Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "Victoria ve Abdul"den İlk Fragman Burada!
  31 May 2017 - 09:45
  facebook Tweet

  "Victoria & Abdul" 22 Eylül'de vizyona girecek.

  2. +

  Ünlü bisikletçi Lance Armstrong skandalını konu alan Son Efsane ve geçtiğimiz yıl vizyona giren Florence filmleriyle karşımıza çıkan yönetmen Stephen Frears bu kez bir dostluk hikayesiyle geri dönüyor. Kraliçe Victoria ile Hintli bir katip olan Abdul Karim arasındaki sıradışı dostluğu konu alan Victoria & Abdul filminden orijinal fragman, altyazılı fragman ve yepyeni kareler geldi.

  Judi Dench ve Ali Fazal'ın başrollerini üstlendiği filmin kadrosunda Adeel Akhtar, Simon Callow, Michael Gambon, Eddie Izzard, Ruth McCabe, Tim Pigott-Smith, Julian Wadham, Olivia Williams da yer alıyor. 

  Genç bir katip olan Abdul Karim Kraliçe'nin tahtaki 50. yılı şerefine düzenlenen kutlamalara katılmak için Hindistan'dan gelmiştir. Kraliçe ise o sırada tahttaki uzun dönemini sorgulamaktadır. İkili yakınlaşır ve kısa sürede sıradışı bir arkadaşlık kurarlar. Ancak bu bağlı arkadaşlık Kraliçe'nin ev halkı ve yakın çevresinin dikkatini çekmiştir ve bu arkadaşlık hoş karşılanmamaktadır. Dostluk derinleştikçe, Kraliçe değişen bir dünyayı yeni gözlerle görmeye başlayacaktır...

  Filmin senaryosu Lee Hall tarafından, Shrabani Basu imzalı “Victoria & Abdul: The True Story of the Queen’s Closest Confidant” kitabından temel alınarak yazıldı. Film ülkemizde 22 Eylül'de vizyona girecek.

   

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top