Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "The Man Who Killed Don Quixote"tan İlk Kare Geldi!
  22 Şub 2018 - 13:29
  facebook Tweet

  Uzun zamandır beklenen " The Man Who Killed Don Quixote"tan ilk görsel yayınlandı.

  17 yıldır beklenen The Man Who Killed Don Quixote'tan ilk kare geldi. Bilim kurgunun kült filmlerinden olan Brazil başta olmak üzere, "Balıkçı Kral", "12 Maymun", "Gel Git Ülkesi", "Dr. Parnassus" ve "Sıfır Teorisi" gibi seyircileri derinden etkileyen ve sarsan filmlerin yönetmeni Terry Gilliam'ın imzasını taşıyan film, iilhamını Miguel De Cervantes'in klasikleşmiş romanı "Don Kişot"tan alıyor.

  Don Kişot olduğuna ikna olmuş olan yaşlı ve sanrılı bir adam, reklamcılık müdürü Toby'nin güvenilir refakatçisi Sancho Panza olduğuna inanır. İkili, modern 21. yüzyıl Londra'sı ve büyülü 17. yüzyıl La Mancha'sı arasında zamanda gidip gelişlerle dolu tuhaf bir yolculuğa çıkarlar. Yavaş yavaş, tıpkı ünlü roman karakteri gibi, Toby de sanrılı dünyaya kapılır ve hayalleri gerçeklerden ayıramaz duruma gelir. Hikaye, Toby'nin Don Kişot'un rolünü üstlenmesiyle fantazmagorik bir ve duygusal bir boyut yakalar...

  90'lı yıllarda başrolünde Johnny Depp'in oldyğu bir kadroyla çekimlerine başlanan, ardından maddi sıkıntılar yüzünden rafa kaldırılan, uzun bir bekleyişin ardından tekrar çarkların dönmeye başladığı filmde Toby'ye yeni nesil Star Wars'un Kylo Ren'i Adam Driver, Don Kişot'a ise yönetmen Gilliam'ın kadrolu oyuncularından Jonathan Pryce hayat veriyor. 

  Kadrosunda Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro, Óscar Jaenad, Jordi Mollà, Sergi Lopez ve Rossy de Palma'nın da yer aldığı filmin senaryosunda yönetmenle birlikte Tony Grisoni'nin imzası var. İkili daha önce "Fear and Loathing in Las Vegas", "Tideland" ve "The Brothers Grimm" filmlerinde de birlikte çalışmıştı. Filmin bu yıl Cannes Film Festivali'nde seyirci karşısına çıkması bekleniyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Umut Cingöz
   Nihayet be!
  Yorumları göster
  Back to Top