Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Sihirbaz
  Ortalama puan
  4,5
  3394 Puanlama ve 432 Eleştiri
  dağılımı 432 Eleştiri notla
  116 Eleştiri
  238 Eleştiri
  37 Eleştiri
  30 Eleştiri
  9 Eleştiri
  2 Eleştiri
  Sihirbaz hakkında görüşlerin ?

  432 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 820 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  bırısı Edward Norton mu dedı :) fazla soze gerek yok ızleyın
  Fahri07
  Fahri07

  Takip Et! 10 Takipçi 308 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Mart 2012 tarihinde eklendi
  başarılı bi sihirbazlık filmi olmuş.edward norton rolünün hakkını vermiş.ama şu varki prestij filmi bundan daha etkileyici geldi bana.yinede güzel bi filmdi ayrıca sonu güzel bitti.10/8
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 695 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,0
  23 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Aynı yıla ait ''The Prestige'' ile çok fazla benzeyen yanları var.Ama o film bir başyapıt düzeyine çıkmışken ''The Illusionist'' daha çok Edward Norton fanlarının sevip,sahiplendiği bir film olmuştu.Öykü anlatımı konusunda sorunlu bir film olduğunu düşünüyorum ben,böylesi sürprizli finallere de alıştık artık,seyirciyi tavlamaya yetmiyor.Sadece finale odaklanıp diğer unsurlara önem verilmemiş gibi bir havası var.Orta halli diyebiliriz.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 124 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Evet iyi bir film ancak son numarasını nasıl yaptığını açıklanmaması büyük bir eksiklik.
  karakartaltevfik
  karakartaltevfik

  Takip Et! 4 Takipçi 182 Eleştirisini Oku

  4,5
  9 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Biraz sihir biraz zeka biraz göz aldanması sihirbazların kullandıkları teknik.Eisenheim (Edward Norton) sevdiği kadın uğruna tüm herkesi yanıltabilecek ve hatta izleyiciyi bile yanıltacak bir sihir gösterisi sunuyor sizlere.Ben bu filme 10 üzerinden 9 verdim.Bence sıkılmadan izlenecek bir yapım.
  dosto21
  dosto21

  Takip Et! 1 Takipçi 49 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Kesinlikle güzel bi filmdi benmi bişeyleri kaçırdım bilmem ama bazı sahnelerin altı boş kalmış arkadaşın dediği gibi o görüntüler ve ağaç madem sihir yapmıyor sadece illüsyonist bunların açıklanması gerekirdi bence orda işin kolayına kaçmışlar ama konu olayların akışı ve filmin sonu itibariyle iyi bi filmdi.Presijle kıyaslanmalar yapılıyor bence prestij bu filmden en azından 1 puan önde o yüzden bu filme 8,5/10 prestije 9,5/10 diyorum
  greendestiny
  greendestiny

  Takip Et! 9 Takipçi 192 Eleştirisini Oku

  4,0
  19 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  filmin kendine göre bir atmosferi var ama sanki bana çok hızlıymış gibi geldi bide aşk konusu sanki baştan savma olmuş inandırıcı gelmiyo ama edward norton bi harika giammattide öyle nortonu american history x ten beri çok severim zaten başarılı bir film olmuş
  tutti35
  tutti35

  Takip Et! 1 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  4,0
  28 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  Genelde durgun giden, edward norton'un cast'e cuk diye oturduğu, ama prensin bıyığının gerçek olmadığının çok belli olduğu, geçtiği yılları bence başarılı bir anlatım ve işleyişle beyazperdeye taşımış seyredilmeye değer bir film.
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 1 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  4,5
  19 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  Hareketliliği az ve ağır ilerlemesiyle beraber keyifli bir film.Eksik yön olarak sonu biraz hızlı bitirilmiş gibi geldi.
  hookers
  hookers

  Takip Et! 10 Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Aynı yıl vizyona giren the prestij filmiyle karşılaştırılması çok yapıldı ancak onunla kıyaslanamayacak kadar yanında zayıf kalan bir film. Kötü bir film değil, atmosfer, çekimler ?klasik sürpriz son? güzel ancak açıklanamayan, fantastik pek çok öğe var filmde. Her zaman the prestij filminin gölgesinde kalmaya mahkum bir film olacak...
  flashland
  flashland

  Takip Et! 2 Takipçi 15 Eleştirisini Oku

  2,5
  17 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  lezzetli olabilecek bir yemeği çiğ yemek gibi..yönetmen çok acemi.
  kolaric
  kolaric

