Filmleri oyla!
Beyazperdem
  15. Yaşında 50 Film ile Filmekimi!
  Yazar: Manolya Akdemir — 22 Eyl 2016 - 13:15
  facebook Tweet

  10 gün sürecek film maratonunda neler izleyeceğiz?

  #1
  1. #1 +
  I, Daniel Blake Ken Loach
  Altın Palmiye ödüllü film, devlet yardımı alabilmek için sisteme ve bürokrasiye direnen emekli bir marangozun mücadelesini anlatıyor. Filmlerinde sosyalist kimliğini öne çıkaran yönetmen bu filmde de bozuk sisteme ve bürokrasiye karşı dayanışmanın yüceliğini ustalıkla işliyor.
  Devamı...

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Vodafone FreeZone sponsorluğunda 15. kez gerçekleştirilen Filmekimi, bu yıl da önce İstanbullu sonra Ankara, izmir, Bursa ve Eskişehirli(ilk kez) sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunacak.

  Sinemaseverlerin Ekim ayı boyunca izleyeceği birbirinden önemli ve bol ödüllü 50 filmi tanımak için galerimizi gezebilirsiniz.


  İstanbul:
  1 Ekim Cumartesi günü 10.30’dan itibaren Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi, Biletix web sitesi ile Atlas ve Rexx sinemalarının gişelerinden satışa sunulacak.
  Lale üyeleri bu yıl da biletlerini %25'e varan indirimlerle öncelikli olarak alabilecekler. Siyah Lale üyeleri için 27 Eylül, Beyaz, Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri için 28, 29 ve 30 Eylül olarak açıklandı.
  Ayrıca bu yıl da Vodafone FreeZone’lu olanlar Filmekimi’ne 1 bilet aldıklarında 2. biletleri hediye olacak. 

  Filmekimi gösterimleri İstanbul’da bu yıl Beyoğlu’nda Beyoğlu ve Atlas, Kadıköy Rexx Sineması ve Nişantaşı City’s Cinemaximum’da yapılacak. 


  İstanbul Dışı:
  1 Ekim Cumartesi günü Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi, Biletix web sitesi ve Filmekimi sinemalarının gişelerinden satışa sunulacak. Vodafone FreeZone’luların İstanbul dışındaki illerde de Filmekimi’ne 1 bilet aldıklarında 2. biletleri hediye olacak.

  Ayrıntılı bilgi için: filmekimi.iksv.org

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top