Beyazperdem
Kimseye Söyleme
Ortalama puan
3,3
143 Puanlama ve 25 Eleştiri
12% (3 Eleştiri)
48% (12 Eleştiri)
24% (6 Eleştiri)
12% (3 Eleştiri)
4% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Kimseye Söyleme hakkında görüşlerin ?

25 kullanıcı eleştirisi

Mustafa Ş.

Takip Et! 2 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

3,5
17.03.2017 tarihinde eklendi
Çekimlerdeki ve senaryodaki ufak tefek mantık hataları göz ardı edildiğinde kaliteli bir gerilim filmi. Hikâyenin sonuna kadar entrikasını açığa vermeden ilgiyi ayakta tutmayı başarıyor. İzlenmesi gereken bir film.
Ugur T

Takip Et! 57 Takipçi 662 Eleştirisini Oku

4,0
6.01.2017 tarihinde eklendi
BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAYACAK ÇOK ÇOK İYİ BİR FİLM Harlan Coben’in "Tell No One" adlı kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Guillaume Canet yapıyor. Les petits mouchoirs (2010) ve Blood Ties (2013) gibi hatri sayılır filmleri de yönettiğini hatırlatalım. Fransız yönetmen bir aksiyon filminin de Amerikalılar tarafından içine edilmeden kitabın yazarı ile anlaşıp filmini çekmiş diyebiliriz. Bu film klişe bir aksiyon yönetmeni tarafından ne hale gelirdi acaba diye düşünmeden edemiyorum. Her şeyden önce filmin harika bir kurgusu var. Gerilim ve merak unsurları oldukça iyi aktarılmış. Müzikler ise filmi daha etkileyici hale getiriyor. The Intouchables (2011) filmindeki harika performansı ile çıtayı biraz daha yükselten François Cluzet (Alexandre Beck) ve Fransız sinemasının en önemli isimlerinden İngiltere doğumlu Kristin Scott Thomas yine harika bir performans sergilemiş. The English Patient (1996) filmde Juliette Binoche ile birlikte takibe aldığım iki ismin her filmini yakından takip ediyorum. Tabi Juliette Binoche’u Trois couleurs: Bleu (1993) filmindeki performansını ununutmak mümkün değil. Filme dönecek olursak; ölüm haberi üzerinden başlayan karmaşık hikayenin düğümleri çözülene kadar gerilim ve heyecan eksik olmuyor. Ayrıntılar ince elenip sık dönünmüş ve ortaya komplike bir kurgu çıkmış. Hikayenin gizemli dünyasında yolculuk ederken, beyin jimnastiği yapıyoruz. Bir aşk hikayeni polisiye ve aksiyon kavramlarını farklı bir şekilde kullanarak ele alan filmin şaşırtıcı sonu ise görülmeye değer. Kafalarda bir kaç soru işaret bıraksa da iyi bir çözümleme olmuş. İnce ayrıntıları çok fazla irdeleyip, mantık hatası aranırsa filmden tat almak biraz zorlaşabilir. Aslında basit bir hikaye senaryo ve kurgu aşamasında farklı bir filme dönüşmüş desek daha doğru olur. Sürükleyici bir film ben keyifle izledim
jamesbond-2

Takip Et! 15 Takipçi 1 682 Eleştirisini Oku

3,5
9.12.2013 tarihinde eklendi
Kurmacalarla dolu sürükleyici bir polisiye;zaten romandan uyarlanmış.Son 30 dakikada herşey açığa çıkıyor;o ana kadar tam bir merak ve belirsizlik hakim ama şunu da belirtmeliyim gerçekten özellikle sonlarda o kadar çok ki bilgi ve akış oluyor ki kopmalar yaşanabiliyor ve takibi zorlaşıyor filmin bu çok komplike olduğu anlamına gelmez ama ayrıntılara dikkat çta eli ayağı düzgün bir fransız polisiyesi diyebilirim
potasyum

Takip Et! 4 Takipçi 530 Eleştirisini Oku

3,5
3.06.2012 tarihinde eklendi
Senaryosu güzel ve oyunculuklarla da iyi harmanlanmış son zamanlarda izlediğim güzel filmlerden.
poormf

Takip Et! 1 Takipçi 42 Eleştirisini Oku

3,0
19.04.2011 tarihinde eklendi
Benzer konudaki " Av Mevsimi" filminden sonra bu filmi izleyince " Av Mevsimi" nin ne kadar yavan ve kurgu yanlışlarıyla dolu olduğunu anımsıyor insan. Fazla beklentiye girilmeden izlenilebilir.
rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 586 Eleştirisini Oku

3,5
27.06.2010 tarihinde eklendi
canet oyunculuğunun yanında genç yaşında yönetmenliğe de soyundu.iyi bir aktör ve devam ederse ileride kaliteli bir yönetmen olacağını bu film ile bizlere göstermiş oluyor.karmaşık gibi duran senaryo ve olaylar son yarım saatte çözülüyor ve sürprizler ardı ardına şaşırtıyor sizleri.ufak numaralar ile sağlam çekilmiş sahneler de seyir zevkini arttıyor.filmin bir eksisini göremedim,tercih edilebilir bir yapım.cluzet kusursuz bir performans ortaya koyuyor.yan rollerde de büyük isimler mevcut.sürükleyici bir film ve canet bizi sürekli merak halinde bırakmayı oldukça iyi başarıyor.hoş bir polisiye.
kadir503

Takip Et! 17 Takipçi 328 Eleştirisini Oku

3,5
26.01.2010 tarihinde eklendi

Karısının olaylı cinayetinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen, öldüğüne bir türlü inanamayan ve bu olayın içinde gizlenmiş bazı şeyler olduğundan hep şüphelenmiştir. Karısının ölümünden 8 yıl sonra herşeyi araştırmak üzere dedektifliğe soyunur?

