Beyazperdem
  Yaratık: Diriliş
  Ortalama puan
  3,8
  209 Puanlama ve 26 Eleştiri
  15% (4 Eleştiri)
  35% (9 Eleştiri)
  23% (6 Eleştiri)
  15% (4 Eleştiri)
  8% (2 Eleştiri)
  4% (1 Eleştiri)
  Yaratık: Diriliş hakkında görüşlerin ?

  26 kullanıcı eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 48 Takipçi 1 627 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  Jeunet'nin kendi yorumunu katabildiği, seriye ve karakterlere farklı bir pencereden bakabildiği, biz seyircileri de daha başka duygulara sürükleyebildiği bir film yapmış olduğu kanısındayım. Serinin en güçlüsü en zayıfı olayına girmek istemiyorum, ama ilk üç filmden bariz farklılıkları ve şaşırtıcı tarafları olduğu bir gerçek bu son halkanın. Sonuç olarak seri bitti, kendini izleten, önemli bir seri olduğu ortaya çıktı. "Mutlaka izleyin" gibi iddialı cümleler kuramasam da, sinemaya gönül vermiş ortalama bir sinema seyircisinin görmesi, kendisinden bahsedildiğinde yabancı kalmaması gereken bir seri olduğunu düşünüyorum "Alien"ın. Weaver kariyerini bu seri üzerine inşa etti zaten. Bu filmde de şaşırtıcı fakat yine etkili bir performans sergiliyor. Winona Ryder, bu filmde de, aslında ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu, fakat bazı dış sebepler nedeniyle her zaman gölgede kalmış olduğunu bir kez daha kanıtlıyor bizlere. Kadronun geri kalanı da eksiksiz. Önceki filmlerden alıştığımız karanlık koridorlar, sürekli kaos havası, kargaşa, kovalamaca, uzayın derinlikleri yine yerli yerinde.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 42 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Ripley in, afili dönüşü...
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 30 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,0
  15 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Tek başına değerlendirildiğinde ortalama bir film ama Alien serisiyle müthiş bir uyumsuzluğu var.Bir kere Alien serisi ilk filmden itibaren sadece ölüm izletmek için çekilmiş ucuz korku filmlerinden değildi.Burada yönetmen adeta teen-slasher çekiyormuş gibi,seyircisine sıralı ölüm sahneleri göstermekten başka bir şey yapmıyor.Önceki bölümlerde ustalıkla kotarılmış gerilim,klostrofobi hatta bir yandan gerilimden de beslenen aksiyon becerisinden eser yok.Saygısız ve paragöz yapımcıların üçüncü filmde tamamlanan serinin itibarını önemli ölçüde sarstıkları,birçok hayranın hiç çekilmemiş kabul edip reddettiği formül filmi.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 28 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  alien serisinin en ilginç filmi olmasının yanında serinin en zayıf halkası bu film ... Yinede yönetimiyle , efektleriyle , oyunculuklarıyla , yaratık sahneleriyle , müzikleriyle kısacası her şeyiyle oldukça başarılı bir devam filmi ... Alien seri olarak izlenmesi gerekir ... 10/8 ...
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 27 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  2,5
  5 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Üçüncü film ilk iki filmin yanına dahi yaklaşamasada yinede psikolojik yapısıyla ilgiyi hakediyordu ama bu film serinin en kötüsü olmakla kalmıyor Sigourneyi bir süper kahraman olarak geriye döndürüp kötü bir korku aksiyondan öteye gidemiyordu.
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 5 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  1,0
  8 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  İlk iki film başarılıydı ve büyük ses getirdi.Üçüncü filmde seri sallandı ve yine de bitebilecek makul bir sonla bitti fakat bu filmin her anı her saniyesi başarısız ve zorlama.Para hırsının nasıl bir felakete yol açtığını görmek isteyenler için 2/10
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! 5 Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Yaratık:Diriliş serinin noktalandığı son film.Fransız yönetmen Jean-Piear Junnet'in yönetmen koltuğunda olduğu bu film eskilerine oranla en çok para harcanmış bölümü bu da filmde kendini hissettiriyor.Özellikle 3.bölümünden sonra olmaz,devamı gelmez dediğimiz film çok iyi bir konuyla tekrardan karşımıza çıkıyor.Filmin en iyi sahneleride yaratıkların içlerinden birini kurban ederek kafeslerden kurtuldakları o sahne.Alienların tasarımları yine müthiş.Özel efektleri de çok iyiydi.İkinci filmdeki gibi yine bir çok yaratıkla mücadele ediyor klon Ripley(8 numara)Üstelik bu kez farklı bir yaratık daha var.Ailen en sevdiğim seri filmdir bu da ikincisinden bile iyi...
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! 3 Takipçi 1 029 Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Serinin ilk filmleri kadar ilgi çekici olduğu söylenemez..İyi değil.
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 3 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Kasım 2003 tarihinde eklendi
  ilk iki filmin mertebesinde bir film degilse de, 'alien' serisi hicbir zaman fire vermeyen bir seri oldu. 'resurrection' da kendine has bir bilimkurgu ortaya koyan Jeunet'in yine cok guzel planlarla susledigi, serinin tadini kacirmayan bir film olmus... (7/10)
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! 3 Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  4,5
  30 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Film seri olarak çok iyi bence. Hele de bilimkurgu severler için nimet olarak tabir edilebilecek bir seri. Gece itibari ile serisini izlemeye koyuldum ahan da yeni bitti. Kaçtır izliyorum hep aynı zevk hep aynı korku :)
  kaliteliseyirci
  kaliteliseyirci

