Beyazperdem
Gerçek Cinayetlere Yol Açan Korku Filmleri!
Yazar: Su Bahadır — 4 Ara 2017 - 12:50
facebook Tweet G+Google

"Dehşet salmak" tanımını gerçeğe taşıyan yapımlar burada...

Halloween (2007)
Halloween (2007) +
1978 yapımı klasiğin yeniden çekimi olan 2007 yapımı Halloween filmi, ikonik katil Michael Myers'ın çocukluğuna çok fazla indiği ve onun gizemli havasını bozduğu için eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak 2012'de henüz 17 yaşında olan Jake Evans için film ufuk açıcıydı. Evans filmi bir hafta içinde tekrar tekrar izledi ve 3 Ekim 2012'de 48 yaşındaki annesi ve 15 yaşındaki kız kardeşini bir tabanca ile vurdu. Cinayetleri işledikten sonra serin kanlılıkla polisi arayarak kendini ihbar eden genç adam, kendisi için cinayetleri işlemenin Myers için olduğu kadar kolay olduğunu söyledi. Genç adam 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Devamı...
1/9

Korku sineması severler, iyi bir korku filminin yarattığı heyecanın, yükselttiği adrenalinin tadını bilir. Başarılı bir senaryo, doğru yerleştirilmiş efektler ve etkileyici bir kurguyla harmanlanan bir korku filmi, türden hoşlananlar için altın madeni gibidir. İçimizde bastırılmış olan heyecanları, tehlike arayışını atmak için birebir bir yöntem olan korku filmleri, bizlere hem kurbanların hem de katillerin bakış açısından bakabilme şansı verir. Böylece seyirci olarak katilin perspektifi de ,kurbanın perspektifi de zihnimizde birleşir ve iki tarafın da birer parçası haline geliriz. Filmin sonunda hangi taraf kazanırsa kazansın, güvenli yatağımıza yatıp güzel bir uyku çekecek olan yine bizlerizdir.

Ancak kimi zihinler, korku filmlerinden bambaşka anlamlar çıkarmaya meyillidir. Kendilerinin bir yansıması olarak gördükleri katilleri idolize eden bu zihinler, kurgusal cinayetleri izledikçe, onları içlerindeki vahşet dürtüsünün bir olumlaması olarak görürler. Duygusuz bir seri katilin işlerine hayran olan bu hastalıklı zihinler, gerçeklik duygusunu kaybeder ve tehlikeli hale gelir. 

Sizler için beyaz perdenin gördüğü korku filmlerinin etkisi altında kalarak kendi çarpık zihinlerinin korkunç arzularına teslim olan katilleri derledik. Onlar, "Bu film benim hayatımı değiştirdi" derken, sizinle aynı şeyi kastetmiyorlar...

facebook Tweet G+Google
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
Foto galeriler
Türk Sinemasında Çanakkale Filmleri
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
18 Mart 2018 Pazar
Türk Sinemasında Çanakkale Filmleri
İlk Filmlerinden Daha İyisini Yapamayan 15 Yönetmen!
HABERLER - Özel Dosyalar
17 Mart 2018 Cumartesi
İlk Filmlerinden Daha İyisini Yapamayan 15 Yönetmen!
Dünya Uyku Günü'nde Boyutları Zorlayan Filmler!
HABERLER - Sektörden
16 Mart 2018 Cuma
Dünya Uyku Günü'nde Boyutları Zorlayan Filmler!
Bol Yıldızlı "Can Feda"ya Dev Prodüksiyon!
HABERLER - Yapım Aşamasında
15 Mart 2018 Perşembe
Bol Yıldızlı "Can Feda"ya Dev Prodüksiyon!
Film foto galerileri
Back to Top