamıyorsunuz. Ne yazık ki insanoğlunun sahtekarlığı gün geçtikçe artmış ve bu izin belgelerinin sahteleri ortada dolaşıyor. William'ın göre...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Archie Panjabi
  Rolü : Check in
  Tim Robbins
  Rolü : William Geld
  Togo Igawa
  Rolü : the chauffeur
  Samantha Morton
  Rolü : Maria Gonzales
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top