Beyazperdem
ABD Box Office: Zirvede Yine Dehşet Var!
24 Nis 2018 - 10:54
facebook Tweet G+Google

ABD box office rakamları açıklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta el değiştirdi. Vizyona girişiyle gişeye yerleşen "Rampage: Büyük Yıkım" bu hafta itibariyle zirveyi kaybederken, listede 3 yeni film kendine yer bulabildi.

Bu haftanın gişe lideri hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen bir ailenin korku dolu mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer oldu. Emily Blunt ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski'nin başrollerini paylaştığı korku filmi 3. hafta sonu kapanışını 20,9 milyon dolar ile yaparak bütçesini 8'e katlamaya çok yaklaştı. Hafta sonunda elde ettiği gişe, vizyona girişiyle zirveyi elde eden, geçtiğimiz hafta ise yerini kaptıran korku filminin tekrar zirveye çıkmasını sağlamış oldu. Listenin 2. sırasında yer bulan film ise fenomen bilgisayar oyunundan ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan Rampage: Büyük Yıkım oldu. Hollywood'un sevilen ismi Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock başrollü aksiyon filmi 2. hafta sonu kapanışını 20 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Film 120 milyon dolarlık bütçesinin yarısını aşmış durumda... Listenin 3. sırasını alan yapım, listenin taze filmlerinden biri oldu. Amerika'nın sevilen kadın komedyenlerinden Amy Schumer'a özgüven dopingi yapan komedi I Feel Pretty, açılışını 16 milyon dolar ile yaptı. 32 milyon dolar bütçeli filmin kolaylıkla kendini çıkaracağı ön görülüyor.

İlk 3 geride kalırken, listenin tazelerinin etkisi son bulmadı. Listenin 4. sırasında vizyondaki ilk haftasını kutlayan Super Troopers 2 yer buldu. 13.5 milyon dolar bütçeli komedi filmi açılışını 15,1 milyon dolar ile yaptı. Listenin tam ortasında gelecek vadeden yıldızları bünyesinde toplayan bir yapım yer aldı. Düşük bütçeli gençlik korkusu Doğruluk mu Cesaret mi? 2. hafta sonu kapanışını 7,7 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin ilk yarısı geride kalırken, 6. sırayı alan yapım usta yönetmen Steven Spielberg imzalı "Başlat Ready Player One" oldu. Sanal dünya ile gerçekliği harmanlayan bilim kurgu macerası 4. hafta sonu kapanışını 7,4 milyon dolar ile yaptı. Film beklentilerin bir hayli altında kalmış durumda... Listenin 7. sırasında da vizyonun eğlenceli yapımlarından biri yer aldı. Amerikan komedisi "Blockers", 3. hafta sonu kapanışını 6,8 milyon dolar ile yaparak bütçesini ikiye katlamayı başarmış oldu. 

Listenin son kısmını açan film Marvel'ın yeni alametifarikası "Black Panther" oldu. Başarılı açılışının ardından rekordan rekora koşan yeni nesil süper kahraman filmi, 10. hafta sonunda 4,9 milyon dolar gişe yaptı. Wakanda'nın egzotik atmosferine taşınan süper kahraman macerası 681,3 milyon dolar gişesi ile  sinema tarininin en yüksek gişeye sahip 3. filmi konumunda... Listenin 9. sırasını ise hayatta kalma mücadelesi "Traffik" aldı. Rüya gibi bir tatili kabus gibi bir hayatta kalma savaşına dönüştüren film açılışını 3,9 milyon dolar ile yaptı. Listenin son sırasında ise Wes Anderson imzalı animasyon "Köpek Adası" yer aldı. Köpeğini bulabilmek için ıssız bir adaya sürüklenen bir çocuğun duygu yüklü hikayesi hafta sonunda 3,4 milyon dolar gişe elde etti. 

ABD gişe verileri için tıklayın!

facebook Tweet G+Google
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Kiraz Mevsimi Fragman
Sponsorlu
Bal Kaymak Fragman (2)
Üç Harfliler: Beddua Fragman
Predator 4 Altyazılı Fragman
Cumali Ceber 2 Fragman
Keloğlan Teaser
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Sektörden
Taylan Güner ile "Kiraz Mevsimi" Hakkında Konuştuk!
HABERLER - Röportajlar
15 Mayıs 2018 Salı
Sponsorlu
Avrupalı Sinemaseverler "Titanik"ten Vazgeçmedi!
HABERLER - Sektörden
18 Mayıs 2018 Cuma
Box Office: "Avengers" Zirveyi Bırakmıyor!
HABERLER - Sektörden
15 Mayıs 2018 Salı
Box Office: "Avengers" Zirveyi Bırakmıyor!
ABD Box Office: "Avengers" Yine Zirvede!
HABERLER - Sektörden
14 Mayıs 2018 Pazartesi
ABD Box Office: "Avengers" Yine Zirvede!
Orijinal Iron Man Zırhı Çalındı!
HABERLER - Sektörden
10 Mayıs 2018 Perşembe
Orijinal Iron Man Zırhı Çalındı!
ABD Box Office: "Avengers" Rekor Kırmaya Devam Ediyor!
HABERLER - Sektörden
7 Mayıs 2018 Pazartesi
ABD Box Office: "Avengers" Rekor Kırmaya Devam Ediyor!
Film Haberleri Sektörden
Haftanın Filmleri
18 May 2018 cuma günü vizyona girenler:
Deadpool 2
Deadpool 2
Yönetmen: David Leitch
Oyuncular: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin
Fragman
Yakışıklı Prens
Yakışıklı Prens
Yönetmen: Ross Venokur
Fragman
Bal Kaymak
Bal Kaymak
Yönetmen: Onur Tan
Oyuncular: Tarık Ünlüoğlu, Beren Gökyıldız, Sabina Tozija
Fragman
Mezarlık
Mezarlık
Yönetmen: Fuat Yılmaz
Oyuncular: Nihal Candan, Seyithan Özdemir, Hakan Eksen
Fragman
Daha Yeni Başladık
Daha Yeni Başladık
Yönetmen: Ron Shelton
Oyuncular: Morgan Freeman, Tommy Lee Jones, Rene Russo
Fragman
Haftanın Filmleri
Back to Top