Beyazperdem
Gerçek Cinayetlere Yol Açan Korku Filmleri!
Yazar: Su Bahadır — 13 Tem 2018 - 10:00
facebook Tweet G+Google

"Dehşet salmak" tanımını gerçeğe taşıyan yapımlar burada...

Halloween (2007)
Halloween (2007) +
1978 yapımı klasiğin yeniden çekimi olan 2007 yapımı Halloween filmi, ikonik katil Michael Myers'ın çocukluğuna çok fazla indiği ve onun gizemli havasını bozduğu için eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak 2012'de henüz 17 yaşında olan Jake Evans için film ufuk açıcıydı. Evans filmi bir hafta içinde tekrar tekrar izledi ve 3 Ekim 2012'de 48 yaşındaki annesi ve 15 yaşındaki kız kardeşini bir tabanca ile vurdu. Cinayetleri işledikten sonra serin kanlılıkla polisi arayarak kendini ihbar eden genç adam, kendisi için cinayetleri işlemenin Myers için olduğu kadar kolay olduğunu söyledi. Genç adam 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Devamı...
1/9

13. Cuma özel içeriklerimiz devam ediyor! Korku sineması severler, iyi bir korku filminin yarattığı heyecanın, yükselttiği adrenalinin tadını bilir. Başarılı bir senaryo, doğru yerleştirilmiş efektler ve etkileyici bir kurguyla harmanlanan bir korku filmi, türden hoşlananlar için altın madeni gibidir. İçimizde bastırılmış olan heyecanları, tehlike arayışını atmak için birebir bir yöntem olan korku filmleri, bizlere hem kurbanların hem de katillerin bakış açısından bakabilme şansı verir. Böylece seyirci olarak katilin perspektifi de ,kurbanın perspektifi de zihnimizde birleşir ve iki tarafın da birer parçası haline geliriz. Filmin sonunda hangi taraf kazanırsa kazansın, güvenli yatağımıza yatıp güzel bir uyku çekecek olan yine bizlerizdir.

Ancak kimi zihinler, korku filmlerinden bambaşka anlamlar çıkarmaya meyillidir. Kendilerinin bir yansıması olarak gördükleri katilleri idolize eden bu zihinler, kurgusal cinayetleri izledikçe, onları içlerindeki vahşet dürtüsünün bir olumlaması olarak görürler. Duygusuz bir seri katilin işlerine hayran olan bu hastalıklı zihinler, gerçeklik duygusunu kaybeder ve tehlikeli hale gelir. 

Sizler için beyaz perdenin gördüğü korku filmlerinin etkisi altında kalarak kendi çarpık zihinlerinin korkunç arzularına teslim olan katilleri derledik. Onlar, "Bu film benim hayatımı değiştirdi" derken, sizinle aynı şeyi kastetmiyorlar...

facebook Tweet G+Google
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
Foto galeriler
Bilim Kurgu Filmlerinin Sert Kadınları!
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
16 Temmuz 2018 Pazartesi
Bilim Kurgu Filmlerinin Sert Kadınları!
Netflix'te İzlenebilecek En İyi Animasyon Filmler!
HABERLER - Özel Dosyalar
15 Temmuz 2018 Pazar
Netflix'te İzlenebilecek En İyi Animasyon Filmler!
Tüm Zamanların En Çarpıcı 20 Performansı
HABERLER - Röportajlar
15 Temmuz 2018 Pazar
Tüm Zamanların En Çarpıcı 20 Performansı
Gülmekten Ağlatan Filmler!
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
14 Temmuz 2018 Cumartesi
Gülmekten Ağlatan Filmler!
Film foto galerileri
En Çok Beklenen Filmler
Tüm beklenen filmler
Back to Top