Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu
  Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu
  15 Ekim 2004 / 1s 56dk / Belgesel
  Yönetmen Nathaniel Kahn
  Oyuncular: Nathaniel Kahn, Edmund Bacon, Louis Kahn
  Ülke ABD
  Üyeler
  3,2 11 Puanlama ve 4 Eleştiri
  Beyazperde
  4,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  20.yüzyılın en büyük sanatçılarından kabul edilen mimar Louis I. Kahn'ın yaşam öyküsü ve yarattığı eserler üzerine Oscar adaylığı kazanmış bir belgesel.

  Estonya göçmeni Yahudi bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen ve gençlik yıllarında yoksulluk ve yıkım içinde yaşayan Kahn nasıl oldu da dünyanın en büyük mimarlarından oldu? Geometrik sanat ve ışı birleştirerek, New York'tan Uzakdoğuya yüzlerce yapının altında imzası olan sanatçının iş hayatı ne kadar iyi biliniyorsa, özel hayatı da bir o kadar bilinmiyor.

  Hayatında üç ciddi ilişki yaşamış olan ünlü mimar, öldüğü güne kadar bu kadınlardan biriyle veliydi. Ancak geriye bir değil üç aile bırakmıştı. Ölümünden uzun yıllar sonra Kahn'ın gayrimeşru oğlunun, babasının izinde geçirdiği beş yıllık bir macera, Mimar Babam.

  Kimliği tespit edilemez ve beş parasız halde ölü bulunduğu New York Pennsylvania metrosunun tuvaletinde başlayıp, Kahn'ın eserlerinin yer aldığı tüm ülkeleri dolaşan bir macera izleyeceksiz Mimar Babam'da. Dünyaca ünlü bir insanın, sırlar dolu özel hayatını, arkadaşlarının, eski sevgililerin, bindiği taksilerin şoförlerinin ve kendi gibi dünyaca ünlü meslektaşlarının anlatımlarıyla keşfedeceksiniz.
  Orijinal adı

  My Architect

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2003
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  4,0
  Çok İyi
  Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu

  Baba-Oğul Mimarisi

  Zeynep Berik
  Philadelphia'dayız. Michael Moore'un dolaştığı topraklara yakın yerler. Ruh, Amerikan ruhu. Konu, mimari. 2004 yılında, en iyi belgesel Oscar'ı adayı Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu, Nathaniel Kahn'ın, 20. yüzyılın önde gelen mimarlarından biri olan babası Louis Kahn'ı, babasının yapıtlarında araması ve arkasında bıraktıklarıyla hesaplaşmasını konu alan bir belgesel. Nathaniel, babasının ölümünden yirmi beş yıl sonra yollara düşer; yolculuk, babasının izlerinden hareketle, kendi varoluşuna getirdiği çeşitli çözümlemeler ve cevaplar aradığı mekanlara ve kentlere taşır onu. İzleyici de bu yolculukta, onunla birlikte keşfe davetlidir. Nathaniel, Louis Kahn'ın üç ayrı birlikteliğinden olan en son çocuk. Nathaniel'in Annesi Harriet 30, Louis Kahn ise 60 yaşında iken başlayan ilişkileri, kısa sürer. Özensiz ve başına buyruktur Kahn'ın ilişkileri. Yaratıcılığının ve kendi hayatının önüne hiç b...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  e-dione
  e-dione

  Takip Et! 5 Takipçi 113 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  bir arayışın öyküsü.izlenmeli ve sanırım daha çok konuşulmalı.
  lukasm
  lukasm

  Takip Et! 1 Takipçi 101 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  Bangledeş sokaklarından,Kudüs'ün derin politikalarının içine,ordan New Englandın sahillerine dek uzanan Başarlı bir belgesel çalışması.Dramatik yapının üzerine kurulan belgesel;kişisel bir yoculugun nasılda eglenceli.enrika.umut arayışlarına ordan kimlik yapılandırmasına ve evrensel anlamda hayattan zevk almaya dönüştügünü gösteriyor.Bunu yaparken seyirciyide yanına alarak enfes yapıların muhteşem ...
  Devamını oku
  sfermera
  sfermera

  Takip Et! 12 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  sadece bir mimarın öyküsü değil, bir babanın öyküsü... bu yüzden bir belgeselde değil aslında tam anlamıyla... dramatik bir yanıda var... büyük mimar louis i. kahn ve eserleri, özel hayatından notlarla anlatılıyor ve sanatın, ilhamın, yaratıcılığın yolculuğu; bir oğulun yolculuğunda karşımıza çıkıyor...
  ilknursozuneri
  ilknursozuneri

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Ekim 2004 tarihinde eklendi
  yeni mezun olmuş bir mimar olarak bu belgeselin ilginç olduğunu düşünüyorum.hele de mimarlık tarihinde yerini almış birisi hakkında ise!umarım bursa'ya da gelir!
  4 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  10 Fotoğraf

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top