Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Zor Ölüm 4.0
  Ortalama puan
  4,3
  1591 Puanlama ve 259 Eleştiri
  dağılımı 259 Eleştiri notla
  52 Eleştiri
  140 Eleştiri
  20 Eleştiri
  40 Eleştiri
  3 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Zor Ölüm 4.0 hakkında görüşlerin ?

  259 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 175 Takipçi 872 Eleştirisini Oku

  4,5
  22 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Bruce Willissssssssss sadece ızleyın yaw bıraz sahnelerın abartılması var ama neden olmasında denebılır mantıklı abartılar :) hayranlıkla bır solunta ızleyeceksınız tavsıye edılır
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 49 Takipçi 1 637 Eleştirisini Oku

  4,5
  24 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  muhteşem bir aksiyon şöleni daha.yönetmen değişse de,willis yaşlansa da bu serinin kalitesi hiç değişmiyor.ilk dakikalarda "saçsız" john mcclane'e alışmanız biraz vakit alabilir gerçi!ancak bir süre sonra onu o yapan davranışlarını izledikçe,imzası haline gelmiş sözlerini duydukça,bildiğimiz john'un tekrar iş başında olduğunu hemen idrak edebiliyoruz.yılların ilerlemesiyle filmin konusu da tamamen teknolojiye ve teknolojinin kötü ellere geçtiğinde ne gibi sonuçlar doğurabileceğine dayanıyor.yardımcı rollerde timothy olyphant,maggie q ve özellikle de justin long son derece iyiler.justin long sanırım ayrı bir parantezi hak ediyor.yaratıcı aksiyon sahneleri die hard'ı en başından beri diğer aksiyonlar içinde farklı bir konuma oturttu.sürekli bir hareket,sürekli bir heyecan var ve belki de buradaki kritik nokta,bunlar yaşanırken inandırıcılığın da hiç kaybolmaması.yani tabii ki pek çok durum normal insanların normal hayatları süresince göremeyecekleri,yaşayamayacakları durumlar,ancak gerek kötü adamların yapmaya çalıştıkları,gerekse mcclane'in onları engellerken kullandığı yöntemler her zaman samimi ve inandırıcı geldi bana.hiçbir şey açıklamasız,soru işaretleri içinde bırakılmıyor.neden-sonuç ilişkisi deriz ya hani,ve bunu pek çok aksiyonda göremeyiz.işte die hard serisinde bu gibi incelikli özellikler her zaman mevcut.bu da onu komple bir aksiyon filmi yapıyor ve sinema tarihinde özel bir yer ayırıyor ona.bu son film ve tüm seri hakkında söylenecek,konuşulacak çok şey var aslında.ben "aksiyon tanrısı" ile kapatayım.bruce willis pulp fiction'ından the sixth sense'ine,the fifth element'inden twelve monkeys'e pek çok üst düzey efsanede yer aldı.ancak hepsini silip sadece die hard serisini göz önüne alsanız dahi,bu onun adını sinema tarihine büyük harflerle yazmamıza yeter de artar.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 43 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Dijital çağın, analog kahramanı; John McClane... Harrier ın TIR a saldırdığı sahne çok sağlamdı. Helikopter patlatma ve tüneldeki kaza sahneleri bana McG tarzı gelse de, sevdiğim bu serinin son bölümünü beğnenmeme engel değildi :)
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 30 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  Live Die Hard senaryosu,yönetimi ve görüntüleriyle ben iyi filmim diye bağırıyor adete.12 yıl sonra gelen bu devam filmi öncüllerinden durağan tonuyla ayrılıyor (aynı durağanlık John McClanee de sirayet etmiş durumda.Başka bir John McClane bu seferki adeta).Evet belki biraz daha az hareket var bu sefer ama olduğunda da tam oluyor.İster dövüş sahneleri olsun,ister takip sahneleri olsun hepsinin üzerinde titizlikle çalışılmış.Bir aksiyon filminde laf olsun diye aksiyon olmaması nadir görülebilecek bir şey.John McClane daha yorgun ve sinirliyken Timothy Olyphant mimiklerini kullanmadan oynuyor yine (aynısını Hitmande de yaptı daha sonra).Yine de sonuçta en çok filme bu kadar hakim olan yönetmen Len Wiseman ve Senarist Mark Bombacka teşekkür etmek lazım.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 28 Takipçi 1 110 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  Çok abartılı sahneler olsa da film sürükleyici özelliğinden bir şey kaybetmediği için güzeldi. Ancak şu saçma idi ki koskoca amerikan halkı ele geçiriliyor ancak bruce willsden başka hiç kimse bişey yapmıyor. way bee
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 28 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  4,5
  10 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Baştan sona inanılmaz sürükleyici ve aksiyon dolu bir film ? serinin adına leke sürmeden , müthiş bir şekilde devam etmişler :D ? Yönetim,oyunculuk,efektler,müzikler,kurgu vs. çok çok başarılı ? Ayrıca film de internetin ve teknolojinin insan hayatında ne denli önemli bir yer teşkil ettiği ve onlar olmayınca bi kaos ortamı olacağına da değinilmiş ? Son 20 dakkasınıda ağızım açık izledim :D ?Serinin en iyisi ünvaını 1. filmle paylaşıyorlar :D ?10/9 ?
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 34 Takipçi 1 344 Eleştirisini Oku

  4,0
  3 Kasım 2011 tarihinde eklendi
  izlenmeye değer güzel bir aksiyon serisi daha her anını zevkle izleyeceksiniz 4/5
  Burakrises
  Burakrises

