Filmleri oyla!
Beyazperdem
  V
  Ortalama puan
  4,6
  5148 Puanlama ve 1408 Eleştiri
  dağılımı 1408 Eleştiri notla
  625 Eleştiri
  505 Eleştiri
  122 Eleştiri
  101 Eleştiri
  32 Eleştiri
  23 Eleştiri
  V hakkında görüşlerin ?

  1408 kullanıcı eleştirisi

  E R E N
  E R E N

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Kasım 2020 tarihinde eklendi
  Sanat eseri niteliğinde bir başyapıt.....
  Nurcan Altın
  Nurcan Altın

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  6 Ekim 2020 tarihinde eklendi
  Filmi henüz izledim ve ertelediğime cidden pişman olduğum tek film olabilir. İçerdiği anlam, insanı duygudan duyguya götürüşü, atmosferi harikaydı. İçimdeki duyguları daha da kabartmış bir filmdir. Keşke herkes böyle olsa ve düzen değişse. Kaos,zorbalık kalmasa. Ve bir söz bırakmak istiyorum bunu isteyenler için."Dünyada görmek istediğin değişimin kendisi ol". En ufak bir değişiklik bile bir çok güzel şey için sebep olabilir. Ama herkes pasif. Oturduğu yerden konuşur herkes, korkar. Filmdeki kadın karakter gibi. Gözünüzün açılması için büyük acılar çekmeniz mi gerek diye sorgulamalısınız. Dünya iyiler ve kötülerden oluşuyor. Bu arada film için "MİLLİYETÇİLİK DUYGUSU " diyen bir kişi olmuş. Sen boşuna izlemişsin kardeşim filmi. Gerçekten anladığın şey milliyetçiliğin mi? Bunun içi boş bir şey olduğunu anlamanız için daha kaç şey izlemeniz, yaşamanız gerek acaba... Yazacak çok şey var ama kısa keseyim :) Film özel bir yapım. Herkesin izlemesi gerekenlerden.
  isimsiz
  isimsiz

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Ağustos 2020 tarihinde eklendi
  beynim dondu yemin ederim. bayaaaa iyiydi.konuşamıyorum şuan. gidin izleyin bunu izlemeyende ne bileyim yani. gidin izleyin başka bir şey demiyorum.
  AZERBAİJAN LAND OF FİRE
  AZERBAİJAN LAND OF FİRE

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  Bu film tam bir harika.Benim şimdiye kadar izlediğim en iyi film. Filmde bir sürü felsefi laflar var ve her biri çok harika. BU FİLMİ İZLEMEYEN ÇOOOOOK ŞEY KAYB EDİR. Ayrıca Natalie Portman ve Hugo Veaving rollerini çok iyi yapmışlar. Ters köşe film sevenler,aksiyon sevenler,thriller sevenler .....(bence her kes) bu filmi sevicektir. Bu filmin konusu diğerlerinden çok farklı ömrümde ilk kez bir avrupa deevletinde hükumete karşı film izliyorumş Mutlaka izleyinş
  Asya1212
  Asya1212

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  Toplum düzenini eleştiren bu yapımı tavsiye ederim.Filmin biraz karanlık olması nedeniyle çoğu kişi tarafından beğenilmemiş olan bu filmin içinde aslında çok güzel mesajlar var tabiki almasını bilene.İzlerken yabancılık çekmeyeceğiniz bu yapım V karakterinin sözleri ile daha da güzelleşiyor bence izlemelisiniz.”Remember remember 5th of November...”
  Yılmaz Öztekin
  Yılmaz Öztekin

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Bu filmin başlığını kahramanımızın eylemleri açısından Machbet kitabının şu sözüyle atabiliriz. " İNSAN OLMAK ADINA YAPIYORUM, DAHASINI DA YAPARIM... Kapitalizm ve diktatörlüğün hakim olduğu bir ülke nasıl olur? Sorusunun cevabı kesinlikle bu filmde saklı. Önce kendini ve dini ortaya atarak acındırma politikası... biz bu badireleri atlatarak geldik ajitasyonu. Hakimiyeti ele aldıktan sonra da alabildiğine zalim, gaddar karşısındaki hiç kimseye saygısı kalmamış, politik ahlâkı olmayan bir hal alır. Kısa bir süre sonra ise bir veya birden fazla düşman ve olumsuzluk ortaya atılır. Biz bunlarla mücadele ediyoruz denilerek ahlaktan yoksun, ötekileştireci saygısız, zalimce tutumlar sergilenerek farklı inanç dil kültür ve fikirdeki herşey ve herkes imha edilir. Medya yandaşlaştırılır, suni gündemler yaratılır ve gerçekte olan olaylar ise görmezden gelinerek herşey lehe çevrilir. Böylece "kötü insanlara"(öteki olan herkese) uygulanacak herşey mübahtır ahlaksızlığı hüküm sürer. Bunlara hiç de yabancı değiliz değil mi??? Ta ki kahramanımız yani içimizi soğutan kişi aslında hepimizin olmasını istediğimiz bir dünya için devreye girer... keyifle izleyeceğiniz bir sinema filmi. İyi seyirler monte kristo kontu sevicileri...
  Akıllı HERİF
  Akıllı HERİF

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  "Halk Devlet için değildir, Devlet Halk içindir. " Filmde V 'nin geçmişini biraz daha değinilseydi daha iyi olurdu, yine de güzel.
  Melek Şahin
  Melek Şahin

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Mart 2020 tarihinde eklendi
  Konusu farklı bir film. İnsanların nasıl avucunun içine alınır tam da bu film de anlatılmış. sonu da sanki filmin devamı gelecekmiş gibi bitti.
  Nazif Hacıfazlıoğlu
  Nazif Hacıfazlıoğlu

