Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Ewan McGregor'lu "Doctor Sleep"ten Yeni Posterler!
  23 Eki 2019 - 12:00
  facebook Tweet

  Danny Torrance, geçmişte takılı kalmış!

  1. +

  Yıldız oyuncu Ewan McGregor'un başrolünde yer aldığı Doctor Sleep'ten iki yeni poster geldi. Bir posterin üzerinde Redrum yazıldığı görülüyor. Bu kelime, The Shining'de Danny Torrance'ın sürekli tekrarladığı "Murder"a işaret ediyor. Diğer posterde ise çocuk Danny ile yetişkin Danny'nin zihinlerinin birleştiğini görüyoruz.

  Yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan Doctor Sleep'in konusu ise şöyle: Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve "parlama" gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika'nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan "parıltılarının buharını" teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny'i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir...

  Doctor Sleep, The Shining'in devam filmi niteliğinde. The Shining'de iş için otele yerleşmek zorunda kalan bir ailenin hikayesini izliyorduk. Oteldeki güçlerden etkilendikçe akıl sağlığını yitiren baba ve çeşitli metafizik olaylara maruz kalan aile bireyleri, mekanın atmosferine yenik düşüyordu. Geçmiş ve geleceğim birleştiği film, Stephen King'in romanından Stanley Kubrick tarafından uyarlanmıştı. 

  Trainspotting”, “Kırmızı Değirmen” ve “Yeryüzündeki Son Aşk” gibi filmlerle tanınan, “Star Wars” serisinin Obi-Wan Kenobi’si Ewan McGregor’ın yetişkin Danny Torrance'a hayat vereceği  Mike Flanagan yönetmenliğindeki filmde, Mission Impossible serisi ile tanınan, Muhteşem Showman'in güzel Altın Küre adayı oyuncusu Rebecca Ferguson da "Gerçek Düğüm" olarak bilinen yarı-şeytani katiller kabilesinin yarı ölümsüz lideri "Rose O’Hara" karakterini canlandıracak. Filmin kadrosunda Gizli Dünya filmiyle küçük yaşta adından söz ettiren, ardından Mucize ve Predator gibi yapımlarda karşımıza çıkan genç yıldız Jacob Tremblay, ödüllü emektar oyuncu Bruce Greenwood, Code Black'in Ariel'ı Emily Alyn Lind, Suudi Arabistanlı güzel yıldız Alex Essoe, fenomen dizi Westworld'ün Akecheta'sı Zahn McClarnonZoo'nun Delavenne'i Carl Lumbly ve kariyerinde yalnızca 2017 yapımı “I Can I Will I Did” filminde boy göstermiş olan genç yıldız Kyliegh Curran da yer alıyor.

  Doctor Sleep, 22 Kasım tarihinde sinemalardaki yerini alacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • yaroş
   kötü
  Yorumları göster
  Back to Top