Filmleri oyla!
Beyazperdem
  X-Men: Son Direniş
  Ortalama puan
  4,4
  2046 Puanlama ve 242 Eleştiri
  dağılımı 242 Eleştiri notla
  66 Eleştiri
  119 Eleştiri
  29 Eleştiri
  21 Eleştiri
  6 Eleştiri
  1 Eleştiri
  X-Men: Son Direniş hakkında görüşlerin ?

  242 kullanıcı eleştirisi

  Hasan Akif Aycibin
  Hasan Akif Aycibin

  Takip Et! 1 Takipçi 99 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Ocak 2020 tarihinde eklendi
  Serinin 3. filmiydi. 2. film kadar beğenmedim ama ilk filmle yarışabilir. Filmin hikayesi; Worthington Labs adlı ilaç şirketi, mutantların özel özelliklerini yok edecek yani tam manasıyla bir insana dönüştürecek bir ilaç bulmuşlardır. Bunun ismi "tedavi"dir. Magneto bu ilacın kullanılmasını asla istemez. Bu ilacı yok etmek için mutant ordusu toplar. Bu arada Mystique'i kurtarırlarken polis tarafından atılan bir silahla Mystique, özelliklerini kaybeder ve onu bırakırlar. X-Men ekibinde bazı kişiler tedaviye sıcak bakıyordur. Mutant bakanı da olumlu baktığı için Magneto'yu durdurmaya çalışırlar. Cyclops, Jean'in öldüğü yere gider ve onu orada canlı olarak bulur. Jean'in ölümünü engellemek için gizli bir gücü aktif olmuştur. Adı "Dark Phoneix"tir. Burada Cyclops'u öldürür. Daha sonra Logan ve Storm onu alırlar. Logan ile konuştuğu sırada kendini öldürmesini ister. Sonradan Dark aktif olur ve Logan'a saldırır. Eski evine giden Jean, burada Charles Xavier ve Magneto ile karşılaşır. Burada Charles'i öldürür. Magneto, Dark'ı kendi saflarına çeker. Alcatraz adasındaki ilaç deposuna saldıran Magneto ve ekibi, X-Men ile karşılaşırlar. X-Men burada başarılı olur. Logan, Jean'i öldürmek zorunda kalır. Hikaye bu şekildeydi. Senaryosunu iyi buldum. Kurgusu çok iyi değildi bence. Sahne geçişleri çok iyi olmamış. Biraz bağlantısız gibiydi. Filme verdiğim puan= 7,1
  Sertuğ T.
  Sertuğ T.

  Takip Et! 14 Takipçi 161 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Ekim 2016 tarihinde eklendi
  Onu Kontrol Etmen Gerek " Cidden filme bayıldım. Bariz 2 filmdende güzel bi film olmuş. Yeni eklenen karakterler , phoneix, jean greyin ikinci karakterini görmek cok şaşırtıcıydı. Filme yeni eklenen colosus karakterini deadpooldada kaslı ve daha büyük olarak görmüştük burdaki young colosusta müthişti. Ama magnetonun kardeşliğindeki multipete man ve şu quicksilver ebenzeyen kız ( adını tam hatırlamıyorum ) öle filmde sanki çerez tadıu veren karakterlerdi. Onun dışında Juggernat efsane olmuş. Keşke spidermanın yeni solo filmlerindede kullanılsa Juggernat Jean greyli ( Phonexli 2 .inci karakteri olan kısımlara bayıldım . ) Jean grey resmen baş karakter gibiydi bu filminj yıldızı oldu diebilirim kötü tarafı bana havalı ve cok cazibeli geldi diyebilirim. Seneryo cok aham şaham değil ama izletiriyor filmin süresi kısa ( 1 sa 44 dk ) ilk filmle süreleri eşit. Ama nasıl geçtiğini nlamıyorsunuz bile yeri geldi xavier için hüzünlendim yeri geldi aksiyon sahnelerinde nutkum tutuldu diyebilirim. Güzel bir yapım olmuş. Mysqtuienin insan hali cok güzel ve cazibeliymiş :D 10/8.5
  Batuhan Ç.
  Batuhan Ç.

  Takip Et! 12 Eleştirisini Oku

  4,5
  28 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Bol mutantlı ve aksiyonlu güzel bir Marvel filmi daha! x-men üçlemesinin son filmi.Bence IMDB puanı çok düşük.
  Şamil Ö.
  Şamil Ö.

