Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Zombi Ekspresi'ni Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Film
  4 Ağu 2018 - 10:00
  facebook Tweet

  Siz de mi zombilerin dünyayı ele geçirdiği, insanlığın sonu temalı filmleri istemsizce seviyorsunuz?

  Ben Efsaneyim (2008)
  1. Ben Efsaneyim (2008) +
  Dünyanın sonu temalı filmler denilince akla ilk gelen film, şüphesiz "Ben Efsaneyim" ve Will Smith'in efsane performansı olacaktır. Dünya üzerinde kalan son canlılar siz ve köpeğiniz olsa bile, umut hala vardır!
  Devamı...

  Güney Kore sinemasında korku kültürünün beyaz perdeye aktarımının zaman zaman Amerika ve Avrupa sinemasından daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz. Biz de bazen öyle düşünüyoruz. Bunun en iyi örneklerinden biri de Train to Busan (Zombi Ekspresi). Son zamanların en etkileyici post-apokaliptik zombi filmlerinden Train to Busan'dan etkilenmemek elde değil. Train to Busan'ı seviyorsanız, zombi filmlerinde yalnızca gerilim ve korkuya değil, hikayenin akışına da kendinizi bırakmak istiyorsunuzdur muhtemelen. O zaman sizin için seçtiğimiz post-apokaliptik film seçkisini gözden geçirme vakti!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • filmsevici
   10. Son Umut (2006)başlıklı yazınızın Devamı... linkine tıkladığımda gelen görsel ağırlıklı, siyah zeminli sayfada Alfonso Cuaron'un karanlık hayal gücüyle Son Umut'ta o aşamaya geçilmiş bile. cümlesindeki Son Umut'ta linkine tıkladığımda karşıma yönetmenliğini Russell Crowe'un yaptığı, kendisinin de Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz'la birlikte oynadığı Avustralya, ABD ve Türkiye yapımı Son Umut filmi çıktı.Üstelik oynayanlar kısmında Cem Yılmaz'ın esamesi okunmuyordu. Olmamış. Bu ülkede Russel Crowe'u tanımayan milyonlarca insana rastlayabilirsiniz ama Cem Yılmaz?Tek tük, o da belki. Düzeltmenizi umarak bilgilerinize rica ederim.
  • AteGraf
   Zombi filmlerinin efsanesi Resident Evil nerede?
  Yorumları göster
  Back to Top