Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Jacques Audiard'ın Yeni Filminde Marion Cotillard Başrolde!
  8 Eyl 2011 - 10:25
  facebook Tweet

  Yönetmen, Craig Davidson'ın kısa hikayelerinden oluşan 'Rust and Bone' kitabını uyarlayacak...

  Geçtiğimiz yıl !f İstanbul'da seyrettiğimiz ve Oscar adaylığı yanısıra dünya festivallerinden 30'dan fazla ödülle dönen Yeraltı Peygamberi (Un prophète)'nin az ama öz filmleriyle tanınan yönetmeni Jacques Audiard, bir sonraki filmini yazar Craig Davidson'ın kısa öykülerinden oluşan Rust and Bone kitabından uyarlayacak. Un Prophete filminin senaristlerinden Thomas Bidegain'in uyarlama senaryosunu yazacağı projenin başrolünde Marion Cotillard'ın olacağı açıklandı.

  Dövüş Kulübü (Fight Club)'nün yazarı Chuck Palahniuk tarafından "Davidson, korku ve komedi, zulüm ve merhamet arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor. Olağanüstü öyküleri zorlayıcı ve altüst edici, fakat asla sıkıcı değil" şeklinde övülen kitap, köpek dövüşleri, boksörler, seks bağımlıları ve kumarbazların başrolde olduğu vahşi bir dünyanın tasvirini yapıyor. Kısa hikâyelerden oluşan kitabın filmde nasıl karşımıza çıkacağı ise tam bir sürpriz, parçalı kurgu ya da Robert Altman'ın Short Cuts'ında olduğu gibi parlak senaryo numaralarıyla tesadüfü kesişmeler bizleri bekliyor diyebiliriz...

  Önümüzdeki sonbahar Fransa ve Belçika'da çekilmesi planlanan filmde Cotillard'a Matthias Schoenarts, Celine Sallette ve Bouli Lanners gibi oyuncular eşlik edecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • deckard76
   Marion ülkesine dönüyor hadi hayırlısı.
  Yorumları göster
  Back to Top