Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yakın Plan: Robert Redford
  16 Ağu 2018 - 09:12
  facebook Tweet

  İyi ki doğdun Robert Redford!

  Sona Doğru
  1. Sona Doğru +
  Sona Doğru - Our Man
  Devamı...

  Savaş ve Western filmleri denilince akla gelen en iyi ve usta isimlerden Robert Redford, bugün 82. yaşına bastı!

  18 Ağustos 1936 doğumlu usta oyuncu, onun için dönüm noktası olan Sonsuz Ölüm filmindeki The Sundance Kid rolünden bugüne Hollywood'un en değerli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Redford'un kurucusu olduğu Sundance Film Festivali de adını The Sundance Kid'den alıyor.

  Oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik de yapan Redford'un Ordinary PeopleŞike, Suikast, Arslanı Kuzulara, Atlara Fısıldayan Adam, Bizi Ayıran Nehir gibi filmleri de bulunuyor.

  Bir zamanların Brad Pitt'i sayılan Robert Redford'un akıllara kazınan rollerinin yanında, bir de kıl payı kaybettiği ikonik roller de bulunuyor. Örneğin kült filmlerden Godfather serisinde Al Pacino'nun canlandırdığı Michael Corleone rolü için düşünülen Redford, filmin yönetmeni Francis Ford Coppola'nın itirazı üzerine rolü alamıyor. Ayrıca "Rosemary'nin Bebeği", "Kim Korkar Hain Kurttan?", "Aşk Hikayesi", "Çakalın Günü" ve "Aşk Mevsimi" gibi önemli filmlerde de ilk önerilen isim olmasına rağmen daha sonra işler yolunda gitmiyor.

  Birçok filminden En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle dönen Robert Redford'un Ordinary People filminden de En İyi Yönetmen Oscar'ı bulunuyor.

  Usta oyuncunun doğum gününe özel olarak sizler için en iyi filmlerini listeledik! 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top