Beyazperdem
"Vay Başıma Gelenler! 2 Buçuk" Filmi Basınla Buluştu!
12 Ara 2014 - 13:30
facebook Tweet

Semra Dündar'ın ikinci uzun metrajlı komedi filminin basına tanıtımı geçen gece gerçekleşti.

1. +
Devamı...

Yönetmenliğini Semra Dündar’ın üstlendiği keyifli komedi filmi  Vay Başıma Gelenler! 2 Buçuk vizyon için gün sayıyor.  Filmin basın tanıtım toplantısı ise çarşamba akşamı Beyoğlu Chanta Club’ta gerçekleştirildi. Geniş oyuncu kadrosunun yanı sıra ekibin de yer aldığı gecede, davetlilerin heyecanı gözlerden kaçmadı. Özellikle filmin kadın oyuncu kadrosu, Çiğdem Tunç, Dilek Serbest, Esra Sönmezler ve Fatma Toptaş güzellikleriyle göz doldurdular.

Kısa bir açılış konuşmasıyla filmin tanıtımını yapan Semra Dündar, oyuncuları basına tanıttıktan sonra emeği geçen herkese teşekkür etti. Çok keyifli bir filme imza attıklarını belirten Dündar, seyircilerin filmde çok eğleneceklerini de ifade etti. Kutlama pastasının kesilmesinin ardından geceye katılan oyuncular Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak , Fatma Toptaş, Çiğdem Tunç, Dilek Serbest, Esra Sönmezler, Mustafa Şen, Atilla Pekdemir, Hüseyin Elmalıpınar ve Veysel Diker basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beyazperde.com için mikrofon uzattığımız başrol oyuncusu Yıldırım Memişoğlu, adına aşinası olduğumuz karakteri Fenasi Kerim için “Senaryoyu ilk okuduğumda aslında Yıldırım Memişoğlu’nun şimdiye kadar çizdiği karakterlere ve tiplerden çok farklı bir insan olduğunu düşündüm. Çünkü ben kötü adam rollerine alışkınım ve onundan altından iyi kalktığıma inanıyorum. Ama oyunculuğu seçtiysek kötü adamın yanı sıra böyle eğlenceli bir karakteri de denemek istedim. İlginç geldi bana karakter, Fenasi’nin komik bir hikayesi var: Adam seks işçisi. Öyle bir insanı canlandırıp, bunu eğlenceli hale getirmeyi denemek istedim. Ben umuyorum k seyirci çok sevecek bu filmi. Bu bir, 'tip' artık.” yorumunda bulundu.  

Semra Dündar ile ilk kez beraber çalıştığını belirten Memişoğlu, “Çalışma ortamımız çok keyifliydi ama tek sıkıntımız zamanın kısıtlı olmasıydı. Gayet tempolu ve performanslı bir iş çıkarttık. Zaten hazırlık aşaması çok hızlı gelişti, çok da hızlı çektik.” dedi. Ekip içindeki uyum içinse “Hem Bülent Çolak ile hem tüm ekiple çok iyi anlaştık ama daha yakın bir hikayemiz olduğu için Bülent ile birbirimize yaren de olduk. Ben adaptasyonu yüksek de bir insanım, burada da tüm arkadaşlarla uyum sürecimiz rahat oldu.” diye ekledi. Memişoğlu, “Seyirciler bir bilet alıp filme şans verirlerse çok eğlenecekler.”  sözleriyle de filmin vizyona gireceği 19 Aralık Cuma günü izleyicilerini beklediklerini ifade etti.

Filmin yönetmeni olan aynı zamanda senaryoyu da Kemal Öğün ile kaleme alan Semra Dündar, filmin adındaki “2,5” ifadesi içinse şunları söyledi: “Filmimize “2” adını koymaya kıyamadık, yeterince ifade etmiyordu. Sloganımız da ‘Daha Komik, Daha Eğlenceli, Daha Çılgın’ diye geçiyor ve hakikatten biz buna inanıyoruz. Birazcık da korku-komik bir tarz yaptık bu sefer, dolayısıyla da 3,5 çağrışımı da vermek istedik; esprili olsun, akılda kalıcı olsun istedik. Filmimiz tam o tonda, o fırlamalıkta. Onun da altını çizmek istedik.”

Başkarakter Kerim Fenasi içinse Dündar “Aslında kimsenin aklına gelmeyen bir konu düşündük. Biz Türk halkı olarak kahraman seviyoruz diye düşünüyorum. Biz de bir kahraman yaratmak üzere yola çıktık, kahraman izlemeyi, onu takip etmeyi seviyoruz insanlar olarak. Bu da çok halktan çok içimizden bir karakter oldu. Başrol oyuncumuz Yıldırım Bey de gerçekten o sıcaklıkta ve doğallıkta kendi kişiliğinde. Halktan bir adam olan Kerim Fenasi karakteriyle de kendisini bütünleştirdiğimizi düşünüyorum.”  sözleriyle filme dair ilk detayları da verdi.  

Yapımcılığını Kült Film’in üstlendiği Vay Başıma Gelenler! 2 Buçuk 19 Aralık’tan itibaren Türkiye genelinde vizyonda olacak!

Haber ve röportajlar: Duygu Kocabaylıoğlu

facebook Tweet
Öneriler
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
Foto galeriler
Aksiyon Yıldızlarının Romantik Komedi Filmleri
HABERLER - Sanatçılar
23 Mart 2019 Cumartesi
Aksiyon Yıldızlarının Romantik Komedi Filmleri
Shia LaBeouf’lı “The Peanut Butter Falcon”dan Yeni Kareler Geldi!
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
22 Mart 2019 Cuma
Shia LaBeouf’lı “The Peanut Butter Falcon”dan Yeni Kareler Geldi!
Yakın Plan: Reese Witherspoon
HABERLER - Sanatçılar
22 Mart 2019 Cuma
Yakın Plan: Reese Witherspoon
“John Wick 3: Parabellum”da Kimleri İzleyeceğiz?
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
21 Mart 2019 Perşembe
“John Wick 3: Parabellum”da Kimleri İzleyeceğiz?
Film foto galerileri
En Çok Beklenen Filmler
Tüm beklenen filmler
Back to Top