  Takip Et! 1 Takipçi 169 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  filmin iyi yanları zaten bol bol yazılmış. ben de eksik bulduğum tarafları söyleyeyim.. birincisi, filmi izleyen diğer tanıdıklarımla aynı görüşte olduğum şu "son"la ilgili. bence fazla aceleye getirilmiş, baştan savma yapılmış. izleyicisini bir buçuk saat boyunca bilhassa sıkıp sonunda şaşırtmayı seven filmler furyasından olan bu film de, o artık son onbeş dakika olsun eğlenmek isteyen izleyiciyi tatmin edecek yeterlilikte olmalıydı. keşke o kısma biraz daha özen gösterselerdi, biz de salondan daha keyifli ayrılsaydık. ikinci eksik bulduğum nokta (ki burada spoiler olabilir), aslında eksiklikten ziyade bir rahatsızlıktan kaynaklanıyor. iyi tarafı (eisenheim) ve kötü tarafı (prens) bariz bir şekilde birbirinden ayıran ve bir kız için karşı karşıya getiren bu filmde kötü tarafa gereğinden fazla abanıldığını düşünüyorum. romance tadında bir aşkın selametle sonuçlanması gibi kutsal bir amaç edinmiş olabilirsiniz, ama bunu, olayla ilgili hiç bir suçu olmayan prensin üstüne iftira atarak ve adama kendini öldürterek yapmanız biraz ahlak dışı olmuş. adama bir allahın kulu üzülmedi bile. dedektif utanmasa göbek atıp oynayacaktı. uzun zamandır ilk defa bir filmde "kötü"ye acıdım. yazık oldu.. bunların dışında bence keyif verici, vasat üstü bir film. özellikle paul giamatti ve edward norton hayli başarılı..
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 56 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Avusturya-Macaristan imparatorluğunun yaşandığı Habsburg Hanedanlığının etkili olduğu bir dönem filmi. Eisinheim karakterini usta oyuncu Edward Norton’un gençliğini ise Aaron Johnson’un canlandırdığı film; bir marangoz çırağı olan bir gencin düşes Sofia ile olan aşkını konu alıyor. Ailelerin izin vermemesi üzerine sihirbaz öğretisi için avrupayı karış karış gezen gencimiz usta bir sihirbaz olarak memleketi Viyana’ya gelir ve gövde gösterisi düzenler. Kont Leopold ise onu kıskanmakta ve ilk fırsatta ona karşı mücadele etmeye hazırdır. Kadro ve oyunculuklar mükemmel. Özellikle yardımcı aktör Paul Giamatti başrol kısmından rol çalmıştır da diyebiliriz. Ama başrol oyuncusu E. Norton oyunculuğu ile harika bir iş çıkarmış. Jessica Biel ise güzelliği ile filme katkıda bulunmuş. Macera sevenlerin izlemesini tavsiye ederim.
  Spike
  Spike

  Takip Et! 9 Takipçi 112 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Başarılı oyunculuklar ve başarılı senaryosuyla izlenmeye değer ve izlenmesi gereken bir film
  vince15
  vince15

  Takip Et! 2 Takipçi 165 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Filmle yaklaşık olarak aynı zamanlarda çıkan Prestige filminin kat kat daha etkili olması nedeniyle benim beğenimi kazanamadı açıkçası. Filmin en başından neler olabileceğini tahmin ettim çok daha yaratıcı bir senaryosu olmalıydı şaşırtması için oyunculuklar zaten çok etkili değildi. Edward Norton çok beğendiğim bir oyuncu olmasına rağmen belki rolünden dolayı bu filmde çok da başarılı olduğunu düşünmüyorum açıkçası gidin Prestige’i izleyin...
  korcane
  korcane

  Takip Et! 8 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  cok cok guzel bir film ınsanı gercekten sasırtan buyuleyen bir film oyunculuklar harika ozellikle edward norton..sasırtan finali ile muhtesem bir film mutlaka seyretmelisiniz..
  e-ergener
  e-ergener

  Takip Et! 10 Takipçi 337 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Mükemmel ötesi bir film.. Kesinlikle izlenmesi gerek..
  barfly-2
  barfly-2

  Takip Et! 4 Takipçi 229 Eleştirisini Oku

  4,5
  31 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  iyi bir filmde olması gereken herşey mevcut bu filmde. çok klas bir oyuncu olan edward norton ile çok beğendiğim bir oyuncu olan rufus sewell harika oynculuk çıkarmışlar ve ortaya son yılların en iyi filmlerinden birisi çıkmış!
  cemol
  cemol

  Takip Et! 3 Takipçi 126 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Hoş vakit geçirtecek,güzel bir film.
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! 5 Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  hikaye çok akıcı bir şekilde anlatılmış ilk dikkatimi çeken bu oldu. Kritik noktalar çok sayıda değil, az ama öz yerleştirilmiş bu da dikkat çekmemesi açısından önemli. oldukça iyi bir film.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top