Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yakın Plan: Mads Mikkelsen
  22 Kas 2017 - 13:43
  facebook Tweet

  İyi ki doğdun Mads Mikkelsen!

  2002
  1. 2002 +
  Devamı...

  Bugün yakışıklı oyuncu Mads Mikkelsen'ın 52. doğum günü! Biz de bugünün şerefine kariyerine bir göz atmak istedik!

  Danimarkalı oyuncu Mads Mikkelsen 22 Kasım 1965'te, Kopenhag'ta doğdu. Hemşire bir anne ve taksi şoförü bir babanın oğlu olan Mads, kendisi gibi aktör olan kardeşi Lars Mikkelsen ile Nørrebro'da büyüdü. Limlastik ve bale okulunda dans eğitimi alan oyuncu, yaklaşık on yıllık profesyonel dansçı iken oyunculuk alanında kariyer yapmak için, 1996'da Århus Tiyatro Okulu'na gitti. 

  Ünlü yönetmen Nicolas Winding Refn'ın 3 filmden oluşan suç-gerilim film serisi Pusher‘ın ilk iki filminde Tony adında bir uyuşturucu satıcısını canlandırarak Danimarka’da ün kazandı. 2. Pusher filminde gösterdiği performans ile En İyi Erkek Oyuncu Bodil Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Robert Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu Zulu Ödülü’nü kazanan Mikkelsen, 2006 yılında gösterime giren James Bond filmi Casino Royale'de uluslararası terör örgütlerine muhasebecilik yapan Le Chiffre rolünü canlandırarak uluslararası ününü arttırdı. 

  Rihanna'nın "Bitch Better Have My Money" klibinde de boy gösteren oyuncu, 2016'da 69. Cannes Film Festivali'nde jüri üyeliği yaptı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top