Gizem, köşeye sıkışma, iftira gibi temel dedektiflik öyküsü unsurlarının hemen hemen hepsini barındıran filmin türdeşleriyle ayrılan en belirgin özelliği ise noirimsi atmosferin bulunmaması. Kasvetli bir hava yerine daha aydınlık bir atmosfer oluşturduğu gibi ?aşk'ın üzerinde de çokça duran yönetmen; film boyunca popüler sinema dilini benimser bir tutum göstermiş.

Çok büyük bir beklentiye girilmeden izlendiğinde keyifle izlenip, beğenilecek bir film
rayiiha

Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

4,0
21.12.2009 tarihinde eklendi
Ben bu Filmin kitabını okumuştum gerçekten güzel bi konusu var sonu şaşırtıcı ama izleme fırsatı bulamadım henüz dvdsini bulamıyorum...:(
mgm-grand20

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
27.01.2009 tarihinde eklendi
françois cluzet oldukça başarılı bir performans sergilemiş, soundtrack te çok hoş bence..
afhmer

Takip Et! 21 Eleştirisini Oku

4,0
10.12.2008 tarihinde eklendi
Kitabını okumuştum. Çok sürükleyiciydi ve çok güzel bir kitaptı. Filminin çekildiğini yeni öğrendim. En yakın zamanda izleyeceğim.
atakanozruh

Takip Et! 1 Takipçi 331 Eleştirisini Oku

4,5
4.08.2008 tarihinde eklendi
Olay örgüsü ve kurgu harikaydı. Gittikçe artan merak, izleyiciyi filmden koparmıyor ve sonunda ortaya çıkan gerçeklerle şaşırtıyor. Son zamanlarda izlediğim en başarılı yapımlardan biri. Dikkatle izleyin, pişman olmayacaksınız! 9/10
AstalaVista

Takip Et! 2 Takipçi 313 Eleştirisini Oku

4,5
23.03.2008 tarihinde eklendi
Romantizm ve Polisiye bu kadar iyi harmanlanır.. 9/10
mehmet-bjk

Takip Et! 42 Eleştirisini Oku

5,0
6.03.2008 tarihinde eklendi
kesinlikle bu film kaçmaz.. güzel bir film yapmışlar. kaçıran pişman olur. izlenilmesi gereken bir film...oyuncu kadrosu da iyi..akıl almaz bir hikaye....
chinaskilker

Takip Et! 28 Eleştirisini Oku

4,0
21.10.2007 tarihinde eklendi
Büyük bir aşka tanık olun.Ve bunu yaşatmak için tüm dünyayı şaşırtacak bir oyun hazırlayın.Aşkı kurtarmanın yüzlerce yolundan sadece birinin anlatıldığı değerli bir film.Gerçek aşkı hissedenler için ise arşivlik...
sinema
1 ziyaretçi
2,5
20.10.2007 tarihinde eklendi
yorumlara baktığımda acaba izlesem mi dedim ki bunda fransız filmi olmasının etkiside vardı ama izledikten sonra iyiki izledim dedim... filmi sadece görmek için seyretmeyin filmi duyun.. ne sölediğine kulak verin....işte o zaman izlediğimiz filmler anlamlanır..
damardinyo

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

4,0
26.07.2007 tarihinde eklendi
son dönem fransız filmleri arasında sivrilen bir gerilim izlemeye değer
godfather-ulas

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0
20.07.2007 tarihinde eklendi
gayet hoş ve sürükleyici bir filmdi.
sinema
1 ziyaretçi
1,0
30.04.2007 tarihinde eklendi
saçma filmlerden biri daha kötü kötü kötü vaktinizi ayırdığınıza değmez bence...
sinema
1 ziyaretçi
2,5
25.04.2007 tarihinde eklendi
Evet, 100 dakikalık bir film sündürülürse böyle can sıkar. Gerçekten çok uzundu, ve bir süre sonra bitse de gitsem demeye başladım. Alex'in karısını hatırladığı müzik videosu edasındaki görüntüler, her polisiyede karşılaşılan gereksiz uzatılmış kovalamaca sahneleri bu fazladan çekilmiş 25 dakika içinde sayılabilir. Sıkıcı uzunluğunun dışında değişik bir öykü anlatıldığı için görülmeye değebilecek bir film. Guillaume Canet, kısacık ama önemli rolüyle filmi izlenir kılan diğer etken. Bu arada, François Cluzet ve Dustin Hoffman benzerliği inanılmaz.
bittersweetsymphony

Takip Et! 42 Eleştirisini Oku

2,0
13.04.2007 tarihinde eklendi
Filmin konusu çok güzel; fakat yavaş işliyor sahneler. Beklentilerimmi karşılamadı açıkcası. Kötü bir film de değil ama.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top