Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Marie-Antoinette
  Ortalama puan
  3,6
  120 Puanlama ve 20 Eleştiri
  dağılımı 20 Eleştiri notla
  1 Eleştiri
  5 Eleştiri
  10 Eleştiri
  3 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Marie-Antoinette hakkında görüşlerin ?

  20 kullanıcı eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 179 Takipçi 1 653 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  sofia coppola sinemasını takip ederim,son filmi somewhere hariç çektiği tüm filmleri izledim,somewhere de sırada bekliyor zaten.izlediğim 3 filmi de kendi içlerinde gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim.en azından yönetmenin kendi tarzının oluştuğu ve bazı biçimsel özellikleriyle bir derece de olsa diğerlerinden ayrılan filmlerdi bunlar.coppolanın karakterleri benim gözlemime göre hep bir şekilde "anlaşılamamış ya da yanlış anlaşılmış" karakterler.genç sanatçı da bu karakterlerinin dramını gerek seçtiği ve yarattığı mekanlar,gerek kamera kullanımı,gerekse de senaryo üzerinden bana hissettirebildi.marie antoinettede de durum yine aynı.film ortalamanın üzerinde sayılırdı bana göre.ancak onu gerçekten unutulmaz bir film yapacak bazı çok önemli özelliklere maalesef sahip değil.öncelikle göze ilk olarak çarpan olumlu yönlerinden bahsedelim.ilk cümlelerimdeki başarılı anlatımın yanı sıra bir de fransız devrimi zamanlarına alternatif rockı taşımış yönetmen.bu ortaya uyumlu ve kraliçenin karakteriyle de bütünleşebilen bir kombinasyon çıkarmış.bunun yanında renk kullanımlarını da oldukça beğendim,dikkat çekici oldukları kesin.kostümler gayet başarılı zaten,dönem filmi havası sağlam tutturulmuş.oyuncularda da sorun yok,mekanımız neredeyse ilk saniyeden sonuna kadar tüm görkemiyle versailles.başlıca olumsuzluk bana göre filmin anlattığı şeyle doğru orantılı olmayan süresiydi.şöyle ki,film bittikten sonra tam anlamıyla bir oturmuşluk hissedeceksek,fransız halkının o dönemde o hallere nasıl geldiği ve sonuçta da kral ve kraliçenin başına gelenlerin hangi şartlarda oluştuğu biraz atlanmış.yalnızca bir iki cümleyle değinilmiş.yani isyan bir anda çıkıyormuş gibi sanki,altı yeterince dolu değil.yönetmen bariz olarak yalnızca çocuk yaştaki bir genç kızın başından geçenleri anlatma derdinde.ancak bana sorarsanız yine de filmin bütünlüğü açısından finalini aceleye getirmek yerine filme 20-30 dakika daha eklenmeli ve bu konulardan bahsetmeli en azından.bir de kraliçenin filmin ortalarında bir yerlerde garip yerlere savrulmaları var.daha toplu çekilebilirdi.toparlamak gerekirse;çok önemli bir karakteri perdeye taşımak her zaman zordur.oturmuş bir biyografi çekilecekse mesela bu film en az yarım saat kadar daha uzun olmalıydı.fakat bence izlediğimiz biyografiden çok yine "anlaşılamamış bir genç kızın dramı" temeli üzerine kurulu.kirsten dunst de yer yer oldukça başarılı.
  pinkcadillac
  pinkcadillac

  Takip Et! 127 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  bence çok başarılı bir film çıkmış ortaya. kirsten dunst mükemmel bir seçim olmuş. kendisini de rolüne çok güzel kaptırmış, dört dörtlük bir marie antoinette olmuş. önceki filmlerindeki soğukluğundan eser yok ve kanımca en iyi performansı.filmin modernlikle klasikliği birleştirmesi de filmin seyrine ayrı bir tat veriyor. özellikle kendini tarihini bilmeyen ve tarihten sıkılan yeni kuşağa bu önemli olayları anlatmak, ya da en azından olaylarla ilgili azıcık da olsa fikir sahibi olmalarını sağlamak ve tarihi öğrenmeye teşvik etmek, tarihi sevdirmek için bu tip filmler çok gerekli. marie antoinette de eğlenceli havasıyla bunu çok iyi başaracak gibi görünüyor. filmin en büyük artısı ise çok özen gösterilmiş ve hiçbir ayrıntının atlanmamış olması. olay örgüsü mükemmel denilebilecek derecede iyi, olaylarda hiçbir kopukluk ya da gereksiz ayrıntı yok. kafa karıştıran ya da güvensizlik uyandıran bir durum yok. anlatmak istediğini en iyi şekilde anlatan bir film olmuş. kostümler, cam gibi görüntüler, çekimler, renkler... her şey iştah kabartıcı, özendirici. bunca şaşaadan sonra ise çöküş çok etkileyici betimlenmiş. o tantanalı atmosferden karanlık ve iç karartıcı ortama ani ve sert bir geçiş yapılmış. filme 10 puan verecektim ama final bana biraz yavan geldi. daha iyi bitirilebilirdi. sanırım daha sonraki kötü olaylara girmek istenmemiş. her ne kadar filmin genel atmosferine son derece aykırı düşecek olsa da olayların sonuna kadar işlenmesini tercih ederdim.
  selma-tezer
  selma-tezer