  Takip Et! 3 Takipçi 96 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Mart 2006 tarihinde eklendi
  ben filmi 80 miyon dolarlık bütçesine ragmen pek begenmedim.çok fazla kafa karıştı olay vardı filmde.insan neler oldugunu anllamada şaşırıyor.ben ilk başta klonlandıgını zannettim ama meger bazı yöntemler uygulanarak tekrar hayata döndürülmüş.kısacası çok garip ve karmakarışık bir film olmuş.fantastik bir film yapalım derken filmi aptal bir boyuta sokmuşlar adeta.bu seneryo ile ilgili görüşlerimdi.ses efektleri ve görüntülerse filmde çok güzeldi.oyunculukda güzeldi.bu yüzden filme 6/10 veriyorum.ama benim için asıl önemli olan seneryoydu ve açıkçası pek güzel değil
  karizmatik062915
  karizmatik062915

  Takip Et! 2 Takipçi 473 Eleştirisini Oku

  0,5
  19 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  hep aynı bi şe yokkk gerek yok devamına
  aynurhamamci
  aynurhamamci

  Takip Et! 2 Takipçi 71 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Bence güzel film.Serinin en iyisi değil belki ama kesinlikle izlemeye değer.Klonlama olayı bazı arkadaşlara saçma gelmiş galiba.Film şimdiki zamanda geçmiyor.Hatırlatmak istedim.
  Fahri07
  Fahri07

  Takip Et! 1 Takipçi 308 Eleştirisini Oku

  1,0
  7 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  evet 'kaliteli seyirci'’ye katılıyorum.film çok kafa karıştırıcı.neyin ne olduğu belli değil.üstelik diyaloglar çok saçma.anlamak çok zor.görüntü ve ses güzel ama senaryo berbat.
  esat-ozcan
  esat-ozcan

  Takip Et! 1 Takipçi 260 Eleştirisini Oku

  3,0
  31 Aralık 2004 tarihinde eklendi
  hiç sevemediğim bir film.suyu çıkmış
  banadolu
  banadolu

  Takip Et! 445 Eleştirisini Oku

  3,0
  22 Mart 2003 tarihinde eklendi
  serinin en zayıf filmi ama kendi çapında bir film olarak kabul edilebilir.bence yaratık serisi david fincher ile bitmiştir,jeunet'e gerek yok.o amelie gibi iyi filmler çekmeye devam etsin.napıcan kardeşim bilim-kurguyu sen?
  ozansarikaya
  ozansarikaya

  Takip Et! 131 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Mart 2003 tarihinde eklendi
  Ne demek serinin yüz karası ya? Bence ikinci filmden sonra en iyisi . Ripley'in psikopat bir havada olması bayağı iyiydi. Bu arada Alien-V de ufukta gözüküyor.
  garrettie
  garrettie

  Takip Et! 87 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Ekim 2004 tarihinde eklendi
  SUPER SAHANE MUKEMMEL ne bileyim alien 2 den sonra 3 bi hayal kirikligiydi 4 le tekrar kendine geldi baska hicbir sozum yok !!!
  ahmetkeskinn
  ahmetkeskinn

  Takip Et! 84 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Kasım 2006 tarihinde eklendi
  sinema tarihi bu filmsiz olamazdı heralde;) kuvvetli ve sürükleyici. zaten şu zamanların aptalca makyajlarla yarattıkları canavar tasarımcıları ''ki biçoğuda canavardanda öte insanım beeen diye bağırıyorlar canavarcıklar;)'' bakıp bi ders almalı. alien lar görsel-tasarım bakımından mühendislik harikası olarak duruyor. varmı onunla kıyaslanabilecek bi canavar???
  akcanakpinar
  akcanakpinar

  Takip Et! 65 Eleştirisini Oku

  4,0
  3 Kasım 2004 tarihinde eklendi
  alien 4 suyu çıkan filmler serisine bir örnektir fakat her nasılsa yırtmıştır ripley hatrına ve alienlar hatrına ama serinin en zayıf filmidir garettie aliens ile alien resurrection aynı kefeye konamaz aliens türünde tektir zaten ilk iki film birincisi ridley scott un ikincisi james cameron un en iyi filmlerindendirler alien 3 dediiin gibi hayal kırıklığı diildir sadece cameronla action özellikleri kazanmışken alien serisini ÖZÜNE yani ilk alien filmine döndürmüştür zaten aliens ta ripley nin 'bu yaratık 24 saatten az sürede tüm mürettabatımı öldürdü' demesinden tek ve saklanıp avlanan bir yaratığın bile yarattığı korkuyu çok iyi açıklayabilir tabiii alien 3 ünde en kötü özelliği hicks i görememiş olmak filmde
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top