Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Cehennem Çiçeği
  Ortalama puan
  3,2
  332 Puanlama ve 63 Eleştiri
  dağılımı 63 Eleştiri notla
  0 Eleştiri
  16 Eleştiri
  16 Eleştiri
  11 Eleştiri
  15 Eleştiri
  5 Eleştiri
  Cehennem Çiçeği hakkında görüşlerin ?

  63 kullanıcı eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 49 Takipçi 1 635 Eleştirisini Oku

  3,0
  26 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  yukarıda ismi geçen beş oyuncuyu da sevmeme rağmen,bu film beni belki de tüm izlediklerim arasında en fazla sıkanıydı,ya da onlardan biriydi.izlerken bi kalkıp gezip gelmek falan geçti aklımdan defalarca,hiç beğendim,de palma nın çok çok daha iyi filmleri var ama bu olmamış bana göre.hiç bi aksiyo hiç bi heyecan kırıntısı göremedim
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 30 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,0
  25 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  Senaryo gediklerine kurban gitmiş bir kara film.Kafa karıştırıcı ve yorucu.Aslında çok iyi başlayan ilk yarım saatinde mükemmel bir tat bırakıyor ama ilerledikçe iyice çorbaya dönüyor işler.Yine filmin en başında değinilen iki polisin çekişmesi daha sonra unutulup,havada bırakılıyor.Kay'le olan ilişkileri de inandırıcılıktan uzak,ona da gereken önem verilmemiş.Bunun gibi eksikleriyle beraber en fazla ortalama olabiliyor.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 28 Takipçi 1 110 Eleştirisini Oku

  3,0
  18 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  ağır işleyen bir temposu var. ama yinede güzel bir film.
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 27 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  2,0
  23 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  De Palmanın 90larda bariz bir düşüşü vardı yılan gözler gibi amacına ulaşamamış kötü bir gerilimle kapattı doksanları 2000'lere öldüren kadın isimli gerilim suç filmiyle giriş yaptı ama doksanların başından kalan senaryosu abartı cinselliği hiçbir mantığa bağlanmayan sonuylada ortalama bir filmdi, bir çoklarına göre Hitchock tarzı polisiye suç filmi cehennem çiçeği de palmanın dönüş filmiydi ama bırakın bir önceki filmini yılan gözlerden bile daha kötü bir senaryo, boğucu bir anlatım, kötü oyuncu performansları ve saçma sapan bir sonla Palamanın kariyerini nerdeyse bitirdi.Kurmaca bir belgeselle birşeyler yapmaya çalışsada ciddiye alan yada pek izleyende olmadı. Yetmiş yaşını geçen ustayı scarface, dokunulmazlar, carlitonun yolu gibi başyapıtlarla yadedicez artık.
  semahos
  semahos

  Takip Et! 24 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Film gercekten hollwood arka yüzünü bize,tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.kurgu ve olay akışı gercekten bize filme hayran bırakıyor.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 15 Takipçi 678 Eleştirisini Oku

  0,5
  13 Mart 2008 tarihinde eklendi
  böyle bir yönetmen ve oyuncu kadrosuna sahip bir filmin bu kadar kötü olabileceğine ancak filmi izledikten sonra inanabildim..
  Tayfun Acar
  Tayfun Acar

  Takip Et! 13 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  film çok iyi,hollywood da çözülememiş vahşi bi cinayet öyküsü...tabi filmin iyi olmasında kadronun etkisi büyük!usta brian de palma yılan gözlerden sonra insanı yine geriyor...ünlü olma çabası içindekiler dikkatli olsun!bide hilary swank'i hiçbir zaman bu filmdeki gibi kadınsı göremezsiniz...
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 12 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  1,0
  11 Mart 2007 tarihinde eklendi
  Bu kadar güzel mekanları hazırla, harika oyuncuların olsun elinde, daha güzel bir senarist bulunamazmıydı acaba? Kesinlikle bir zevk alamadım filmden, gereksiz sahneler, anlamsız bir senaryo..
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 12 Takipçi 450 Eleştirisini Oku