  Takip Et! 24 Takipçi 687 Eleştirisini Oku

  4,5
  31 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  aksiyon ve macera hiç eksilmiyor filmde izlemekten zarar gelmez ben beğendim 10/9
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 17 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,5
  18 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  ben filmi çok beğendim ve bence serinin en iyisi izlediğim içinde en fazla aksiyon bulununan filmdir bu.bruce yine çok iyi bence çok güzeldi herkes izlesin.9/10
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 15 Takipçi 678 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Harika bir film.Mutlaka izleyin.10/10
  sari_23
  sari_23

  Takip Et! 11 Takipçi 174 Eleştirisini Oku

  2,5
  30 Mayıs 2005 tarihinde eklendi
  ya şu filme britney i justin i falan sokmasınlar rezil edecekler bütün filmi yüzde yüz bruce willis diyorum bu film için ama yanına son filmde samuel l. jackson ı koydukları gibi güçlü bir oyuncuyu koysalar pek fena olmaz ya da karizmatik bir kötü adam
  deepred29
  deepred29

  Takip Et! 9 Takipçi 8 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Devam filmleri genelde bir öncekine göre vasat olur. Zor ölümün bunu çürüttüğünü düşünüyorum. Bunun en büyük sebebi tabiki Bruce Willis. Bir insan bu kadar mı güzel silah tutabilir, sigara içebilir. Karakter öyle gerçekki artık Mclane ile Willis bir bütün halinde anılıyor. Ve diğer faktör konunun kesinlikle çok fazla saptırılmamış olması ve saçma sapan efectlerin kullanılmaması. Biraz abartılı sahneler var ama zaten bu Die Hard’ı Die Hard yapan şey.HAngimiz filmden çıktığında helikopter sahnesini unutabilirki....(Number One)
  oya-2
  oya-2

  Takip Et! 9 Takipçi 8 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  zor ölüm ün bütün serilerini izlemiş biri olarak bu filmi izlemek için sabırsızlanıyorum bruce willis in oyunculugu emınım bızlere yıne mükemmel dedirtecektir.artık çıksada izlesek ve hemen arşivimize elesek...!
  zeynepistan
  zeynepistan

  Takip Et! 8 Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  1,0
  20 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  bnce harika bir filim her saniyesinde aksiyon yaşatan serinin en güzel filmii üstelikte günceelll ver parana değer bnece :D:D
  senward
  senward

  Takip Et! 7 Takipçi 231 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  zor ölüm serisini hep sevmişimdir buda çok güzeldi doğrusu aksiyon sahneleri izlenmeye deger
  Chev
  Chev

  Takip Et! 6 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  bikere üstad yine yapıcagını yapmış demekle başlıyım:D filmin daha başında bir başyapıt baştan sona bir aksiyon rüzgarları esecegini hissediyorsunuzve de içinizde bir hacker sempatisi oluşuyor:)sonuç olarak izlemesseniz çok şey kacırırsınız şunu da ekliyim öldürmeyen allah öldürmüyor işte:D
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 6 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Zor Ölüm 4.0 iddia ediyorum izlediğim Zor Ölüm filmlerinden en iyisi ve en mükemmelli. Bir kişi Zor Ölüm 4.0 bir devam olduğunu bilmese herhalde ilk defa çevrilmiş yeni bir film olarak düşünebilir. Burada tabii Bruce Willis'in bilindik ancak çok daha başarılı oyunculuğu, Justin Long'un Willis'e çok iyi rol arkadaşlığı yapması ve Len Wiseman'ın mükemmel yakın yönetmenliği var. Gerilim ve Aksiyonun hat safhada olduğu bir an bile yerinde duramayacağınız film. Bu tarz filmlerde olan zaman abartılı aksiyon sahneleri ve mantık hataları bu filmde de yok değil, ancak artık bu tarz filmlerde buna sanırım alışmak gerekiyor. Bu filmde tek sıkıntı yine bilinen Hollywood şovenizm altında ABD milliyetçiliği, bu Hollywood bu saçmalıktan kurtulmayacak sanırım. Hele senaryo gereği kötü tarafın ABD içinden olup ta, bunu Araplardan ve/veya başka düşmanlardan mubah göstermesi insanı cidden çileden çıkartıyor. Film aslında bir yerde 9/11'e gönderme yapıyor komplo teorileri ile (bende 9/11'in içerden tasarladığına artık inanıyorum, derin devlet gibi). Ancak bu, yukarıdaki düşüncelerimi değiştirmez. Her şeye rağmen bu filmi asla kaçırmayın derim.
  VcdSamimiyeti
  VcdSamimiyeti

  Takip Et! 6 Takipçi 283 Eleştirisini Oku

  2,5
  15 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  Senaryo saçma aslında ama bir aksiyon filmi olduğu için aksiyon sahnelerine dikkat edilmeli:)7 verdim...
  fenerbahce331
  fenerbahce331

  Takip Et! 6 Takipçi 54 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Mayıs 2004 tarihinde eklendi
  bu fılmın 100 tane devamı cekılse ızlerım.cok ıyı seyırlık fılmler yapıyorlra.bruce bıraz yaslandı ama olsun sılvester 59 yasinda rocky cekebılıyorsa..
  ozlemsahin1212
  ozlemsahin1212

  Takip Et! 6 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  zor ölüm serilerini hep sevmişimdir özellikle 3 olanı ama bu da çok iyidi fazla atmışlar ama güzeldi eğer diğer zor ölüm serilerini sevmişseniz bunuda seversiniz.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top