Beyazperdem
ABD Box Office: Black Panther Yine Zirvede!
5 Mar 2018 - 10:37
facebook Tweet G+Google

ABD box office rakamları açıklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta el değiştirmedi. Geçtiğimiz hafta itibariyle zirveyi geri kazanmış olan "Black Panther" bu hafta da yerini korurken, listede 2 yeni film kendine yer bulabildi.

Bu haftanın gişe lideri de Marvel'ın yeni alametifarikası Black Panther oldu. Başarılı açılışının sinyallerini daha ön satış aşamasında rekor kırarak vermiş olan yeni nesil süper kahraman filmi, 3. hafta sonunda 65,7 milyon dolar gişe yaparak liderliği elinde tutmayı başardı. Box office tarihinin en iyi 5. hafta sonu açılışı rakamına ulaşmayı başaran, Wakanda'nın egzotik atmosferine taşınan süper kahraman macerası yoplamda 500 milyon dolarlık gişe rakamını aşmayı başardı. Listenin 2. sırasında Jennifer Lawrence başrollü Kızıl Serçe yer aldı. Akademi ödüllü güzel yıldızı bir ölüm makinesine dönüştüren casus filmi açılışını 17 milyon dolar ile yaptı. Listenin 3. sırasında da listenin son taze filmi yer buldu. Bruce Willis başrollü Death Wish açılışını 13 milyon dolar ile yaptı.

Listenin ilk 3'ü geride kalırken, vizyonun tazeleri de sona ermiş oldu. Listenin 4. sırasında Rachel McAdams ve Jason Bateman başrollü aksiyon komedi filmi "Game Night" yer buldu. 10,7 milyon dolar gişe elde eden film, 2. haftasında bütçesini çıkartmaya çok yaklaştı. Listenin tam ortasında animasyon macera Tavşan Peter yer buldu. Hayvanları modern hayata yerleştiren ve insani özellikler kazandıran yeni modern fabl örneği, 4. hafta sonu kapanışını 10 milyon dolar ile yaptı. Böylece film bu hafta itibariyle 84 milyon dolarlık gişe elde etmeyi başardı. Listenin ikinci yarısını ise, Natalie Portman başrollü bilim kurgu filmi Yok Oluş açtı. İnsanoğlunun dünya üzerindeki hakimiyetinin tehdit altına girdiği film, 2. hafta sonunda 5,6 milyon dolar elde etti. Listenin 7. sırasında Jumanji: Vahşi Orman yer alıyor. Klasikleşmiş hikayeye modern bir dokunuş getiren, renkli kadrosuyla komedi ile aksiyonu harmanlayan yeni nesil Jumanji, 4,5 milyon dolarlık hafta sonu gişesiyle, 90 milyon dolarlık bütçesini 4'e katlamış durumda. 

Listenin son 3'ünü açan film ise eleştirmenler tarafından yerden yere vurulsa da kendine has seyirci kitlesini kaybetmeyen "Grinin Elli Tonu" oldu. Serinin erotik aşk hikayesini sonlandıran son devam halkası olan Özgürlüğün Elli Tonu, 4. hafta sonu kapanışını 3,3 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 9. sırasında Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams ve Zendaya gibi ünlü isimleri bünyesinde toplayan müzikal "Muhteşem Showman" yer alıyor. Büyülü havası ve bol danslı yüksek enerjisiyle dikkat çeken "Muhteşem Showman", 11. hafta sonunda 2,6 milyon dolar gişe elde etti. Film böylece 84 milyon dolarlık bütçesini ikiye katlamaya çok yaklaştı. Listenin son sırasında "Every Day" filmi yer aldı. Fantastik dram filmi 2. hafta sonu kapanışını 1,5 milyon dolar ile yaptı. 

ABD gişe verileri için tıklayın! 

facebook Tweet G+Google
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Bir Yıldız Doğuyor Altyazılı Fragman
Suspiria Orijinal Teaser
Bumblebee Altyazılı Fragman
Dul Kadınlar Altyazılı Fragman
White Boy Rick Orijinal Fragman
Yardie Orijinal Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Sektörden
"Bacağınızı Biraz Çeker Misiniz?" Programı Yarın Başlıyor!
HABERLER - Sektörden
20 Haziran 2018 Çarşamba
Box Office: Jurassic World Yine Zirvede!
HABERLER - Sektörden
19 Haziran 2018 Salı
ABD Box Office: İnanılmaz Aile Zirveye Yerleşti!
HABERLER - Sektörden
18 Haziran 2018 Pazartesi
ABD Box Office: İnanılmaz Aile Zirveye Yerleşti!
Pera Film'in Yaz Programı "Kumsalda" Devam Ediyor!
HABERLER - Sektörden
12 Haziran 2018 Salı
Pera Film'in Yaz Programı "Kumsalda" Devam Ediyor!
Box Office: Dinozorlar Zirveyi Ele Geçirdi!
HABERLER - Sektörden
12 Haziran 2018 Salı
Box Office: Dinozorlar Zirveyi Ele Geçirdi!
Marvel'da Kadın Yönetmen Devri Başlıyor!
HABERLER - Sektörden
11 Haziran 2018 Pazartesi
Marvel'da Kadın Yönetmen Devri Başlıyor!
Film Haberleri Sektörden
Haftanın Filmleri
22 Haz 2018 cuma günü vizyona girenler:
Los Angeles'ta Gizli Görev
Los Angeles'ta Gizli Görev
Yönetmen: Mark Cullen
Oyuncular: Bruce Willis, Jason Momoa, Famke Janssen
Fragman
İki Kafadar
İki Kafadar
Yönetmen: Victor Azeev
Fragman
Yabani
Yabani
Yönetmen: Fritz Bohm
Oyuncular: Liv Tyler, Brad Dourif, Bel Powley
Fragman
Antisosyal 2
Antisosyal 2
Yönetmen: Cody Calahan
Oyuncular: Michelle Mylett, Stephen Bogaert, Josette Halpert
Fragman
Haftanın Filmleri
Back to Top