  3,0
  7 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  Scarface ve Görevimiz Tehlike filmlerinin yönetmeni B. DePalma bu yapımda iyi bir konu nasıl heder edilirin örneğini veriyor. Oysa Elizabeth Short'un gerçek yaşamında uğradığı katliam Testere serisini gölgede bıraktıracak türden bir konuydu. Kadro da fena sayılmaz. Aaron Eckhart en olgun oyunculuğunu oynadığı dönemlerden kalma bir film. Ama bir dönem filmi olarak; kostümleri, arabaları ve caddeleri ile 1946 yılını iyi yansıtmışlar. Bu filmi anlamak için Mia Kershner'in canlandırdığı Elizabeth Ann Short'un yaşamının trajik bir sonla nasıl noktalandığı konusunu okumak gerekir. The Black Dahlia kitabından uyarlama olması ve yapımın kurgu ile senaryolaştırılması aşamasında gerçeklerden sapması normal. Film daha iyi olabilirdi. Evinden kaçıp artist olacam ümidiyle Holywood'a akın eden genç ve güzel bir bayanın ibretlik hikayesi için de olsa izlemekte fayda var.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 6 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  0,5
  10 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Seyredilmeyecek ve Para verilmeyecek derecede kötü bir film. De Palma gibi bir üstat, onun altındaki tecrübeli kadro bu işe nasıl soyunmuşlar anlayamadım doğrusu. Film çoğu bölümleri anlaşılamıyor bile. Güya, sinelarımızda yıllar önce gösterilen L.A. Confidential olmaya çalışan, ama onun yanından geçemeyecek derecede kötü bir film.
  dr-
  dr-

  Takip Et! 6 Takipçi 272 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  bu kadroyla daha iyi bir iş çıkarılabilirdi..film durağan geçiyor kendinizi kaptırmanıza izin vermiyor..ama bu başarılı oyuncular için 10/7
  enzofrancescoli
  enzofrancescoli

  Takip Et! 5 Takipçi 60 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  fazla söze gerek varmı bence yok... brian de palma
  mrs-durden
  mrs-durden

  Takip Et! 4 Takipçi 350 Eleştirisini Oku

  2,5
  1 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  çok sıkıcı bir filmdi olaylar birbirine güzel bağlanmamış bu kadar iyi bir oyuncu kadrosundan çok daha iyi bir film beklerdim
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! 3 Takipçi 1 029 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Çok kaliteli oyuncular,eski yılları müthiş yansıtan bir ortam,sıradan bir senaryo ile gereğinden uzun ,çok sıkıcı ve anlamsız derecede karmaşık anlatılarak vasat bir film haline getirilmiş.10/7
  ynarcin
  ynarcin

  Takip Et! 3 Takipçi 153 Eleştirisini Oku

  1,0
  18 Mart 2007 tarihinde eklendi
  kötü.aslında daha fazla söze gerek yok ama ben en çok oyunculara acıdım yani bu kadar çok iyi oyuncu böylesine boş ve anlamsız ama bir yandan da karışık bir filmde yer almamalıydı.
  hookers
  hookers

  Takip Et! 2 Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  3,0
  16 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Filmi izleyeli birkaç gün oldu. Bence filmin en büyük kusuru neyi anlatmak istediğine tam anlamıyla karar verememiş olması. Film cinayet üzerine mi, iki polis arkadaş üzerine mi, 2 farklı kadın üzerine mi, yoksa boks üzerine mi? Bunu anlayana kadar zaten film de sona eriyor. Cinayeti anlatması açısından yetersiz kalmış senaryo ve geri dönüşler de tıpkı ?zayıf? de palma filmlerindeki gibi yapılmış.filmin en büyük artısı ise dönem ayrıntıları ve sanat yönetmenliği.Daha çok 40'lı yılların kara filmlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyan cehennem çiçeği yönetmenin ve oyuncuların filmografisinde ancak orta sıralarda yer alacak bir yapım...
  Jet-Li-2
  Jet-Li-2

  Takip Et! 2 Takipçi 89 Eleştirisini Oku

  0,5
  10 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Ahhh! Neden 0 puan yok ki??
  gamze-karabiber
  gamze-karabiber

  Takip Et! 2 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Salonda herkesin filmi izlemektense aralarında sohbet etmeyi tercih ettiği bir filmdi.Offlar bayıldım demeler bi fırsat vermediler ki anlayalım şu filmi yaaa.Yoksa anlardım yani;)
  bewhy-2
  bewhy-2

  Takip Et! 1 Takipçi 172 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Bence başarılı bir cinayet filmi.. Ünlü oyuncuları ile de senaryo desteklenmiş..
  zgrklc
  zgrklc

  Takip Et! 1 Takipçi 131 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Mart 2008 tarihinde eklendi
  birinci sınıf bır kadro ve saglam bır yonetmen.arsıvlerde kesınlıkle olmalı
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top