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Mart 2020 tarihinde eklendi
  Harika bir filmdi. Bu zamana kadar sayısız film izledim buda En iyi filmlerden biri olarak hafızamda kalacak
  Sarp Baran
  Sarp Baran

  Takip Et! 5 Takipçi 120 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Ekim 2020 tarihinde eklendi
  Bu EFSANE filmi izlemediysen derhal izle! 10/10 Eklendi 20 Mart 2020
  Caner Canlıer
  Caner Canlıer

  Takip Et! 2 Takipçi 35 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Şubat 2020 tarihinde eklendi
  Bu filmi ilk izlediğim zamanları hatırlarım... Anarşik duygularla beni komünizm denizine sürükleyen yegane filml
  Dilek Kara
  Dilek Kara

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Ah gün gelse de türkiyede de bir V devrimi yaşansa nolur sanki. Dini ağzından düşürmeyip herkesi kendi kölesi yapmaya çalışan obeze medyum giydirmeye çalışan hükümetin sonu bu olsa keşke. Bizim V miz yok. Yok bu kadar acı çeken dâhimiz.
  Müjdat T
  Müjdat T

  Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  Görece gerçekten kusursuz denilebilir. Filmdeki vurgulu söz her şeye nokta koyuyor: "Fikirlere kurşun işlemez!"
  SE A.
  SE A.

  Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Mayıs 2018 tarihinde eklendi
  Hayatımda izlediğim en anlamlı filmlerden biriydi. Tekrar tekrar izlenesi efsane bir yapım. Keşke daha önce izleseydim.
  EylemJ
  EylemJ

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Eylül 2017 tarihinde eklendi
  Milliyetçilik duygularını üst düzeyde hissettiren, gücün toplumda olduğu bilincini gayet dozunda işleyen izlenilmesi gereken filmlerden. Nasıl olup da bu kadar az puan aldığını anlamak mümkün değil, izleyin izletin.
  Evrim E
  Evrim E

  Takip Et! 3 Takipçi 52 Eleştirisini Oku

  4,5
  9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi
  İzlemeden önce, kötü bir film olacağını düşündüğüm ve ön yargı ile yaklaştığım bir film ve izledikten sonra neden böyle düşündüm diye kendimi sorguladığım bir film.
  Yusuf Ç.
  Yusuf Ç.

  Takip Et! 4 Takipçi 16 Eleştirisini Oku

  2,0
  28 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  Valla filmi sevemedim ne anlattığı da anlamadım. Filmin, karanlık ve basık atmosferi beni boğdu, canımı sıktı.
  fatos K.
  fatos K.

  Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Eylül 2016 tarihinde eklendi
  Bu filmi beğenmeyen başka film izlemesin mümkünsee! Bir halkın 'uyanışını' anlatan kült bir film. Verdiği çok büyük bir mesaj var. "Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirlere kurşun işlemez!" , "Aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçekleri öğrenmişsinizdir" , "Siyasiler gerçeği saklamak için, sanatçılar gerçeği ortaya çıkarmak için yalan söylerler". Bu cümleler filmde geçen sadece birkaç cümle.. Bu cümlelerin yer aldığı film asla boş bir film olamaz. İnsana kendini, ülkesini, yaşadığı dünyayı sorgulatan bir film. MUTLAKA izleyin, mutlaka!
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 65 Takipçi 330 Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  yok böyle bir film.. tek kelimeyle harika.. izlemeyen çok şey kaybeder.
  Filozofbaci
  Filozofbaci

  Takip Et! 2 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İlk izlediğimde kimyamın değiştiğini hissettiğim ender filmlerden biri.. Umut, özgüven, sabır, cesaret pompalıyor adeta. O an tam olarak neler hissettiğimi şu an hatırlamıyorum ama verdiği coşkuyu iyi anımsıyorum. Filmi tam anlamıyla izleyip anlayıp da beğenmeyene rastlamadım. Hikayesi güzel, filme uyarlanışı da güzel.. Ne var ki bu tür filmler genellikle yüzyılın son çeyreğinde bir çok sebepten bunalmış toplumların pasif direnişle deyim yerindeyse "gazlarının alınması" için hazırlanıyor gibi geliyor bana. İzliyorsun, kendini kahramanların yerine koyuyorsun, direnen ve kurtuluşa eren senmişsin gibi bir etki yaşıyorsun.. Bilinçli olarak yapılıyor olabilir bu tür filmler. Kaldı ki V maskesi denen bir şey de var günümüzde. Halk hareketlerinde ve benzer direniş zamanlarında görmek mümkün.. Bu açıdan bakıldığında, fazla bunalmış toplumları gaza getirmek gibi bir etkisi de olabilir bu tür filmlerin. Filmin konusuna bakıldığında, dünyayla, siyasetle, ekonomiyle biraz ilgiliysek, bir çok şey bulabiliriz gerçek hayattan. Büyük bir bilmeceyi çözmüşüz gibi bir his de yaratabilir üstümüzde bu durum. Çizgi romanı senaryoya dönüştüren meşhur Wachowski Kardeşler daha önce de Matrix'in senaryosunu yazmışlardı. Nasıl bir donanımları var da böyle etkili senaryolar üretebiliyorlar merak etmiyor da değilim. Henüz izlemeyenler izlemeli bu filmi. İzlenmeli mutlaka.. Alt mesajı var mı yok mu, bilinenin dışında bir amaca hizmet etmek için mi yapıldı bilmem ama izlenmezse sinema adına hayatınızda bir boşluk kalacaktır diye düşünüyorum.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top