Beyazperdem
Pi'nin Yaşamı
Ortalama puan
3,9
4 yayın
  • Tersninja
  • Kültür Mafyası
  • Sabah
  • Habertürk

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

4 Basın Eleştirisi

Tersninja

Ali Abaday

James Cameron'un Avatar ve Martin Scorsese'nin Hugo'su gibi 3 boyut teknolojisini olağanüstü kullanan Pi'nin Yaşamı'nda kimi sahnelerdeki gerçeküstülük bile seyirciye normalmiş gibi geliyor. Bu sayede de hayatta mucizelerin gerçekleşebileceğini ve öncelikle inanmak gerektiğini aktarıyor.

Eleştirinin tamamı için: Tersninja

Kültür Mafyası

Numan Serteli

Öyküye sokuşturulmaya çalışılan inanç tüccarlığı ya da iman reklamcılığı, filmi zayıflatmaya uğraşan tek unsur.. Allahtan yapımın genel duruşu ve sanatsal özü o kadar görkemli ki bu durumun olumsuz etkisi filmi pek yaralayamıyor..

Eleştirinin tamamı için: Kültür Mafyası

Sabah

Atilla Dorsay

Sinemada radikal biçimde farklı bir film izlemek ne hoş oluyor! Son günlerin gösterişli ve kaliteli filmleri bizi doyurmadı değil, ama yeni Ang Lee filmi bunlara yepyeni bir boyut ekliyor

Eleştirinin tamamı için: Sabah

Habertürk

Kerem Akça

Hindistan'ın inanç yüklü eğilimlerini bu yönde değerlendirip sömüren eserin, özellikle üç boyutun ve görüntü yönetmeninin katkısıyla okyanus ortasındaki sahnelerde etkileyici durduğu söylenebilir.

Eleştirinin tamamı için: Habertürk
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top