Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Festivalin "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" Costa-Gavras'a
  5 Nis 2013 - 11:26
  facebook Tweet

  32. İstanbul Film Festivali'nde, usta yönetmene ödül verilecek...  32. İstanbul Film Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü alacak olan politik sinemanın usta yönetmeni Costa-Gavras İstanbul'a geliyor. Yönetmen ödülü “Akbank Galaları” bölümünde yer alan son filmi Kapital (Le Capital)'in 7 Nisan Pazar günü saat 13.30’da Atlas sinemasındaki gösteriminden önce takdim edilecek.

  Stéphane Osmont’un kitabından uyarlanan Kapital, Avrupa’nın en büyük bankasının yeni yönetim kurulu başkanı olunca para dünyasının efendisi haline gelen Marc Tourneuil’in önlenemez yükselişini anlatıyor. Filmin diğer gösterimleri 6 Nisan Cumartesi günü saat 21.30’da Nişantaşı Citylife City’s’de ve 8 Nisan Pazartesi akşamı saat 21.30’da Rexx Sineması’nda olacak.

  Costa-Gavras ayrıca 7 Nisan Pazar günü saat 16.00’da Akbank Sanat’ta bir sinema dersi de verecek. Yönetmenin sinema anlayışını ve politik sinema yapımının iç yüzünü anlatacağı sinema dersi için gerekecek kuponlar etkinlik sabahı 10.00’dan itibaren Akbank Sanat’tan temin edilebilecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top