Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "Muna" Bu Akşam TRT1 Ekranlarında!
  29 Ara 2016 - 06:55
  facebook Tweet

  TRT Ev Sineması keyfi devam ediyor...

  Türkiye’nin kamu yayıncısı TRT’nin, televizyon ile sinemayı buluşturan iddialı ve uzun soluklu projesi TRT TV Filmleri tüm hızıyla sürüyor! Bu akşam Muna, TRT Ev Sineması kuşağında seyirci ile buluşuyor.

  Yönetmen koltuğunda ilk filmi İnanç Odası’yla Madrid Film Festivali’nde En İyi Yabancı Film dalında aday olan Serdar Gözelekli’nin oturduğu dram yapımı Muna'nın yapımcılığını İkinciyeni Film üstleniyor. Muna'ya Pınar Balkış hayat verirken filmin kadrosunda Leyla GöksunTurgay AydınKaan ÇakırErkan TaşdöğenSuzan GençSabahattin Yakut ve Leyla Erdoğan gibi isimler yer alıyor. Muna 34. İstanbul Film Festivali’nde gösterim programında yer almış daha sonra da 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Kaan Çakır’a en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü kazandırmıştı.

  6 yaşındaki Gazzeli Muna'nın ailesini kaybetmesinin ardından onları aramak için yollara düşmesini konu alan film Filistin sorununa el atan ilk yerli film olma özelliği de taşıyor. Ailesinin yaşadığı ev İsrail askerlerinin ani baskınına uğrayınca mutfak dolabına saklanan Muna, sabah olduğunda ailesini bulamayınca sokaklarda dolaşarak ailesini aramaya başlar. Yeryüzü Doktorları ekibindeki gönüllü doktorlarından biri olan Ela Muna'yı bulunca ona yardım edip ailesini bulmaya karar verir. Ela ile doktor arkadaşları Ali ve Süleyman, hem küçük kızın ailesini ararlar, hem de yıkımdaki bir ülkenin dramına şahitlik ederler...

  Muna bu akşam 20.00’de TRT1 ekranlarında olacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top