Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Saruhan Bugün Yayında!
  5 May 2016 - 03:41
  facebook Tweet

  TRT Ev Sineması'nda bugün Saruhan var.

  TRT Ev Sineması'nın ilk filmi Saruhan bugün saat 20:00'da ekranlara gelecek. Yönetmenliğini Emre Konuk'un üstlendiği filmin senaryosu ise Ramazan Ekmekçi'ye ait. 97 dakikalık filmin başrollerini İlker KızmazYurdaer OkurAhmet Mümtaz TaylanSinan Tuzcu ve Hakan Kurtaş paylaşıyor.

  17. Yüzyılın başlarıdır. Gelecekte padişah olacağı kesinleşmek üzere olan Şehzade, Saruhan sancağına doğru yola çıktığı sırada, Saruhan’da bir cinayet işlenir. Saruhan’ın önemli kişilerinden Salih Ağa'nın oğlu Yusuf bir handa öldürülür. Saruhan Kadısı, bu cinayeti çözmek için İstanbul'dan tanıdığı Defterdar kâtibi Selim'i görevlendirir. İstanbul'da Yeniçeri ağası Bekir'in idam edilmesine sebep olan Selim'in bu göreve atanması Yeniçeri Ağa'sı Arif'i hiç memnun etmez, ama engellemeye de gücü yetmez. Diğer taraftan şehzade ve onunla gelen Deli İzzet Paşa, Saruhan'a gelmeden cinayeti çözmek zorundadırlar.
  Saruhan filminin senaryosu aslen Adanalı olan grafiker ve web tasarımcısı Ramazan Ekmekçi'nin imzasını taşırken filmin yönetmenliğini ise 35.İstanbul Film Festivali'nde Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'ne layık görülen Çırak filminin yönetmeni Emre Konuk üstleniyor.

  .

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top