Filmleri oyla!
Beyazperdem
  HBO'dan, Apple TV+'a Önemli Transfer!
  3 Oca 2020 - 08:38
  facebook Tweet

  Applte TV+ atılımlarına devam ediyor..

  Eski HBO başkanı Richard Plepler'in resmi olarak Apple'a transfer olduğu açıklandı. Plepler, yeni kurulan Eden Productions ve teknoloji devi Apple TV+ için projeler üretmek üzere beş yıllık bir anlaşma imzaladı. 27 yıllık çalışmadan sonra,  2019'un başlarında HBO ile yollarını ayıran Plepler, birkaç ay önce Apple TV+ yöneticileri Zack Van Amburg ve Jamie Erlicht ile görüşmelere başlamıştı.

  Perşembe günü yaptığı açıklamada Plepler, "İlk günden itibaren Eden için vizyonumu derinden destekleyen Zack, Jamie ve Apple'ın öne çıkan ekibiyle çalışacak olmaktan heyecan duyuyorum. Zack ve Jamie'nin, The Crown ve Breaking Bad adlı yapımları, TV'de en çok hayran olduğum gösteriler. Apple, dünyanın en yaratıcı şirketlerinden biri ve yeni prodüksiyon şirketimle hayatımın bir sonraki bölümü için mükemmel bir adım." açıklamasında bulundu.

  Eden Productions birkaç seçkin programa odaklanan bir butik şirket olacak. Plepler'in Apple ile olan anlaşması ise ek olarak dizi senaryolarını, uzun metrajlı filmleri ve belgeselleri kapsıyor. The Sopranos ve Game of Thrones gibi yapımlarda da emeği bulunan Plepler'in HBO'dan ayrılışı büyük sürpriz olmuştu. Bu ayrılığın başlangıç sebepleri arasında Warner Media ile yapılan anlaşma olduğu düşünülüyor.

  HBO'nun dizi kalitesini düşününce ve Flepler'in 27 sene mesai harcadığını hesaba katarsak Apple TV+ içerikleri için heyecanlanmaya başlayabiliriz. Netflix, Disney, AmazonHulu ve Apple arasındaki yetenek savaşı uzun bir süre devam edecek gibi gözüküyor.


  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top