Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Hayat Güzeldir
  Ortalama puan
  4,6
  2272 Puanlama ve 256 Eleştiri
  dağılımı 256 Eleştiri notla
  140 Eleştiri
  93 Eleştiri
  5 Eleştiri
  12 Eleştiri
  2 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Hayat Güzeldir hakkında görüşlerin ?

  256 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 175 Takipçi 872 Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  tek kelime m-u-h-t-e-s-e-m baska ne denebılırkıı oyunculuk ınanılmaz sıddetle tavsıye edıyorum 10/10
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 34 Takipçi 1 344 Eleştirisini Oku

  3,0
  13 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  Yahudi soykırımıyla ilgili bir film olmasa bu kadar yüksek puan alabilir miydi merak ediyorum 6/10
  flyinsky
  flyinsky

  Takip Et! 1 Takipçi 5 Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  'böle bir film yok','ne filmdi bea','tek kelimeyle muhteşem' gbi cümlelerin kolayca dillerden dökülebileceği bir başyapıttır kendisi. Hayatı bazen sadece bir oyun olarak görmenin bir çocuğun hayatını nasıl kurtarabildiği ile bazen mantığın değilde duyguların ağır basmasının bir insanın hayatına nasıl mâl olabileceiğini muhteşem bir kurguyla anlatmış olağandışı filmdir aynı zamanda..
  sahan33
  sahan33

  Takip Et! 110 Eleştirisini Oku

  0,5
  6 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Sevimli , Hümanist , Güzel bir film ama gerçekçilik sıfır.Bizim insanımız duygusal olduğu için Başyapıt etiketi yapıştırıyor hemen. Hiç mi Başyapıt izlemedik be abi , seçici olun lütfen : 10/7
  YusufDogan7
  YusufDogan7

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  4,5
  13 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  İlk 30 dakikası komik son 1 saati çok duygusaldı. Filmi çok beğendim belki bir baba tarafından izlendiğinde daha da duygusal olabilir. Roberto Bengini rolünü yalayıp yutmuş mükemmel oyunculuk. Hem baba hem de çocuk rolünü oynayabilecek en doğru kişiler oynamış. Konusu da gayet güzel. Guido karakterine aşık olmamak imkansız. Ama film kusursuz muydu derseniz değildi. Örneğin nazilerin yaptığı vahşetler hiç iyi anlatılmamış o konuda berbattı , filmin en göze çarpan hatası bu. Başroldeki baba Guido film boyunca hep gülüyor çocuğunu olanların oyun olduğuna inandırmak için böyle yapıyor ama belki bir sahnede oğlundan gizli göz yaşı dökebilirdi eminim o zaman çok daha duygusal olurdu. Annenin de rolü daha aktif olabilirdi. Son olarak yanlış bulduğum sahne film boyunca baba fedakarlık yapıyor oğluyla ilgileniyor ama sonda çocuğun annesine sarıldığı sahnede babasını hiç merak etmiyor en azından babam nerde diye sorabilirdi. Tüm bunlara rağmen izleyebiceğiniz çok güzel bir film.
  Hakan K.
  Hakan K.

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  Çok sıcak çok samimi bir film. Roberto Benigni inanılmaz bir oyuncu. Her filmi her karakteri birbirinden etkileyici. Her baba özeldir ama hayatınızda Guido gibi bir baba , Guido gibi bir eş ,Guido gib bir arkadaşınız olsa hayat dahada güzel olmazmıydı ?
  baptista0304
  baptista0304

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  31 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  hayatımda gordugum en guzel film izlemeyenler cok sey kacırır
  samsunlu rıza
  samsunlu rıza

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  4,5
  24 Mart 2015 tarihinde eklendi
  bazı filmler vardır..propaganda yapmakla suçlanır...bu filmde yahudi propagandası yapmakla çok eleştirildi ama sinema öyle bir şey ki haklıya hakkını veriyor...film gelmiş geçmiş en iyi filmlerden..
  hkn07
  hkn07

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  1,5
  30 Mart 2012 tarihinde eklendi
  büyük beklentilerle izledigim bu filmde, o yorumlardaki muhtesem filmden eser yoktu. ota boka gözleri dolan ben hiç birsey hissedemedim. nazi döneminin agir kosullarinin zerresi yoktu o dönem için etliye sütlüye karismamis müzikal havasinda bir film bence. bi kere o agir sartlarda insanin yüzü gözü is pis olmaz mi, adam ne zaman ekrana gelse banyodan çikmis gibi tertemizdi. hem sahneler hem diyaloglar çok plastikti. bi de adam bir an olsun susmadi sürekli son sürat konustu.. ne biliyim izlemeyin bence vakit kaybi. eger illaha o dönemleri anlatan film izlemek istiyorsaniz 'piyanist' var iste o muhtesem bir film bence..
  Ekrem Doydu
  Ekrem Doydu

