Beyazperdem
  Engelsiz Film Festivali ve Mural Ankara İle Sokaklar Renklendi!
  1 Eki 2019 - 09:30
  facebook Tweet

  Engelsiz Filmler Festivali'nin Mural Ankara etkinliği gerçekleştirildi!

  1. +

  Bu yıl 7. kez gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali kapsamında, Mural Ankara etkinliği düzenlendi. Bu yıl ilk kez böyle bir işi hayata geçiren festival, üç kadın sanatçı ve aktivisti bir araya getirerek Ankara'nın gri havasını renklendirmeyi hedefledi. Etkinlik dahilinde, Ankara'nın binalarına sanat ile hayat verildi!

  Ankara'nın Çankaya ilçesindeki üç binanın duvarlarına sanatlarını yansıtan üç kadın sanatçı, Mural Ankara etkinliğini tamamladı. Geçtiğimiz Perşembe günü başlayan etkinlikte sanatçılarla engelli hakları alanında çalışan üç aktivist buluşmuştu. Aktivistler arasında yer alan klinik psikolog ve engelli hakları aktivisti Beyza Ünal, gazeteci, fotoğrafçı ve Engelsiz Sanat Derneği danışmanı Elif Gamze Bozo ve Engelli Kadın Derneği başkanı Fatma Köseoğlu Güldal, sanatçılar ile bir araya gelerek toplumsal cinsiyet ve engellilik, engelli bireylerin bağımsız yaşam hakkı, sağlamcılık konularındaki düşünce ve deneyimlerini aktardılar. Ortak yapılan çalışmalar sonucunda Belfast'ın ünlü sanatçısı Friz, Ankara'dan tipografi ve sokak sanatı alanında çalışan Ekin Kılıç Ezer ve  İstanbul'dan şablon baskı ve kostik teknikleriyle sanat yapan Yeşim Paktin'den oluşan sanatçı ekibi, çalışmalarını Ankara sokaklarına aktardılar.

  British Council işbirliğiyle gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl da herkesin, her koşulda eşit bir şekilde ulaşabileceği sanatı gösterime sunmayı hedefliyor. Festivalin yaptığı açıklamaya göre otizm dostu gösterimler ve rehber köpekler seçkisi, Be In kısa film seçkisine, Anons, Sibel, Saf, Yuva ve Güvercin filmlerinden oluşan yarışma seçkisine festivalde yer verilecek. 7. Engelsiz Filmler Festivali filmleri, 7 ile 9 Ekim arasında İstanbul'da bulunan Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu'nda; 11 ile 13 Ekim arasında Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi'nde; 16 ile 20 Ekim tarihleri arasında ise Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut'te sinemaseverlerle ücretsiz ve engeller olmadan buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  Foto galeriler
  "Back To The Future"un Gelecek Tasviri Ne Kadar Gerçekçi?
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  21 Ekim 2019 Pazartesi
  "Back To The Future"un Gelecek Tasviri Ne Kadar Gerçekçi?
  "Fractured"ı Sevenlerin İzlemesi Gereken Filmler
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  20 Ekim 2019 Pazar
  "Fractured"ı Sevenlerin İzlemesi Gereken Filmler
  Yemeği Odağına Alan, Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler!
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  20 Ekim 2019 Pazar
  Yemeği Odağına Alan, Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler!
  Yakın Plan: Zac Efron
  HABERLER - Sanatçılar
  18 Ekim 2019 Cuma
  Yakın Plan: Zac Efron
  Film foto galerileri
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top