  Takip Et! 1 Takipçi 59 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Marie Antoinette "ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" diyen ya da filme göre bu sözü söylemediği iddia edilen kraliçenin öyküsü.O yılların Fransa'sını tanımak için iyi bir fırsat sayılabilir,fakat film gerçekten de monoton ve insanı heyecanlandıracak bir unsuru yok.Kristen Dunst güzel oynamış.Filmi ilk elime aldığımda ne yapmış da bu kraliçe efsane olmuş diyordum fakat yaptıklarının pek de iyi şeyler olmadığını görünce hayal kırıklığına uğradım.Eğer tarihe ve 18. yüzyıl filmlerine ilginiz yoksa izlemeyin bişey kaybetmezsiniz bence.
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 17 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Filmde çok fazla olmayan konuşmalar Fransızca olsaydı sanırım beni daha fazla etkilerdi. Fransızlarla ilgili bir filme gidince ister istemez konuşulan dilin Fransızca olmasını bekliyor insan. Onun dışında gayet güzeldi. Masal gibi bir dünyaya soktu bizi usta yapımcı ve oyuncular.
  Selcuk Genc
  Selcuk Genc

  Takip Et! 6 Takipçi 314 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Kostümleri ile görsel bir şölen adeta Marie-Antoinette .. Aldığı oscar ödülü ilede bunu kanıtladı zaten.Herşeye rağmen sadece Kirsten Dunst hatırına izlenecek bir film.O kadar büyülü bir enerjisi varki içinize işliyor...
  erentos
  erentos

  Takip Et! 3 Takipçi 299 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  biz bunu 2 sene önce sahnelemiştik.filmi de fena dildi hane.ama ii ya da kötü diemem...
  sayns
  sayns

  Takip Et! 3 Takipçi 181 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Her film gibi eksik yönleri var ...
  luisablack
  luisablack

  Takip Et! 2 Takipçi 60 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  filmin adı marie-antoinette olmasa 10 numara bir film olurdu. yani kostümler,müzikler,kamera,dekor herşey çok güzel. filmin konusu da kraliyete ve donuk kocasına alışmaya çalışan genç bir kız ki bu konusunu gayet iyi anlatıyor.aynı zamanda bir dönem filmi ama oldukça marjinal.. fakat marie-antoinette olunca iş değişiyor. o oldukça derin birisi ve hayatından doğru şekilde yansımış bir iz bulmamız imkansız bu filmde.
  bewhy-2
  bewhy-2

  Takip Et! 1 Takipçi 172 Eleştirisini Oku

  4,5
  31 Mart 2007 tarihinde eklendi
  Tarihi filmlerden hoşlananları seveceği bir film. ben çok beğendim. ayrıca bu kadının halkın bu kadar nefretii kazanacak ne yaptığını merak ediyorım, bence herhangi bir kraliçeden hiç farkı yok.. kirsten dunst uygun bir seçim olmuş bence.. güzeldi..
  funlife
  funlife

  Takip Et! 1 Takipçi 69 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  artık birilerinin doğru düzgün bi marie antoinette filmi yapması lazım...
  spiritual-antiseptic
  spiritual-antiseptic

  Takip Et! 1 Takipçi 40 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  kostümler ve mekanlar muhteşem.ayrıca gayet eğlenceli bi film.ha ama diğer yönlerden pekte iyi sayılmaz.if te izledim.ve sürekli yukarıdan mikrofon düşüyodu.nası o bölümleri kesmezler hala anlamıyorum :) gözlerinden kaçmış olması imkansız olsa gerek :D
  iste-budur
  iste-budur

  Takip Et! 142 Eleştirisini Oku

  3,5
  19 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  mükemmel ötesi bir film beklerken böylesine birşey karşılacaşacağımı hiç düşünmemiştim.kötü demiyorum,ama beklenenin altında.yani daha büyük bir şeyler beklerken,herşey fazlasıyla basit geliyor.bilemiyorum,ifade etmesi zor...şunu söylebilirim,marie-antoinette yılın en iyi filmlerinden değil.
  6OK
  6OK

