Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Nine Lives
  Nine Lives
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 50dk / Dram
  Yönetmen Rodrigo García
  Oyuncular: Sissy Spacek, Glenn Close, Robin Wright
  Ülke ABD
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Bağımsız sinemanın yükselen yıldızlarından, kullandığı yenilikçi anlatım teknikleri ve bir araya getirdiği güçlü oyuncu kadrolarıyla kendinden söz ettiren A.B.D'li yönetmen Rodrigo Garcia, yönetmenlerin ve yapımcıların bir filmin içine mümkün olabildiğince fazla çekim sığdırmaya çalıştıkları bir dönemde bunun tam tersi bir yaklaşımı benimsiyor.

  Dokuz farklı kadının hayatındaki dönüm noktalarını anlattığı Dokuz Hayat?ta Garcia, dokuz farklı bölümün her birini tek bir kesintisiz çekimle anlatıyor. Her bölümdeki ana karakterin, diğer bölümlerde yeniden ortaya çıktığı Dokuz Hayat, ilişkilerimizde ne kadar sık bir tutsak haline geldiğimizi ortaya koyuyor. İlk filmi İlk Bakışta?da (Things You Can Tell Just By Looking at Her), ortak özellikleri Los Angeles’ın San Fernando Vadisi’nde yaşamak olan kadınların birbirinden bağımsız hikayelerini anlatmış olan Garcia, yine, zaman zaman hikayeleri kesişen kadın karakterler üzerine odaklanmış. Dokuz Hayat, kadrosundaki Glenn Close, Sissy Spacek, Robin Wright Penn, Holly Hunter, Joe Mantegna, Aidan Quinn gibi güçlü oyuncularla da dikkat çekiyor.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2005
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Nine Lives

  <b>Dokuz Hayat</b>tan Kesintisiz Yayın

  Nur Özgenalp
  !F Film Festivalinin en önemli filmlerinden biri Dokuz Hayat (Nine Lives) filmiydi. Festival programını karıştırırken, geniş oyuncu kadrosuyla ilgimi çekmişti. Birbirinden önemli kadın oyuncular vardı. Gitme kararı almam zor olmadı. Dokuz Hayat, dokuz tane kadının, birbirinden ayrı hikayelerinden oluşuyor. Kelimenin tam anlamıyla dokuz bölümden oluşuyor film. Bunu desteklemek için yönetmen her bölüme tek bir film kaseti harcamayı seçmiş. Kimyasal tabanlı filmlerin kameraları yaklaşık 10-14 dakikalık görüntü kaydı yapabilecek kasetlerden oluşur. Bu yüzden de görüntüyü kesintisiz, en fazla, 10-14 dakika civarında çekebilirsiniz. Dokuz Hayat'ın yönetmeni Rodrigo García da öyle yapmış. Filmini dokuz bölümde kurmuş. Anlatılan hikayelerin akışlarını etkilememiş ve her dokuz kadının hayatı nasıl kesintisiz akıyorsa, beyazperdeye yansıyan öykülerini de aynı şekilde kurgulamış. Bu da her bir hari...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Sissy Spacek
  Rolü : Ruth
  Glenn Close
  Rolü : Maggie
  Robin Wright
  Rolü : Diana
  Dakota Fanning
  Rolü : Maria
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top