Beyazperdem
  Pi'nin Yaşamı
  Ortalama puan
  3,9
  4 yayın
  • Tersninja
  • Kültür Mafyası
  • Sabah
  • Habertürk

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  4 Basın Eleştirisi

  Tersninja

  Ali Abaday

  James Cameron'un Avatar ve Martin Scorsese'nin Hugo'su gibi 3 boyut teknolojisini olağanüstü kullanan Pi'nin Yaşamı'nda kimi sahnelerdeki gerçeküstülük bile seyirciye normalmiş gibi geliyor. Bu sayede de hayatta mucizelerin gerçekleşebileceğini ve öncelikle inanmak gerektiğini aktarıyor.

  Eleştirinin tamamı için: Tersninja

  Kültür Mafyası

  Numan Serteli

  Öyküye sokuşturulmaya çalışılan inanç tüccarlığı ya da iman reklamcılığı, filmi zayıflatmaya uğraşan tek unsur.. Allahtan yapımın genel duruşu ve sanatsal özü o kadar görkemli ki bu durumun olumsuz etkisi filmi pek yaralayamıyor..

  Eleştirinin tamamı için: Kültür Mafyası

  Sabah

  Atilla Dorsay

  Sinemada radikal biçimde farklı bir film izlemek ne hoş oluyor! Son günlerin gösterişli ve kaliteli filmleri bizi doyurmadı değil, ama yeni Ang Lee filmi bunlara yepyeni bir boyut ekliyor

  Eleştirinin tamamı için: Sabah

  Habertürk

  Kerem Akça

  Hindistan'ın inanç yüklü eğilimlerini bu yönde değerlendirip sömüren eserin, özellikle üç boyutun ve görüntü yönetmeninin katkısıyla okyanus ortasındaki sahnelerde etkileyici durduğu söylenebilir.

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top