Beyazperdem
2018 BAFTA Adaylıkları Açıklandı!
9 Oca 2018 - 09:03
facebook Tweet G+Google

2018 BAFTA ödülleri için adaylar kimler oldu?

2018'in BAFTA (İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi) ödülleri için adaylıklar açıklandı. Bu yıl festivallerin gözbebeği olan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ve del Toro'nun ödüle doymayan fantastik masalı Suyun Sesi adaylıkları ile dikkatleri üzerlerine çekti. Gary Oldman'ın performansıyla büyülediği En Karanlık Saat de adaylıklarda geri kalmadı.

İşte adaylıklar;

En İyi Film

  • Call Me By Your Name
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Britanya Filmi

  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • The Death of Stalin
  • God’s Own Country
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

İngiliz Senarist/Yönetmen/Yapımcıdan En İyi İlk Film

  • The Ghoul
  • I Am Not A Witch
  • Jawbone
  • Kingdom of Us
  • Lady Macbeth

En İyi Yabancı Dilde Film

  • O Kadın / Elle
  • First They Killed My Father
  • Hizmetçi / The Handmaiden
  • Sevgisiz / Loveless
  • Satıcı / The Salesman

En İyi Belgesel

  • City of Ghosts
  • I Am Not Your Negro
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

En İyi Animasyon

  • Coco
  • Loving Vincent
  • Kabakçığın Hayatı / My Life As A Courgette

En İyi Yönetmen

  • Denis Villeneuve - Blade Runner 2049
  • Luca Guadagnino - Call Me By Your Name
  • Christopher Nolan - Dunkirk
  • Guillermo Del Toro - Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Martin Mcdonagh - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

  • Jordan Peele - Get Out
  • Steven Rogers - Ben, Tonya / I, Tonya 
  • Greta Gerwig - Uğur Böceği / Lady Bird
  • Guillermo del Toro - The Shape of Water
  • Martin McDonagh - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

  • James Ivory - Call Me by Your Name
  • Armando Iannucci, Ian Martin & David Schneider - The Death of Stalin
  • Matt Greenhalgh - Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Aaron Sorkin - Molly’s Game
  • Simon Farnaby & Paul King - Paddington 2

En İyi Kadın Oyuncu

  • Annette Bening - Film Stars Don't Die in Liverpool
  • Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie - Ben, Tonya / I, Tonya 
  • Sally Hawkins - Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Saoirse Ronan - Uğur Böceği / Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu 

  • Daniel Day-Lewis - Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya - Kapan / Get Out
  • Gary Oldman - En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Jamie Bell - Film Stars Don't Die in Liverpool
  • Timothée Chalamet - Call Me by Your Name

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Allison Janney - Ben, Tonya / I, Tonya
  • Kristin Scott Thomas - En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Laurie Metcalf - Uğur Böceği / Lady Bird
  • Lesley Manville - Phantom Thread 
  • Octavia Spencer - Suyun Sesi / The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Christopher Plummer - All the Money in the World
  • Hugh Grant - Paddington 2
  • Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Willem Dafoe - The Florida Project
  • Woody Harrelson - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Orijinal Müzik

  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • Suyun Sesi / The Shape Of Water

En İyi Görüntü Yönetimi

  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kurgu

  • Tam Gaz / Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı

  • Güzel ve Çirkin / Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water 

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Güzel ve Çirkin / Beauty and the Beast
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Benİ Tonya / I, Tonya
  • Phantom Thread
  • Suyun Sesi / The Shape of Water 

En İyi Saç & Makyaj

  • Blade Runner 2049
  • En Karanlık Saat / Darkest Hour
  • Ben, Tonya / I, Tonya
  • Victoria & Abdul
  • Mucize / Wonder 

En İyi Ses

  • Tam Gaz / Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Star Wars: Son Jedi / Star Wars: The Last Jedi 

En İyi Görsel Efekt

  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Suyun Sesi / The Shape of Water
  • Star Wars: Son Jedi / Star Wars: The Last Jedi  
  • Maymunlar Cehennemi: Savaş / War for the Planet of the Apes 

En İyi İngiliz Yapımı Kısa Animasyon 

  • Have Heart
  • Mamoon
  • Poles Apart 

En İyi İngiliz Yapımı Kısa Film

  • Aamir
  • Cowboy Dave
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

Yükselen Yıldız

  • Daniel Kaluuya
  • Florence Pugh
  • Josh O'Connor
  • Tessa Thompson
  • Timothée Chalamet 
facebook Tweet G+Google
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Ölümlü Dünya Fragman
Ölümlü Dünya Fragman
9 840 gösterim
<strong>Labirent: Son İsyan</strong> Altyazılı Teaser
Labirent: Son İsyan Altyazılı Teaser
9 161 gösterim
Cebimdeki Yabancı Fragman
Cebimdeki Yabancı Fragman
3 023 gösterim
<strong>Kızıl Serçe</strong> Orijinal Teaser (2)
Kızıl Serçe Orijinal Teaser (2)
1 813 gösterim
<strong>En Karanlık Saat</strong> Altyazılı Fragman (3)
En Karanlık Saat Altyazılı Fragman (3)
2 799 gösterim
<strong>Ben, Tonya</strong> Altyazılı Fragman
Ben, Tonya Altyazılı Fragman
5 597 gösterim
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Festival ve Ödüller
Berlin’in Yarışma Filmleri Tamamlanıyor
HABERLER - Festival ve Ödüller
22 Ocak 2018 Pazartesi
Yılın En Kötülerini Seçen 38. Altın Ahududu Adayları Açıklandı!
HABERLER - Festival ve Ödüller
22 Ocak 2018 Pazartesi
!f İstanbul'dan Bu Yıl da Etkileyici Poster Geldi!
HABERLER - Festival ve Ödüller
22 Ocak 2018 Pazartesi
!f İstanbul'dan Bu Yıl da Etkileyici Poster Geldi!
24. SAG Ödülleri’nde Kazananlar Belli Oldu!
HABERLER - Festival ve Ödüller
22 Ocak 2018 Pazartesi
24. SAG Ödülleri’nde Kazananlar Belli Oldu!
Film Haberleri Festival ve Ödüller
Vizyondaki En İyi Filmler
Aile Arasında
Aile Arasında
4,3
Yönetmen: Ozan Açıktan
Oyuncular: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar
Fragman
Umut Avcıları
Umut Avcıları
3,6
Yönetmen: İlker Çavga
Oyuncular: Furkan Tezcan, Haydar Zeytünlü, Turgut Güneş
Fragman
Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?
Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?
3,5
Yönetmen: Kamil Çetin
Oyuncular: Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy
Fragman
Ferdinand
3,4
Yönetmen: Carlos Saldanha
Fragman
Coco
3,4
Yönetmen: Lee Unkrich, Adrian Molina
Fragman
Hakaret
3,1
Yönetmen: Ziad Doueiri
Oyuncular: Adel Karam, Kamel El Basha, Rita Hayek
Fragman
Vizyondaki En İyi Filmler
Back to Top