Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Aldous Huxley'nin Brave New World'ü Televizyona Uyarlanıyor!
  6 May 2015 - 07:30
  facebook Tweet

  SyFy ve Steven Spielberg'in işbirliğiyle...

  Bilim kurgu ve fantastik dizilerin platformu SyFy ve Steven Spielberg'in kurucusu olduğu Amblin Television, dğnya tarihininin en önemli distopik romanlarından biri olan Brave New World'ü televizyon dizisi olarak uyarlama kararı aldı. Eser daha önce TV filmi olarak uyarlanmıştı.

  1932 yılında basılan Aldous Huxley'nin romanı, 20. yüzyılın en iyi 100 İngilizce eseri arasında yer almaktadır. Yıllar geçse de özgünlüğünden ve döneminin ilerisindeki duruşundan hiçbir şey kaybetmeyen bu klasik eser, teknolojik ilerlemenin insanoğlu üzerindeki etkisini, sınıf ayrımının şartlandırılmasını, aşırı tüketime boğulmuş bir toplumun tüm karanlık yanlarını anlatır. 1931 yılında yazılmasına rağmen genetik mühendisliğe dair öngörüleri ve günümüz toplumlarına varan eleştirileri de unutmamak gerek...

  Amblin Television’dan Darryl Frank ve Justin Falvey yapımcılığını, Leslie Bohem ise yapımcı yardımcılıkla birlikte senaryo yazımını da üstleniyor.

  SyFy and Amblin Television daha önce de Steven Spielberg Presents: Taken dizisinde beraber çalışmış ve dizi "en iyi mini dizi Emmy ödülünü" almıştı. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top