Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Engelsiz Film Festivali ve Mural Ankara İle Sokaklar Renklendi!
  1 Eki 2019 - 09:30
  facebook Tweet

  Engelsiz Filmler Festivali'nin Mural Ankara etkinliği gerçekleştirildi!

  1. +

  Bu yıl 7. kez gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali kapsamında, Mural Ankara etkinliği düzenlendi. Bu yıl ilk kez böyle bir işi hayata geçiren festival, üç kadın sanatçı ve aktivisti bir araya getirerek Ankara'nın gri havasını renklendirmeyi hedefledi. Etkinlik dahilinde, Ankara'nın binalarına sanat ile hayat verildi!

  Ankara'nın Çankaya ilçesindeki üç binanın duvarlarına sanatlarını yansıtan üç kadın sanatçı, Mural Ankara etkinliğini tamamladı. Geçtiğimiz Perşembe günü başlayan etkinlikte sanatçılarla engelli hakları alanında çalışan üç aktivist buluşmuştu. Aktivistler arasında yer alan klinik psikolog ve engelli hakları aktivisti Beyza Ünal, gazeteci, fotoğrafçı ve Engelsiz Sanat Derneği danışmanı Elif Gamze Bozo ve Engelli Kadın Derneği başkanı Fatma Köseoğlu Güldal, sanatçılar ile bir araya gelerek toplumsal cinsiyet ve engellilik, engelli bireylerin bağımsız yaşam hakkı, sağlamcılık konularındaki düşünce ve deneyimlerini aktardılar. Ortak yapılan çalışmalar sonucunda Belfast'ın ünlü sanatçısı Friz, Ankara'dan tipografi ve sokak sanatı alanında çalışan Ekin Kılıç Ezer ve  İstanbul'dan şablon baskı ve kostik teknikleriyle sanat yapan Yeşim Paktin'den oluşan sanatçı ekibi, çalışmalarını Ankara sokaklarına aktardılar.

  British Council işbirliğiyle gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl da herkesin, her koşulda eşit bir şekilde ulaşabileceği sanatı gösterime sunmayı hedefliyor. Festivalin yaptığı açıklamaya göre otizm dostu gösterimler ve rehber köpekler seçkisi, Be In kısa film seçkisine, Anons, Sibel, Saf, Yuva ve Güvercin filmlerinden oluşan yarışma seçkisine festivalde yer verilecek. 7. Engelsiz Filmler Festivali filmleri, 7 ile 9 Ekim arasında İstanbul'da bulunan Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu'nda; 11 ile 13 Ekim arasında Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi'nde; 16 ile 20 Ekim tarihleri arasında ise Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut'te sinemaseverlerle ücretsiz ve engeller olmadan buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  Foto galeriler
  Çok Acil Film Çekmesi Gereken 10 Yönetmen
  HABERLER - Özel Dosyalar
  16 Şubat 2020 Pazar
  Çok Acil Film Çekmesi Gereken 10 Yönetmen
  2020'de 20 Yaşına Girecek 20 Film
  HABERLER - Özel Dosyalar
  15 Şubat 2020 Cumartesi
  2020'de 20 Yaşına Girecek 20 Film
  15 Çılgın Aşık Çift, 15 Film
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  14 Şubat 2020 Cuma
  15 Çılgın Aşık Çift, 15 Film
  Margot Robbie ve Idris Elba'lı "The Suicide Squad" Setinden Kareler
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  14 Şubat 2020 Cuma
  Margot Robbie ve Idris Elba'lı "The Suicide Squad" Setinden Kareler
  Film foto galerileri
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top