  Takip Et! 9 Takipçi 171 Eleştirisini Oku

  3,0
  24 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  Serinin ilk üç filmi arasında en iyisiydi. Senaryosu ilk iki filme göre daha yaratıcı ve güzel. Aksiyonu da ilk iki filme göre daha gerçekçi. Bakalım serinin bu pozitif değişimi ilerleyen filmlerde de devam edecek mi.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 883 Takipçi 1 114 Eleştirisini Oku

  3,5
  3 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Üçlemeler arasında en iyisiydi. Bir hayli heyecanlı bir bölümdü. Senaryoyu iyi yazmışlar.
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 54 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,0
  1 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Üçleme olarak düşünülen serinin son halkası en geniş kadrosu ile arz-ı endam etmiş oldu. Bundan sonra ki film Wolwerin karakterine özel bir film oldu. Brian Singer Superman Return filmi için anlaşınca bayağı bir yönetmen arayışına gittiler. Tempo olarak ilk filmden iyi ikincisinden durağandı. Keşke Amerikan başkanını değirmeselerdi. Ayrıca geçen filmin son sahnesindeki başkana ziyaret sahnesinin devamı bu filmde olmayınca konu askıda kaldı. Angel karakteri bu filme dahil oldu ama varmıydı yokmuydu belli değildi. Vinnie Jones iri cüssesi ile filme renk kattı. En güzel sahne Magneto'nun otobanda el ve mimik hareketi ile arabaları devirdiği sahneydi. Filmin sonunda jenerik yazılarından sonraki kısmı mutlaka bekleyip izleyin. 10 üzerinden 6.
  KiMSiN
  KiMSiN

  Takip Et! 29 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ağustos 2014 tarihinde eklendi
  X-men son direniş serinin 3. filmi. Normalde x-men filmlerine bir ön yargıyla yaklaşırdım, film listesinde sonlara atardım. Film bittiğinde ise herhangi bir olumsuz düşünce yoktu. Karakterler , efektler , kurgu on numara. Zaten bittikten hemen sonra diğer serisini açtım . 8/10 hakeder . (711)
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 1482 Takipçi 1 373 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Mayıs 2012 tarihinde eklendi
  sıkılmadan izleyeceğiniz serinin şu ana kadar en iyisi 4/5
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 159 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  3,5
  8 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Bryan Singerın hayatının hatası olan Supermani çekmek için bıraktığı seriyi Bitirim İkili serisiyle tanınan Brett Ratnerın eline teslim edilmesi başta tepki toplamış altından kalkabileceğini pek kişi sanmıyordiki beklendiği gibi oldu bu üçlemenin en zayıf halkasıydı Son direniş, daha ilk dakikada en önemli karakterlerden ikisini harcayan tuhaf senaryosu ve bir çok hatasıyla sıradan bir aksiyondan fazlası değildi.
  diğeri
  diğeri

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  sanırım örümcek adamdan sonra beyazperderye aktarılmış en iyi çizgi roman uyarlaması 2 filmde mükemmeldi buda onlardan aşağı kalmaz hatırlayan varsa birde thor vardı çok karizmatik bir kahramandı filmi yapılsa fena olmaz hani ben ümitliyim sektör bu kadar kısırken tüm film şirketleri çizgi romanlara bel bağladı iyide oldu aslında
  Joaquin-2
  Joaquin-2

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Bu üçlemeye güzel bir son nokta olmuş. Verdiğiniz paranın kesinlikle karşılığını alıyorsunuz.
  The-Erinch
  The-Erinch

  Takip Et! 14 Takipçi 217 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  tam bir action!!!!! efectler mükemmel,özellikle köprü sahnesini çok beğendim..!!!serinin sonu içinde böyle güzellikde bir bir film yakışırdı....! perfecto ;)
  senanxx
  senanxx

  Takip Et! 1 Takipçi 31 Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Nisan 2011 tarihinde eklendi
  serinin en güzel filmdiydi.aksiyonu bol yeni mutantlarla süper ötesiydi. filmde tek istemedigim jinnin çift karakter senaryosu.keşke olmasaydı. 9/10. harika favori filmlerimden.
  real-boy40
  real-boy40

  Takip Et! 98 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Şubat 2011 tarihinde eklendi
  bu filmin pek fazla hoşuma gitmediğini söyleyebilirim,açıkcası sıkıldım biraz,sonlara doğru biraz hareketlenir gibi oldu ama kurtamadı...10/6
  juve-baby
  juve-baby

  Takip Et! 6 Takipçi 171 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  serinin izlenebilecek en iyisi, en azından efektler kurtarıyo..***..
  selimkuhis
  selimkuhis

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  2,5
  1 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Keşke serinin diğer filmlerinide Brett Ratner çekseyimş.Bu film serinin en iyisi.Ayrıca John Powellin muhteşem müziklerininde hakkını verelim.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 297 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  serinin açık ara en iyi filmi ? duygu seline neden olan ve aksiyona doyuran sahneleri , inanılmaz efektleri , harika yönetimi , kusursuz oyuncu performansları kısacası her şeyiyle 4/4 lük bir filmdi ? 10/10 ?
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 419 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  3,0
  23 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Filmin içinde meydana gelen değişkenler ilk filmden bu yana verilen mesajlara çok büyük bir sekte vuruyor.Bu serinin inandırıcılığına ve felsefesine zarar veriyor bunun dışında bilim kurgudan uzaklaşıp iyi bir aksiyon filmine dönüşüyor 6/10
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! 325 Takipçi 1 029 Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Üst düzey aksiyon , başarılı bir bilimkurgu.10/8
  zerock069
  zerock069

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  4,5
  14 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  en sevdigim bölüm... wolverine baslangıca pek oturmus bi devamla girmemiş olsa da... Süper
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top