Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Korkusuz Bir Savaşçı: Macbeth
  Yazar: Ekin Limoncu — 2 Ara 2015 - 12:15
  facebook Tweet

  Gösterime girdiği ülkelerde oldukça ses getiren ve övgülere boğulan Macbeth için geri sayım heyecanı sürüyor.

  #1
  1. #1 +
  Devamı...

  Başrollerinde Oscar Adayı Michael Fassbender ve Oscar Ödüllü Marion Cotillard’ın yer aldığı ve temposu, oyunculukları, göz kamaştırıcı sinematografisiyle eşsiz bir seyir deneyimi vadeden Macbeth hırs, ihanet ve ihtiras dolu hikayesiyle 4 Aralık'ta vizyonda olacak. Eleştirmenlerce senenin en iyi yapımlarından biri olarak adlandırılan Macbeth, prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali'nde 10 dakika boyunca ayakta alkışlandı.

  İlk kez yayımlanmasının üzerinden 400 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen en fazla uyarlaması yapılan eserlerden biri olan Macbeth, Orson Welles’den Roman Polanski’ye kadar birçok sinemacının da yorumladığı bir klasik. Justin Kurzel'in yönetmenliğini üstlendiği Shakespeare'in en meşhur kahramanlarından biri olan Macbeth, savaşın vurduğu İskoçya topraklarında geçen müthiş bir korkusuzluk hikayesi.

  Epik savaş sahneleriyle daha önceki Shakespeare uyarlamalarından ayrılan Macbeth, bu sefer hikayenin acımasız tarafına odaklanarak savaşın ve kanın kuralları nasıl değiştirdiğini perdeye taşıyacak. Merakla beklediğimiz Macbeth için geri sayım çoktan başladı!

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top