Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Denis Villeneuve Yönetmenliğindeki Dune'dan Yeni Görseller Geldi!
  14 Nis 2020 - 13:00
  facebook Tweet

  Dune'dan heyecan uyandıran yeni kareler paylaşıldı!

  Dune
  1. Dune +
  Paul Atreides rolünde Timothee Chalamet ve Lady Jessica rolünde Rebecca Ferguson.
  Devamı...

  Büyük bir merakla beklenen Frank Herbert kitap serisi uyarlaması Dune'dan yeni görseller paylaşıldı. Bir önceki gün yalnızca Paul Atreides paylaşımı yapılırken, bugün Leto Atreides, Lady Jessica Atreides, Chani, Duncan Idaho gibi önemli karakterleri görme imkanı yakalıyoruz.

  Denis Villeneuve'ün yönetmen koltuğuna oturduğu Dune uyarlamasından heyecan yaratan yeni görseller paylaşıldı. Döneminin birçok yıldız oyuncusunu bir araya getiren filmin konusu ise şöyle: Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

  Villeneuve'ün Eric Roth ve Jon Spaihts ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Dune'da Paul Atreides'in annesi Jessica Atreides karakterini canlandıran Rebecca Ferguson, karakteri hakkında şöyle konuştu: "O bir anne, bir cariye ve bir savaşçı. Denis, Frank Herbert'in kitap çalışmasına son derece saygılı. ama kadınlar üzerinde yapılan kaliteli çalışma bunu yeni bir seviyeye getiriyor. Bazı değişiklikler yapıldı ve şimdi harika bir şekilde portrelenmiş oldular."

  Dune'un oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet'nin yanı sıra, Oscar IsaacRebecca FergusonStellan SkarsgardJason MomoaZendayaJavier BardemJosh BrolinCharlotte Rampling, Sharon Duncan Brewster gibi yıldız isimler yer alıyor. Eğer coronavirüs salgını durulmuş olursa Dune, 18 Aralık 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top