Filmleri oyla!
Beyazperdem
  33.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın Onur Yazarı Atilla Dorsay!
  24 Eki 2014 - 10:30
  facebook Tweet

  Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl otuz üçüncü kez 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de kapılarını açacak...

  TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hayata geçen ve kitap tutkunlarının her yıl dört göz ile beklediği Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ziyaretçilerini ağırlamak için gün sayıyor. Bu sene 8-16 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek olan fuar, yerli sinemamız açısından da ayrı bir önem taşıyor.

  Yurt içinden ve yurt dışından 850 yayınevinin ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla geniş bir yelpaze sunacak olan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Türk Sinemasının yüzüncü yılını selamlayarak ana temayı “Sinemamızın 100 Yılı” olarak belirlediğini açıkladı. Fuarın bu seneki onur yazarı ise Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla sinema eleştirmeni Atilla Dorsay olarak belirlendi.

  Fuar süresince oyuncu, yönetmen ve yazarların katılımıyla Atilla Dorsay’ın sinema eleştirmenliği, yazarlığı ve yaşamı üzerine söyleşiler gerçekleştirilecek. TÜYAP tarafından Onur Yazarı Atilla Dorsay‘ın yaşamı, çalışmaları ve eserlerinden seçmelerin olduğu bir de sergi hazırlanacak. “Renkli Sinemaskop Bir Hayat: Atilla Dorsay” başlıklı serginin tasarımının Sadık Karamustafa’ya ait olduğunu ve fuar süresince ziyarete açık olacağını belirtelim. Fuar boyunca 50 kadar etkinlik tamamen sinema temalı gerçekleştirilecek.  

  Kitap fuarının gelenekselleşen konuk ülkesi ise bu yıl Macaristan olarak belirlendi.Nazım Hikmet’in şiirine referansla, “Bir Bahçeden Bir Bahçeye” alt başlığı ile ağırlanacak olan Onur Konuğu Macaristan, Uluslararası Salon’da (1. Hol) Macar kültürünü Türkiye’den kitapseverlerle buluşturacak zengin bir programa imza atacak. 

  Farklı panel ve söyleşilerle, çocuk etkinlikleri ve dinletilerle birlikte 270 etkinliğin planlandığı kitap fuarının ayrıntılarına www.istanbulkitapfuari.com ve www.facebook.com/istanbulkitapfuari adreslerinden ulaşabilirsiniz.      

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top