  Takip Et! 91 Takipçi 263 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  90lar;Görüşüne artık saygı duymakla beraber (Ben böyle ağdalı anlatımları hiç sevmiyorum.) sözünde aslında bu filmi neden bukadar eleştirdiğini anlamış oldum Fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum benim 2 numramdır o film herşeyiyle tartışırım saygı çerçevesi içinde tabi ama bunun sana veya bana bi faydası olmaz yani ne sen hayat güzeldiri seversin nede ben hayat güzeldirden soğurum..Ama 10 üzeri 0 sözünde gerçekten çok kötü oldum hiç bir film 10/0 etmez en azından verdiği emekleri bile 1 puan eder kaldıki burda Life is beatifuldan bahsediyoruz..:) Eleştirini çok acımasız bulsamda saygı duyuyorum hayat güzeldiri bukadar sevmeyen 1000 kişiden biri sin bunuda bilmeni isterim:)Acting7..Dostum Seni iyi tanıyor olmama rağmmen ve 1 numaramızın aynı olmasınada rağmen:) burdan birkaç şeyde sana söylemek istiyorum..Zevklerinle çoğu zaman uyuşsakda hayat güzeldir konusunda sanki biraz ters düşüyoruz gibi elbetteki düşeceğiz her filmi aynı şekilde yorumlayamayız ama bu film hayat güzeldir olunca biraz duraksıyorum..Yönetmenin filmi batırdığından söz etmişsin..Bu sözünü enine boyuna düşünüp tekrar etmeni bekliyorum senden..filmin teması gereği yer yer komedi yer yer duygusallık işlenmiş Shildlerin listesiyle ben o filmi asla kıyaslamam nedeni ise tamamen farklı konuları işlemesidir..Sonuç olarak görüşlerinize saygılıyım ancak Hayat güzeldir 10/0 lık bir film değildir bunu altını çizerek belirteyim..saygılar
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 77 Takipçi 669 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Haziran 2012 tarihinde eklendi
  Esprileriyle Beni En Çok Güldüren ,Acıklı Sahneleriyle (Özellikle Sonu) Beni En Çok Ağlatan Film...Oyuncular Çok İyiydi ,Senaryo Gördüğüm En Muhteşem Senaryolardan Biriydi Ve Tabikide Görüntüler... Görüntüler Olağanüstüydü.İnsanı Hem Ağlatan Hem Güldüren Bir Senaryo Yazmak Zor Olsa Gerek.Roberto Benigni Bunu Ustaca Bir Biçimde Başarmış Ve Muhteşem Bir Film Çıkarmış Ortaya.Ama Oscar Konusunda Bazı Hatalar Var. Roberto Benigni Ne Kadar Ustaca Oynasada American History xdeki Edward Nortonın Eline Su Dökemezdi. Onun Dışında Aldığı Bütün Ödülleri Hakeden Muıhteşem Bir Filmdi La vita é Bella.(Filmde En Çok Güldüğüm Sahne Roberto Benigninin Kamptaki Nazi Askerinin Söylediklerini Çevirmesiydi. :D )kartal_tazegul@hotmail.com uğur tazegül
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 47 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Tekrar olsa tekrar izlerim ve kaç kere izlersem izleyeyim aglarim her seferinde buna eminim.Akliniza gelebilecek bütün iyi sifatlar bu filmi tanimliyor.. :D Bu basyapiti begenmemek için baska bir gezegenden gelmis olmak lazim sanirim.. Hala izlemeyen varsa çoook büyük kayipta bunu bilmeli..
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 43 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Finali ile ağlattıran filmdir...
  Figen-Ay-e
  Figen-Ay-e

  Takip Et! 28 Takipçi 88 Eleştirisini Oku

  4,5
  14 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  Bir şaheser...
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 28 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  çok duygusal ve içten bir yapım...sonlarda insan göz yaşlarını tutamıyor gerçektende... roberto benigninin perfomansınıda unutmamak gerek mükemmel bir iş çıkartmış...hem oyuncu hem senarist hemde yönetmenlik olarak... genel olarak izlenmesi gerektiğini düşündüğüm müthiş bir dram başyapıtı...10/10
  semahos
  semahos

  Takip Et! 24 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  Ne güzel bir film ismi "La vita e bella" ve ne müthiş bir baba karakteri. İnsanlığın bir bölümünün yok edilmeye çalışıldığı 2. dünya savaşının soğukluğu ve bir çekirdek ailenin dramının anlatıldığı kelimelerle zor anlatılacak mutlaka izlenmesi gereken bir film. Savaşın sürdüğü en şiddetli günlerinde bile oğlunu çocukça oyunlarla avutup yokluğu, açlığı, sefaleti yaşatmamaya çalışan olağanüstü babalık marifeti sergileyen bir babanın hikayesi. Çok büyük ustalıkla işlenmiş ve oynanmış. Filmin başarısı hem başrolün hem yönetmenin Roberto Benigni olmasından geliyor. Eh yönetmenin tam olarak ne demek istediğini ancak kendisi anlar ve anlatır diye düşünmüş olmalı.
  kadir503
  kadir503

  Takip Et! 18 Takipçi 329 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Bu filmi beğenmeyen varmıdır acaba die zaman zaman düşünmedim deil ama tanıdıklarımdan beğenmeyen çıkmadı bazı arkadaşlar filmin başını izliyip çıkarmışlar ve yorum yapmışlar filmin tamamımını izleyip beğenmeyen olmaz die kesin birşey bile söyleyebilrim yani mükemmeldi..
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 17 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Aralık 2009 tarihinde eklendi
  Başlarda komedi filmi gibi başlasa da gittikçe sizi kesinlikle etkileyen ve hayran kalmanızı sağlayan bir başyapıt.Savaşı oğluna bir oyunmuş gibi gösteren bir babanın müthiş hikayesi gerçekten etkilenmemek elde değil.Roberto Benigni 10 numara oynamış,bir rol ancak bu kadar güzel yapılır.Lafı fazla uzatmaya çok gerek yok.Kesinlikle izleyin.
  yat-yat-yat-ahlak-polisi
  yat-yat-yat-ahlak-polisi

  Takip Et! 13 Takipçi 29 Eleştirisini Oku

  4,5
  21 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  yahudi propagansı.
  kuzularynsessizli-i
  kuzularynsessizli-i

  Takip Et! 12 Takipçi 804 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Harika bir film. Güzel gerçekten de.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top