Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" Filmi East End Film Festivali’nde “En İyi Film” Ödülü Aldı!
  15 Tem 2015 - 14:46
  facebook Tweet

  Türk yönetmen Tolga Karaçelik'in dünya prömiyeri Sundance Film Festivali’nde yapılan son filmi "Sarmaşık" ödül toplamaya devam ediyor!

  Başrollerini Serkan ErcanZafer DiperNur Fettahoğlu'nun paylaştığı, 2010 yapımı "Gişe Memuru" filmiyle adını duyuran Türk yönetmen Tolga Karaçelik son filmiyle de ilgi odağı oldu. İlk resmi gösterimi Sundance Film Festivali’nde gerçekleşen "Sarmaşık" filmi 2000 yılından beri Londra’da düzenlenen ve Britanya’nın en büyük film festivallerinden biri olan East End Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülüne layık görüldü.

  Bu sene 1-12 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleşen ve bağımsız film yönetmenlerine destek vermeyi amaçlayan festivalde Karaçelik'e ödülünü “Trainspotting” kitabının yazarı Irvine Welsh teslim etti. Welsh jüri adına yaptığı konuşmada, filmin çok güçlü bir karakter ve konu yapısının olduğunu, mükemmel bir yönetmenlik ve oyunculuk barındırdığını, ayrıca ikna kabiliyeti yüksek bu filmin ilgiyi sonuna kadar ayakta tuttuğunu belirtti. 

  Sarmaşık” filmi Karlovy Vary Film Festivali ve Sydney Film Festivali gibi önemli festivallerde yarıştı. Türkiye galasını İstanbul Film Festivali'nde yapılması planlanan “Sarmaşık” sansür protestoları sebebiyle festivalden çekildiği için, İstanbullu sinemaseverlerle buluşamamıştı. Film, bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. Filmin kadrosunda Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Özgür Emre Yıldırım, Osman Alkaş ve Seyithan Özdemir yer alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top