Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Oscar Ödülü'nün En Kötü Sahipleri
  22 Oca 2019 - 18:00
  facebook Tweet

  Akademi Ödülleri tarihinin en kötü 10 filmi...

  A Beautiful Mind / Akıl Oyunları (2002)
  1. A Beautiful Mind / Akıl Oyunları (2002) +
  Şizofreni teşhisi konulan bir dahi olan John Nash'in hayatını anlatan A Beautiful Mind'a o yıl Oscar ödülünün verilmesinin nedeni, o yılki rakiplerinin zayıf olmasına bağlanıyor.
  Devamı...

  24 Şubat'ı 25 Şubat'a bağlayan gece düzenlenecek bir tören ile sahiplerini bulacak olan 91. Akademi Ödülleri'nin adayları açıklanmış bulunuyor. Hollywood'un altın kurallarını yerine getirip formülü çözen, bir diğer deyişle en iyi pazarlama stratejisini geliştiren filmler, Oscar Ödülleri'ne aday olmayı başarıyor. 1929 yılından bugüne en prestijli sinema ödülleri olarak hayatımızda olan Akademi'nin henüz kendi istekleri doğrultusunda ilerlemeyen bir filme ödül verdikleri görülmedi. Son yıllarda Akademi'nin kendi düşüncesinin dışına çıkma ve kadın yönetmenlere, siyahi filmlerine ya da LGBTQ+ filmlerine ödül vermesinin nedeni de kamuoyu baskısına bağlanıyor. Değişen çağa ayak uydurmayı tercih eden Akademi'nin herkesi kucaklama seçimi her ne kadar gerçekçi durmasa da, en azından kamuoyunun bir şeyleri harekete geçirebileceği izlenimini veriyor.

  Akademi tarihi boyunca birçok kötü karar vermiş olabilir. Ancak bunların en belirginlerine bakmamız gerekirse, karşımıza en Oscar'ı hak etmediği halde kazanan filmler çıkacaktır. Bu filmlerin kötü olduklarını söyleyemeyiz. Ancak ödülü aldıkları yılın Akademi koşullarına ve dış etmenlere bakıldığında iş, içinden çıkılmaz bir hal alıyor. İşte şimdi o filmleri inceleyelim...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Gizem
   Bu filmler kötü değil, ama haksız yere kazananlar var aralarında evet. black panther'in oscar kazanması gibi düşünün... kötü film değil ama kazanmamalı.
  Yorumları göster
  Back to Top