  Takip Et! 131 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Hani bazı filmler vardır iyimi olmuş, kötü mü karar veremezsiniz ya bence bu filmde onlardan biri!Devrime giden yolu 'saray' gözüyle anlatan bir film. Ayrıca hep bildiğimiz, anlatılan gaddar, savurgan o çarpıcı sözü söyleyen Marie Antoinette’in bir nevi savunması da yapılmış, onun masum yönlerini göstermiş. Filmin güzellikleri bence; dönemi çok güzel yansıtması, zarafeti, sanatsal güzellikteki bahçe düzenlemeleri, hepsi birbirinden güzel tablolar gibi yapılmış yemekleri harkuladeydi. Birde Kristen Dunst onuda unutmamak lazım! Bence filme uymayan yanlar ise, hiç bir şekilde fransa tarhinde 3.defa kıtlık yaşanılmış bir dönemde halkın durumu hiç, halktan birileri hi gösterilmemiş. Siyasi unsurlar, tartışmalar hiç yok. Birde tabii yer yer kendimi klasik amerikan 'teenage' filmi izler gibi buldum. Çünkü bazı sahneler ve oralarda kullanılan müzkler kahramanın ruh haline çok uygundu ama böylesine dönem filmine çok tezattı.Kısacası ne çok güzel ne de çok kötü garip bir film olmuş :)))
  dellandouv
  dellandouv

  Takip Et! 44 Eleştirisini Oku

  3,0
  27 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  filmi beğenmedim.. sadece büyüleyici bi atmosfer ve muhteşem kıyafetler var.. onun dışında elle tutulur bir şey yok.. sahneler arasında geçişler çok kopuk kopuk (hadi bunu soffia coppola’nın çılgınlığına verelim) mesela filmin bazı bölümlerinde çok eğlendiklerini gösterme çalıştıkları sahneler böyle hızlı hızlı görüntüler, tabakta kendiliğinden eksilen yemekler filan oldukça başarısızdı.. soffia’ya hiç yakıştıramadım.. babasıda böleydi bunun :p şaka şaka babasına saygımız sonsuzdur, kendisine duyarım da saygı bu biraz olmamış sanki ama..
  charlize-00
  charlize-00

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Mart 2007 tarihinde eklendi
  film bitti ve ben kendi kendime neydi bu ya dedim...na anlattı ne mesaj verdi anlamadım bile.....ama kostümler süperdi...
  irresolute
  irresolute

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  1,0
  5 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  basta sunu söylemeliyim gercekten ilginç bir film ancak bu ilginç diyince ilgi çekici anlamında diil......kostumlere mekan tasarımlarına dicek bişey yok kesinlikle mukemmel zati oscar da bu dalda geldi acıkcası baska bi oscarlık durum yok....kafama takılan bi cok konu war eksik hata bakımından ancak en cok dikkatimi ceken muzikler oldu..sahne de olması gerekenler diil arka planda calınan 21.yy muziklerini hiç anlamadım ne alakası war filmle hiç cozemedim kesinlikle....özellikle o muziklerin caldıgı bolumler cok absurt olmus sanki bi amerikan genclik dizinde cocuk uzaklara dalmıs eski anıları hatırlarken arkada hos bi new age muzigi calar ya aynen ööle olmus....sinemada seyredenlerin parasına cok uzuldum zaman gecirmek için evde tv de izlenir demek isterdim ama o kadar bile diil....
  liomonata
  liomonata

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  2,5
  11 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Ben de hayalkırıklığına uğrayanlardanım.Yinede ışığı,renkleri,kostümleri ve açıları başarılı buldum. Maalesef gereksiz uzatılmış ve seyirci sıkılmadan edemiyor.
  ardenkoprulu
  ardenkoprulu

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  Sofia Coppola'dan sıradışı bir yapım... 16.Louis'yi baştan çıkarbilmek için elinden geleni yapan zevk-i sefa düşkünü Marie Antoinette rolünde Kirsten Dunst adeta parlyor. Rolüne çok uymuş. Filmden çıkınca içinizde olağzüstü bir çilek-pasta-şampanya-şekerleme yeme-içme ve renk cümbüşünde kaybolma hissiyatı oluşacak. Bu yılın en iyi yapımlarından biri... Bir 18.yüzyıl efsanesi filmine çağdaş melodiler bu kadar mı güzel yakıştırılır. Eee burada da bir Coppola hüneri gizli... Mutlaka görün derim, eğitici, eğlendirici, dinlendirici bir yapım...
  cemlak-65
  cemlak-65

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  kirsteeeeeeen kelimenin tek anlamıyla harika bir oyuncu film izlenmeye değer
  benqu-benqu01
  benqu-benqu01

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  3,5
  8 Mayıs 2008 tarihinde eklendi
  dekorlar kostümler gerçekten harika, kirsten dunst da çok yakışmış fakat gerçekleri olduğu gibi yansıtmıyor sanki. yani marie antoinettete daha fazla entrika yer almalıydı :)
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top