Beyazperdem
ABD Box Office: Black Panther'ın Egemenliği Sürüyor!
26 Şub 2018 - 13:47
facebook Tweet G+Google

ABD box office verileri açıklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta el değiştirmedi. Geçtiğimiz hafta itibariyle zirveyi geri kazanmış olan "Black Panther" bu hafta da yerini korurken, listede 3 yeni film kendine yer bulabildi.

Bu haftanın gişe lideri de Marvel'ın yeni alametifarikası Black Panther oldu. Başarılı açılışının sinyallerini daha ön satış aşamasında rekor kırarak vermiş olan yeni nesil süper kahraman filmi, 108 milyon dolar gişe yaparak en yakın rakibini neredeyse 7'ye katlamış oldu. Box office tarihinin en iyi 5. hafta sonu açılışı rakamına ulaşmayı başaran, Wakanda'nın egzotik atmosferine taşınan süper kahraman macerası yoplamda 400 milyon dolar gişe elde etmiş oldu. Listenin ikinci sırasında Rachel McAdams ve Jason Bateman başrollü aksiyon komedi filmi "Game Night" yer buldu. 16,6 milyon dolar gişe elde eden film, ilk haftasından bütçesinin yarısını çıkartmayı başardı. Listenin 3. sırasında animasyon macera Tavşan Peter yer buldu. Hayvanları modern hayata yerleştiren ve insani özellikler kazandıran yeni modern fabl örneği, 3. hafta sonu kapanışını 12,5 milyon dolar ile yaptı. Böylece film bu hafta itibariyle bütçesini çıkartmayı başardı.

Listenin ilk 3'ü geride kalırken, sıralamayı takip eden film vizyonun tazeleri arasından geldi. Natalie Portman başrollü bilim kurgu filmi Yok Oluş, açılışını 11 milyon dolar ile yaptı. İnsanoğlunun dünya üzerindeki hakimiyetinin tehdit altına girdiği film, ilk haftasından bütçesinin 4'te 1'ini çıkartmış oldu. Listenin tam ortasında yer alan film ise eleştirmenler tarafından yerden yere vurulsa da kendine has seyirci kitlesini kaybetmeyen "Grinin Elli Tonu" oldu. Serinin erotik aşk hikayesini sonlandıran son devam halkası olan Özgürlüğün Elli Tonu, 3. hafta sonu kapanışını 6,9 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin ilk yarısının geride kalmasıyla birlikte listede aşkın izleri de siliniyor. Listenin 6. sırasında Jumanji: Vahşi Orman yer alıyor. Klasikleşmiş hikayeye modern bir dokunuş getiren, renkli kadrosuyla komedi ile aksiyonu harmanlayan yeni nesil Jumanji, 5,6 milyon dolarlık hafta sonu gişesiyle, 90 milyon dolarlık bütçesini 4'e katlamış durumda. Listenin 7. sırasında yer alan film ise Clint Eastwood'un yeni yönetmenlik ürünü "15:17 Paris Treni" oldu. Usta yönetmen ve oyuncunun gerçek bir terör saldırısı kurtuluşunu, olayın gerçek kahramanlarıyla beyaz perdeye aktardığı film, 3. hafta sonu kapanışını 3,6 milyon dolar ile yaptı. 30 milyon dolar bütçeli film bu hafta itibariyle kendi bütçesini çıkartmış oldu.

Listenin 8. sırasında Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams ve Zendaya gibi ünlü isimleri bünyesinde toplayan müzikal "Muhteşem Showman" yer alıyor. Büyülü havası ve bol danslı yüksek enerjisiyle dikkat çeken "Muhteşem Showman", 10. hafta sonunda 3,4 milyon dolar gişe elde etti. Film böylece 84 milyon dolarlık bütçesini ikiye katlamaya çok yaklaştı. Listenin 9. sırasında "Every Day" filmi yer aldı. Fantastik dram filmi açılışını 3,1 milyon dolar ile yaptı. Listenin son filmi vizyonun animasyonları arasından çıktı. Seyircilerini tarih öncesi çağlara götüren ve ilk insanların maceralarını anlatan animasyon "Taş Devri Firarda", 2. hafta sonu kapanışını 1,7 milyon dolar ile gerçekleştirdi.

ABD gişe verileri için tıklayın! 

facebook Tweet G+Google
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Bizim Köyün Şarkısı Fragman
Sponsorlu
Çocuklar Sana Emanet Fragman
Pasifik Savaşı İsyan Altyazılı Fragman
Terminal Orijinal Teaser
Under the Silver Lake Orijinal Fragman
12 Savaşçı Altyazılı Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Yapım Aşamasında
"Bizim Köyün Şarkısı" İçin Geri Sayım Başlıyor!
HABERLER - Yapım Aşamasında
22 Mart 2018 Perşembe
Sponsorlu
Savaş Filmi "Can Feda"dan Kamera Arkası Geldi!
HABERLER - Yapım Aşamasında
23 Mart 2018 Cuma
Stanley Kubrick Açık Artırması Başlıyor!
HABERLER - Yapım Aşamasında
23 Mart 2018 Cuma
"The Spy Who Dumped Me"nin Kadınlarını Tanıyalım!
HABERLER - Yapım Aşamasında
23 Mart 2018 Cuma
"Çocuklar Sana Emanet" Sinemalarda!
HABERLER - Yapım Aşamasında
23 Mart 2018 Cuma
"Çocuklar Sana Emanet" Sinemalarda!
"Cumali Ceber 2"nin Çekimleri Başladı!
HABERLER - Yapım Aşamasında
22 Mart 2018 Perşembe
"Cumali Ceber 2"nin Çekimleri Başladı!
Film Haberleri Yapım Aşamasında
En Çok Beklenen Filmler
Tüm beklenen filmler
Back to Top