Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Hulu, Normal People'ın Yazarının ‘Conversations with Friends’ Adlı Kitabını TV'ye Uyarlıyor
  26 Haz 2020 - 15:20
  facebook Tweet

  Uyarlamanın arkasında Normal People ekibi yer alacak..

  Hulu, Sally Rooney’nin “Normal People” romanının uyarlamasıyla önemli bir başarı elde etti. Şimdi ise, aynı yazarın "Conversations With Friends" adlı eserinin 12 bölümlük bir dizi uyarlaması için çalışmalara başladı. 2017'de yayınlanan orijinal roman, kıvrımlı bir aşk üçgenine yol açan yaşlı bir çiftle, karmaşık bir cinsel ilişkiye giren iki üniversite öğrencisinin hikayesini anlatıyor.

  Conversations With Friends”, Hulu’nun “Handmaid’s Tale” ve “Little Fires Everywhere” gibi kitaptan seriye uyarladığı dizilerin arasına katılmış oluyor. Gelecek seri, Lenny Abrahamson tarafından yönetilecek ve Alice Birch baş yazar olarak görev yapacak. Yürütücü yapımcılık Ed GuineyAndrew Lowe ve Emma Norton tarafından yapılacak. Yukarıda adı geçen tüm yetenekli isimler daha önce “Normal People”da da çalıştı.

  Catherine Magee baş yapımcı olarak görev yapacak. Ed Guiney yaptığı açıklamada, “Hulu ile 'Normal People' üzerinde çalışmayı sevdik. İlham verici ve çok yetenekli bir takımız, Element'teki herkes, BBC'deki arkadaşlarımızla birlikte, Sally Rooney'nin yeni adaptasyonunda olmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

  Sınıfsal farklılıklar, sosyal yapılar, toplumsal cinsiyete dayalı varsayımlar ve sürekli değişen güç dinamikleri Sally Rooney’nin romanlarının doğal temaları olarak gösteriliyor ve senaristlere bu açıdan oldukça geniş bir alan açmış oluyor. Uyarlanacak yeni romanın da bu açıdan yine zengin olduğunu söylemek yanlış olmaz. "Normal People" dizisi ise harika bir uyarlama olarak nitelendirildi. Dizi, sadece harika bir kitabın değerli bir şekilde yeniden anlatımı değil, hem destansı hem de samimi olan olağanüstü bir aşk hikayesi.


  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top