Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Çok Şey Bilen Adam
  Ortalama puan
  3,3
  45 Puanlama ve 8 Eleştiri
  dağılımı 8 Eleştiri notla
  3 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Çok Şey Bilen Adam hakkında görüşlerin ?

  8 kullanıcı eleştirisi

  -alp-
  -alp-

  Takip Et! 11 Takipçi 195 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Ustanın sinema dünyasıyla profesyonel anlamda tanışmasını sağlayan, kısa süresine rağmen gayet başarılı bir film. Yine usta tarafından çekilmiş ikinci filmi ise biraz daha beğendiğimi itiraf etmeliyim..
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 207 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  3,0
  27 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Ustanın diğer filmlerine oranla senaryosu biraz basit kaçabilir onun dışında büyük eksikleri olmayan ve yine bir oturuşta,tek solukta izlenecek bir film.
  wolkiwolki
  wolkiwolki

  Takip Et! 23 Takipçi 454 Eleştirisini Oku

  4,0
  28 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  'Çok Şey Bilen Adam' ın ilk versiyonu. Alfred Hitchcock’un ilk dönemlerinde çekmiş olduğu güzel bir. film. beyazperde’deki açıklamada da yazdığı gibi, usta, bu filmiyle Hollywood’un dikkatlerini çekmiş (tabi Hollywood’un dikkatini çeken tek filmi değil bu)...İyi bir senaryosu, iyi oyuncuları olan kaliteli bir film 'Çok Şey Bilen Adam (1934)'. Daha sonra 1956’da tekrar çekmiş bu filmi Hitchcock ve tabi ki daha büyük bir bütçeyle. 1956 yapımı olanı izlemedim henüz ama James Stewart’lı kadrosuyla eminim o da oldukça kalitelidir. Hatta arkadaşlardan biri 1956’da çekilenin daha güzel olduğundan söz etmiş. İzleyince nasılmış göreceğiz bakalım...Bu arada son bir not: Yukarıda beyazperde.com’un yazmış olduğu açıklamada film hakkında bilgi verilirken '...Kısa bir süre sonra Fresnay öldürülür, ölümünden hemen önce ise Bob’un kulağına bir sır fısıldar...' denmekte. Sanırım yanlışlıkla yazılmış zira, Fresnay ölürken Bob’un değil, Bob’un eşi Jill’in kulağına fısıldar sözü edilen sırrı :)))
  mayhemproject
  mayhemproject

  Takip Et! 4 Takipçi 78 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Hitchcock aynı adlı iki filminden ilki,yani daha iyi olan orijinal versiyon(bana göre).Hitchcock bu filmden sonraki birçok filminde karşımıza çıkacak bir temayı ilk kez bu filmde geliştirdi;Birden,görünürde hiçbir çıkış yolu olmayan korkutucu bir durumda kalmış bir masum.Ayrıca soluk kesici kovalamacalar.
  emre-psycho
  emre-psycho

  Takip Et! 4 Takipçi 72 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  hitchc0ck sinemasının ilk zamanlarından çok iyi bir örnek...oyunculuklar özellikle güzeldi..filmin, 1956 tarihli James Stewart’lı yeniden çevrimi daha güzel olsa da, bu film de çok çok iyi...çünkü hem çok düşük bir bütçeyle çekilmiş, hem de zamanı daha eski..bunlara rağmen süper denebilir yani..
  Spartacus-2
  Spartacus-2

  Takip Et! 3 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Sadece filmin isminden dolayı özellikle arayıp ,bulup izleyeceğim film...
  hookers
  hookers

  Takip Et! 6 Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Bu filmin 2. versiyonunu aslında daha çok merak ediyorum. Bu versiyonda ise dönemin teknik yetersizliklerini saymazsak eğer incelikli öğeler yakalanıp filmden zevk alınabilir. Yine klasik bir hitchcock konusu ve yine gitgide artan bir heyecan. Çekildiği dönemde yarattığı heyecanı ve ilgiyi gözardı etmemek gerek...
  no-one-2
  no-one-2

  Takip Et! 84 Eleştirisini Oku

  5,0
  25 Mayıs 2004 tarihinde eklendi
  bulman biraz zor türkiye’de ama eski videocularda bulabilirsin belki..ingilizce biliyorsan 1.bölge dvd’si var internnette..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top