Beyazperdem
  Kuzu
  Ortalama puan
  3,1
  9 Puanlama ve 3 Eleştiri
  0% (0 Eleştiri)
  33% (1 Eleştiri)
  33% (1 Eleştiri)
  33% (1 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  Kuzu hakkında görüşlerin ?

  3 kullanıcı eleştirisi

  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! 9 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  2,0
  Mükemmel bir oyunculuk tüm oyuncularda... Doğu Şivesinin,hava şartlarının altından başarıyla kalkılmış... 2014 Yılı'nın En İyi Türk Filmi olmuş Altın Portakal'da... Tüm bunlara rağmen yaklaşık 2 saatlik filmde bir film edası göremiyoruz.Ne bir replik,ne bir mekan,ne bir mesaj,ne de bir öğreti var akla kazınan... Bir pembe dizinin bölümlerinden birini izliyoruz sanki.Geçen sene Altın Palmiye kazanan Kış Uykusu filminden tam 1 yıl sonra yine ödüllü bir film olarak vizyona giren Kuzu maalesef bize Kış Uykusu'nu mumla arattırıyor...Ne diyelim,başlangıç kötü ama yol doğru...Devam edin çocuklar!
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 4 Takipçi 481 Eleştirisini Oku

  4,0
  Aslında, hayatımızda kadınları hiç söz hakkı olmasa neler olabileceğini gösteriyor bu film. Maalesef hemcinslerimin ne kadar kolay kandırıldığını da. Filme bir anda girip bir anda çıkan bir karakterimiz var ve ben onu hala çözemedim hangi amaçla konulduğunu.. Filmin sonuna doğru übersonik bir hıza ulaşıyor ve bir anda sonuca bağlanıyor. Bu kadar hızlı olmasaymış iyi olacakmış.. Oyuncuları da unutmamak lazım şive ile konuşma da çığır yaratmışlar, çakma köy dizisi oyuncularına ders vermeleri gerekiyor sanırım.
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! 18 Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  3,0
  Oğluna sünnet düğünü yapmak isteyen bir aile. Maddi şartlar nede ile zorluk çekiyor ve yeterli parayı denkleştirip bir kuzu alamıyor. Ailenin babasının da paraları çar çur etmesi gibi problemlerle karşı karşıyalar. Düşük bütçeli, fazla iddialı olmadan yapılan idare eder bir film. Söylenildiği gibi 2014'ün en iyi filmi olmakla uzaktan yakından alakası yok. İkinciye izler misin deseler izlemem ama bir kere izlenip unutulabilecek bir film. Özellikle konuşmalar ve seslendirmeler çok kötüydü. Bir çok konuşulanı anlamadım bile. Senaryo da çok basit bir hikayeye dayandırılmış. Ama bundan izlenebilecek bir şeyler çıkarılması yönetmenin başarılı olduğu nokta. Küçük kız ve oğlanın oyunculuklarını gayet başarılı buldum. Tamamen fiyasko değil ama hitap kitlesi çok kısıtlı bir film. Çok daha başarılı bir yapım olabilecekken vasatta kalmış bir yapım. Görüntüler ve mekanlar artı olarak ön plana çıkıyor. İyi seyirler... 5.6/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top