Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kontes
  Kontes
  31 Temmuz 2009 / 1s 34dk / Dram, Tarihi, Biyografik
  Yönetmen Julie Delpy
  Oyuncular: Julie Delpy, Daniel Brühl, William Hurt
  Ülke Fransa, Almanya, ABD
  Üyeler
  3,0 61 Puanlama ve 22 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Film, insana özgü her türlü tutkuyu, ihtirası odağına alan ve aşkın, gururun ve intikam arzusunun yaktığı ateşte yürüyen insanoğlundan dem vuran bir hikaye ile geliyor. Kontes Bathory, henüz on dördündeyken bir Lord ile evlendirimiştir. Hikayede, kendisi erkeklerin dünyasında bir başkaldıran rolündedir. Bir davet esnasında kendisinden genç bir adam olan Istvan ile aşkı duyumsar. Ancak Istvan’ın babası bu işe engel olmak ister. Kontesin yaşının büyük olması nedeni ile oğlunun asla mutlu olamayacağını iddia eder. Bunun üzerine Kontes de bakirelerin kanı ile yıkanmakla genç kalacağına inanmak gibi bir noktaya gelir. Yalnız bu yolda saplantılı bir ruha bürünen Kontes aslında bir oyunun içine düştüğünün farkında değildir. Oyunun arkasında ise yine Istvan’ın babası vardır. Efsaneye göre 650 genç kıza işkence yaparak onların kanı ile yıkanan Kanlı Kontes diye tanınan Macar Kontesi Elizabeth Bathory’nin hikayesidir.
  Orijinal adı

  The Countess

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 8 500 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Kontes

  Kontes

  Murat Özer
  Macar tarihinden bir karakteri alıp sinemanın olanaklarıyla örtüştüren Julie Delpy, hem gerçeklerden hem de söylentilerden yola çıkarak kotardığı filmi "Kontes"le (The Countess) 'insanlık tarihinin ilk kadın seri katili' olarak nam salan Macar kontesi Erzsébet Báthory'nin 'kan kırmızısı'yla vaftiz edilmiş hikâyesini anlatıyor. Bunu yaparken yönetmen, senarist, aktris, müzisyen ve yapımcı kimliklerini öne çıkaran Delpy, böylece hem başarının hem de başarısızlığın tek muhatabı oluyor. Film, 16. yüzyıl sonları ile 17. yüzyıl başlarında yaşamış olan Erzsébet Báthory'nin, bakire genç kızları öldürerek (daha çok öldürterek) onların kanlarını cildine sürüp gençliğini korumasını (koruduğunu sanması) anlatıyor. Hikâye, kontesin bu eylemlere girişmesinin nedeni olarak da genç bir adama olan aşkını gösteriyor. Yüzlerce genç kızı bu amacı uğruna öldürdüğü söylenen kontesin 'hastalıklı' ruh halinin y...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Julie Delpy
  Rolü : Elizabeth Bathory
  Daniel Brühl
  Rolü : Istvan Thurzo
  William Hurt
  Rolü : Gyorgy Thurzo
  Anamaria Marinca
  Rolü : Anna Darvulia
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Forever-Yours
  Forever-Yours

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  kanlı kontese hic yakısmayan bir film.. hersey cok duygusuz cok anlamsız cok boş. bu bi efsane kontes bi seri katil ! cok daha ıyı olabılırdı.. kontesın nasıl delirdigini,işkence yaptığı bakirelerin nasıl acı cektigini daha heyecanlı olarak görmek isterdim :)
  Pınar Güner
  Pınar Güner

  Takip Et! 5 Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Mart 2012 tarihinde eklendi
  Kontes Bathory ismini ilk defa Ali Çimen'in Tarihi Degistiren Kadinlar kitabinda duymustum. Giris kismi bilindik bir hikâyeydi. Nesillerdir soylu bir ailenin güzel kizi genç yasta nüfuzlu biriyle evlendirilir. Hikâyenin sonrasi ise ilginçlesir. Adam ölünce kadin genç ve güzel kalmanin bakire köylü kizlarin kaniyla yikanmaktan geçtigini duyar ya da düsünür ve 600 küsur cinayetin tohumlari da böylece atilmis olur. Kontes ...
  Devamını oku
  Actor-Ums
  Actor-Ums

  Takip Et! 3 Takipçi 354 Eleştirisini Oku

  1,5
  8 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  filmin konusu ve mekanları dışında herşey rezil. aşırı kötü. oyunculuk fekalet beş para etmez. duygusuz replikler, anlamsız bakışlar. böyle bir konudan harika şeyler çıkarılabilicekken rezalet bir yapıt çıkarılması ayrı bir başarı.
  fearless
  fearless

  Takip Et! 2 Takipçi 190 Eleştirisini Oku

  3,0
  2 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Filmin sonu daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum yine de sıkılmadan izledim..
  22 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  10 Fotoğraf

  Son Haberler

  Kanlı Kontes
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  31 Temmuz 2009 Cuma

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top