Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Anne Hathaway Başrollü "The Witches" Filmi ve Kitabı Arasındaki Farklar
  28 Eki 2020 - 14:30
  facebook Tweet

  The Witches, HBO Max'te izleyici karşısına çıkmaya başladı.

  Film ve Kitap Arasındaki Farklar
  1. Film ve Kitap Arasındaki Farklar +
  The Witches kitabında olaylar Norveç'te başlıyor ve İngiltere'de devam ediyordu. Çocuk, Norveç'te yaşayan ailesi öldüğü zaman İngiltere'deki büyükannesiyle birlikte kalmaya başlıyordu. Ama filmin açılışında Chicago'dayız ve otel ise Demopolis, Alabama'da bulunuyor.
  Devamı...

  Usta yönetmen Robert Zemeckis, Roald Dahl'ın klasikleşmiş eseri Cadılar'ı beyaz perdeye aktardı. İkinci uyarlamaya sahip olan Zemeckis'in, kitap ile film arasında birçok belirgin farklar yarattığı dikkatleri The Witches filmine çekti. Film, 22 Ekim'de HBO Max streaming platformu üzerinden izleyici karşısına çıktı. Bizler de kitap ve film arasındaki bu farklara göz atma kararı aldık. İşte gözümüze çarpan The Witches farkları!

  The Witches'ın oyuncu kadrosunda Anne Hathaway ve Octavia Spencer gibi iki yıldız isim bulunuyor. Ayrıca Stanley Tucci, Kristin Chenoweth ve Chris Rock, The Witches'ın seslendirmesine katkıda bulundu. Senaryoyu Kenya BarrisGuillermo Del Toro ve Robert Zemeckis kaleme aldı.

  Kitabın orijinal konusu ise şöyle: Cadıların gerçek olduğunu keşfeden ve onlarla savaşmak zorunda kalan bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. 7 yaşındaki çocuk Norveçli büyükannesi ile birlikte İngiltere'ye gittiğinde çok büyük bir sırrı keşfeder. Yıllardır haklarında birçok şeyi masallardan öğrendiği cadılar aslında gerçektir. Onlar anlatılanların aksine siyah pelerinleri ve şapkaları olmadan sıradan insanlar gibi giyinmektedir. Cadıların dünyadaki çocukları etkileyeceği karanlık planlarının olduğunu öğrenen küçük çocuk, büyükannesi ile birlikte zorlu bir mücadeleye atılır. Küçük çocuk ve büyükannesi, cadıları etkisiz hale getirip çocukların geleceğini kurtarabilecek midir?

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top