Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "Mulan"dan Karakter Posterleri ve Teaser!
  28 Oca 2020 - 11:30
  facebook Tweet

  Mulan'ın karakterlerini tanıyalım.

  Mulan
  1. Mulan +
  Devamı...

  Disney, son bir yıldır tüm klasikleşmiş masal uyarlaması çizgi filmlerini live-action filmlere dönüştürüyor. Bu filmlerden biri de uzun süredir merakla beklenen Mulan oluyor. Şimdi ise Mulan'dan karakter posterleri paylaşıldı. Karakterler arasında Mulan'ın yanı sıra Komutan Tung, İmparator, Xian Lang, Bori Khan, Chen Honghui bulunuyor.

  Disney'in yeniden çekim projelerinden biri olan Mulan'ın konusu ise şöyle: Kadınların yalnızca kocasını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda Mulan, seçenekleri konusunda pek mutlu değildir. Çin İmparatoru, her bir ailenin bir erkeğinin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk Ordusunda görev yapması gerektiğine dair bir karar verdiğinde, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta olan babasının sağlığı için korktuğundan, onun yerine erkek kılığına girerek savaşa katılıyor. Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılan Mulan, her adımında içindeki güçten faydalanması ve gerçek potansiyelini benimsemesi gereken zorlu bir mücadeleye girişiyor. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın, bu süreçte komutanına da aşık oluyor. Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek, minnettar bir ulusun ve gururlu bir babanın saygısını kazandıracak olan destansı bir yolculuk...

   

  Bir Çin efsanesi olan Hua Mulan'dan esinlenilerek ortaya çıkarılan kurgusal karakter Prenses Mulan'ın hikayesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda  Liu YifeiDonnie YenJason Scott LeeUtkarsh AmbudkarRon YuanTzi MaRosalind ChaoCheng Pei-PeiNelson LeeGong Li, Jet LiYoson An gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Whale Rider, North Country, Zookeeper's Wife gibi yapımlardan tanıdığımız Niki Caro bulunuyor. Disney yapımı Mulan çizgi filmi 1998 yılında izleyicileriyle buluşmuştu.

  Mulan, yurt dışında 27 Mart tarihinde vizyona girecekken, ülkemizde 17 Nisan 2020 tarihinde sinemalardaki yerini alacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top