Filmleri oyla!
Beyazperdem
    Avrupa Film Ödülleri Adayları Belli Oldu
    11 Kas 2014 - 15:28
    facebook Tweet

    Bu yıl 27.'si düzenlenecek olan Avrupa Film Ödülleri Adayları belli oldu.

    Bu yıl 27. yaşını kutlayan Avrupa Film Ödüllerinde yarışacak filmler belli oldu. En İyi Film dalında gittikleri birçok festivalden elleri boş dönmeyen filmlerden oluşan seçkide; Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu  filmi, Andreï Zviaguintsev imzalı LeviathanPawel Pawlikowski'den çok konuşulan IdaRuben Östlund'ın draması Turist ve Lars von Trier'in İtiraf filmi yer alıyor.

    Ida 5 adaylıkla göze çarparken, Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu da En İyi Film, Yönetmen ve Senaryo dallarında ödül için yarışacak. 13 Aralık'ta gerçekleşecek olan törenle kazananların belli olacağı Avrupa Film Ödülleri'nde, son iki senedir büyük ödülü kazanan Michael Haneke imzalı Aşk ve Paolo Sorrentino  yönetmenliğindeki Muhteşem Güzellik Oscar ödüllerinde de Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kucaklamıştı.

    27. Avrupa Film Ödülleri Adayları

    En İyi Film

    Force Majeure

    Ida

    Kış Uykusu

    Leviathan

    Nymphomaniac: Volume I & II

    En İyi Komedi

    Carmina & Amen

    Le Week-end

    The Mafia Only Kills in the Summer

    En İyi Yönetmen

    Nuri Bilge Ceylan - Kış Uykusu

    Steven Knight - Locke

    Ruben Östlund - Force Majeure

    Pawel Pawlikowski - Ida

    Paolo Virzì - Human Capital

    Andreï Zviaguintsev - Leviathan

    En İyi Kadın Oyuncu

    Marian Alvarez - Wounded

    Valeria Bruni Tedeschi - Human Capital

    Marion Cotillard - Deux jours, une nuit

    Charlotte Gainsbourg - Nymphomaniac: Volume I & II

    Agata Kulesza - Ida

    Agata Trzebuchowska - Ida

    En İyi Erkek Oyuncu

    Brendan Gleeson - Calvary

    Tom Hardy - Locke

    Alexeï Serebriakov - Leviathan

    Stellan Skarsgård - Nymphomaniac: Volume I & II

    Timothy Spall - Mr. Turner

    En İyi Senarist

    Ebru Ceylan & Nuri Bilge Ceylan - Kış Uykusu

    Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne - Deux jours, une nuit

    Steven Knight - Locke

    Oleg Negin & Andreï Zviaguintsev - Leviathan

    Pawel Pawlikowski & Rebecca Lenkiewicz - Ida

    Keşif Ödülü

    10,000 Km (Long Distance)Carlos Marques-Marcet

    71Yann Demange

    Party Girl - Marie AmachoukeliClaire BurgerSamuel Theis

    The TribeMyroslav Slaboshpytskiy

    WoundedFernando Franco

    En İyi Belgesel

    Just the Right Amount of Violence - Jon Bang Carlsen

    Master of the UniverseMarc Bauder

    Of Men and WarLaurent Bécue-Renard

    Sacro GRA - Gianfranco Rosi

    Waiting for August - Teodora Ana Mihai

    We Come as Friends - Hubert Sauper

    En İyi Animasyon Film

    Jack and The Cuckoo Clock Heart - Mathias Malzieu, Stéphane Berla

    Minuscule – Valley of the Lost Ants - Thomas SzaboHélène Giraud

    The Art of HappinessAlessandro Rak

    EFA Jüri Ödülleri

    En İyi Görüntü Yönetimi: Łukasz Żal & Ryszard Lenczewski - Ida
    En İyi Kurgu: Justine Wright - Locke
    En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Claus-Rudolf Amler - Das finstere Tal
    En İyi Kostüm Tasarımı: Natascha Curtious-Noss - Das finstere Tal
    En İyi Müzik: Mica Levi - Under the Skin
    En İyi Ses Tasarımı: Joakim SundströmStarred Up

    facebook Tweet
    Öneriler
    Yorumlar
    Yorumları göster
    BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
    En Popüler Fragmanlar
    Bayi Toplantısı Fragman
    Ağır Romantik Fragman
    Nasipse Olur Fragman
    KİKİ - Lanet-i Cin Fragman
    9 Kere Leyla Teaser
    Brahms: The Boy II Fragman
    Yeni çıkan tüm fragmanlar
    Film Haberleri Festival ve Ödüller
    Bayi Toplantısı Bu Cuma Sinemalarda!
    HABERLER - Gündemdeki Filmler
    17 Şubat 2020 Pazartesi
    39. İstanbul Film Festivali'nde Hangi Ödül Kategorileri Bulunuyor?
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    20 Şubat 2020 Perşembe
    SİYAD Onur ve Emek Ödülleri'nin Sahipleri Kimler Olacak?
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    20 Şubat 2020 Perşembe
    SİYAD Onur ve Emek Ödülleri'nin Sahipleri Kimler Olacak?
    Cannes Film Festivali'nden "In The Mood For Love"a 20. Yıl Kutlaması
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    19 Şubat 2020 Çarşamba
    Cannes Film Festivali'nden "In The Mood For Love"a 20. Yıl Kutlaması
    Film Haberleri Festival ve Ödüller
    Vizyondaki En İyi Filmler
    Cesaretin Var Mı Aşka?
    Cesaretin Var Mı Aşka?
    4,3
    Yönetmen: Yann Samuell
    Oyuncular: Guillaume Canet, Marion Cotillard, Julia Faure
    Fragman
    Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı
    Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı
    4,3
    Yönetmen: Kamil Aydın
    Oyuncular: Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu
    Fragman
    Kirpi Sonic
    Kirpi Sonic
    3,9
    Yönetmen: Jeff Fowler
    Oyuncular: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter
    Fragman
    Parazit
    3,8
    Yönetmen: Bong Joon Ho
    Oyuncular: Song Kang-Ho, Woo-sik Choi, Park So-Dam
    Fragman
    Yırtıcı Kuşlar
    3,6
    Yönetmen: Cathy Yan
    Oyuncular: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell
    Fragman
    Aşk Tesadüfleri Sever 2
    3,6
    Yönetmen: Ömer Faruk Sorak, İpek Sorak
    Oyuncular: Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan
    Fragman
    Vizyondaki En İyi Filmler
    Back to Top