Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Gizemli Parçalar
  Gizemli Parçalar
  5 Kasım 2004 / 1s 31dk / Gerilim, Fantastik
  Yönetmen Joseph Ruben
  Oyuncular: Julianne Moore, Dominic West, Gary Sinise
  Ülke ABD
  Üyeler
  3,5 302 Puanlama ve 70 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Yaşadığınız herşey aslında hiç yaşanmamış olsaydı ne yapardınız? Ya da siz emin olsanız bile birileri tüm anılarınızı yok etmeye çalışıyorsa?

  Telly mutlu bir evliliği ve sekiz yaşında bir oğlu olan sıradan bir kadındır. Oğlunu bir uçak kazasında kaybetmesi sonucu Telly’nin hayatı nerdeyse kabusa döner. Bir yandan bir türlü aklından çıkaramadığı oğlunun anılarıyla boğuşurken diğer yandan kocasını kaybetmektedir.

  Çiftin aralarında oluşmaya başlayan soğuk duvarın yıkılabilmesi ve eski mutlu günlere dönebilmenin tek çaresi vardır, tedavi olmak. Ancak Telly’nin psikiyatristi hiç ummadığı bir şekilde yaklaşır kadına. Psikiyatriste göre zaten asla Sam diye bir oğlu olmamıştır ve bu anıların tümünü kafasında kendisi yaratmaktadır. Şoka uğrayan kadın oğlunun varlığını ispatlayabilmek için yıllardır biriktirdiği fotoğrafları ve Sam’in eşyalarını arar ama hiçbiri gerçekten yoktur.

  Telly delirmemek için tam herşeyi kabullenmek üzereyken kendisi gibi aynı kazada çocuğunu yitirmiş bir babayla Ash’le karşılaşır. İki mağdur elele verip anılarını geri kazanmak ve çocuklarının varlıklarını ispatlamak zorundadırlar.
  Orijinal adı

  The Forgotten

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Gizemli Parçalar

  Unuttum Bile...

  Ali Ercivan
  Ülkemizde Gizemli Parçalar ismi ile vizyona giren The Forgotten, 8 yaşındaki oğlunun bir uçak kazası sonucu ölümünün etkisinden kurtulamamış bir kadın olan Telly Paretta'nın hikayesini anlatıyor. Julianne Moore tarafından canlandırılan Telly, her gün oğlunun fotoğraflarına bakmakta, onun görüntülerini içeren video kasetleri tekrar tekrar izlemektedir. Ancak bir gün oğluna ait tüm fotoğraflar ortadan kaybolur, küçük çocuk aile resimlerinden siliniverir ve video kasetlerde artık hiçbir görüntü sinyali yoktur. Hatta kocası ve terapisti, Sam adlı çocuğun hiçbir zaman varolmadığını, Telly'nin asla bir çocuk sahibi olmadığını, bu yüzden tedavi görmekte olduğunu; bütün o fotoğraf albümleri ve video kasetlerde asla herhangi bir görsel kayıt bulunmadığını, yıllar boyunca kendi kafasında kurduğu bu imgelerden kurtulmasının bir gelişme bile olduğunu söylerler. Fakat Telly bu anılara sahiptir ve haf...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Julianne Moore
  Rolü : Telly
  Dominic West
  Rolü : Ash
  Gary Sinise
  Rolü : Dr Jack Munce
  Alfre Woodard
  Rolü : Ann Pope
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 782 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  Çok büyük senaryo gedikleri olmasına karşın yönetmen Joseph Ruben'in gerilim kurmadaki başarısıyla kendini izlettiriyor.Bilimkurgu ögelerinin filmin sonuna kadar resmen saklanıp,son yirmi dakikada önümüze getirilmesi filmin inandırıcılığını azaltıp,seyirciyle kurduğu bağı zayıflatmış.Film bittikten sonra cevabı verilmeyen birçok da soru kalıyor geriye.Ama sadece kaza sahnesi sinema tarihinde benzerleri arasında en ...
  Devamını oku
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 148 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  1,0
  15 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  kötü bir film. bahsedilen kaza sahnesi mükemmel sizi koltuğunuzdan zıplatıyor ama bu anlık bir olay.sadece bu sahne için bu ızdıraba katlanmayın bence.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 2673 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  3,0
  30 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Bana bu film, seneler sonra seyredeceğim "Uçuş Planı" ve "Kehanet" filmlerini andırıyor...
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 1787 Takipçi 1 378 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  en başta mantık çerçevesinde ilerleyen film her karede can sıkıntısı oluşturuyor. filmin mantığı ve neyi anlatmak istediği bir türlü çözülemiyor. kısacası aldığı puanı sadece oyuncularının gerçekçi davranışlarından ötürü hak ediyor. 10/5 ötesi yok maalesef
  70 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  39 Fotoğraf

  Son Haberler

  Korku Sinemasında Anne-Çocuk Gerilimleri
  HABERLER - Özel Dosyalar
  25 Nisan 2012 Çarşamba

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top