Beyazperdem
ABD Box Office: Zirvede Yine Dehşet Var!
24 Nis 2018 - 10:54
facebook Tweet

ABD box office rakamları açıklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta el değiştirdi. Vizyona girişiyle gişeye yerleşen "Rampage: Büyük Yıkım" bu hafta itibariyle zirveyi kaybederken, listede 3 yeni film kendine yer bulabildi.

Bu haftanın gişe lideri hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen bir ailenin korku dolu mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer oldu. Emily Blunt ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski'nin başrollerini paylaştığı korku filmi 3. hafta sonu kapanışını 20,9 milyon dolar ile yaparak bütçesini 8'e katlamaya çok yaklaştı. Hafta sonunda elde ettiği gişe, vizyona girişiyle zirveyi elde eden, geçtiğimiz hafta ise yerini kaptıran korku filminin tekrar zirveye çıkmasını sağlamış oldu. Listenin 2. sırasında yer bulan film ise fenomen bilgisayar oyunundan ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan Rampage: Büyük Yıkım oldu. Hollywood'un sevilen ismi Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock başrollü aksiyon filmi 2. hafta sonu kapanışını 20 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Film 120 milyon dolarlık bütçesinin yarısını aşmış durumda... Listenin 3. sırasını alan yapım, listenin taze filmlerinden biri oldu. Amerika'nın sevilen kadın komedyenlerinden Amy Schumer'a özgüven dopingi yapan komedi I Feel Pretty, açılışını 16 milyon dolar ile yaptı. 32 milyon dolar bütçeli filmin kolaylıkla kendini çıkaracağı ön görülüyor.

İlk 3 geride kalırken, listenin tazelerinin etkisi son bulmadı. Listenin 4. sırasında vizyondaki ilk haftasını kutlayan Super Troopers 2 yer buldu. 13.5 milyon dolar bütçeli komedi filmi açılışını 15,1 milyon dolar ile yaptı. Listenin tam ortasında gelecek vadeden yıldızları bünyesinde toplayan bir yapım yer aldı. Düşük bütçeli gençlik korkusu Doğruluk mu Cesaret mi? 2. hafta sonu kapanışını 7,7 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin ilk yarısı geride kalırken, 6. sırayı alan yapım usta yönetmen Steven Spielberg imzalı "Başlat Ready Player One" oldu. Sanal dünya ile gerçekliği harmanlayan bilim kurgu macerası 4. hafta sonu kapanışını 7,4 milyon dolar ile yaptı. Film beklentilerin bir hayli altında kalmış durumda... Listenin 7. sırasında da vizyonun eğlenceli yapımlarından biri yer aldı. Amerikan komedisi "Blockers", 3. hafta sonu kapanışını 6,8 milyon dolar ile yaparak bütçesini ikiye katlamayı başarmış oldu. 

Listenin son kısmını açan film Marvel'ın yeni alametifarikası "Black Panther" oldu. Başarılı açılışının ardından rekordan rekora koşan yeni nesil süper kahraman filmi, 10. hafta sonunda 4,9 milyon dolar gişe yaptı. Wakanda'nın egzotik atmosferine taşınan süper kahraman macerası 681,3 milyon dolar gişesi ile  sinema tarininin en yüksek gişeye sahip 3. filmi konumunda... Listenin 9. sırasını ise hayatta kalma mücadelesi "Traffik" aldı. Rüya gibi bir tatili kabus gibi bir hayatta kalma savaşına dönüştüren film açılışını 3,9 milyon dolar ile yaptı. Listenin son sırasında ise Wes Anderson imzalı animasyon "Köpek Adası" yer aldı. Köpeğini bulabilmek için ıssız bir adaya sürüklenen bir çocuğun duygu yüklü hikayesi hafta sonunda 3,4 milyon dolar gişe elde etti. 

ABD gişe verileri için tıklayın!

facebook Tweet
Öneriler
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Aslı Gibidir Fragman
Avengers 4: Endgame Altyazılı Fragman
Kafalar Karışık Fragman
Alita: Savaş Meleği Orijinal Fragman (5)
Roma Orijinal Fragman (3)
Mucize 2 Aşk Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Sektörden
2018'de Yerli Gişenin En Çok Kazanan Filmleri Hangileri?
HABERLER - Sektörden
12 Aralık 2018 Çarşamba
2018'de Yerli Gişenin En Çok Kazanan Filmleri Hangileri?
Sinehane'den İki Büyük Proje Geliyor!
HABERLER - Sektörden
11 Aralık 2018 Salı
Sinehane'den İki Büyük Proje Geliyor!
Box Office Lideri "Kafalar Karışık" Oldu!
HABERLER - Sektörden
11 Aralık 2018 Salı
Box Office Lideri "Kafalar Karışık" Oldu!
"Avengers 4: Endgame"in Çok Beklenen Fragmanı Rekor Kırdı!
HABERLER - Sektörden
10 Aralık 2018 Pazartesi
"Avengers 4: Endgame"in Çok Beklenen Fragmanı Rekor Kırdı!
Film Haberleri Sektörden
Haftanın Filmleri
13 Ara 2018 cuma günü vizyona girenler:
Bana Bir Soygun Yaz 2
Bana Bir Soygun Yaz 2
Yönetmen: Murat Toktamışoğlu
Oyuncular: Şafak Sezer, Çetin Altay, Umut Oğuz
Fragman
Aşk Bu Mu?
Aşk Bu Mu?
Yönetmen: Ömer Uğur
Oyuncular: Afra Saraçoğlu, Kubilay Aka, Salih Kalyon
Fragman
Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde
Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde
Yönetmen: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Fragman
Roma
Roma
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Oyuncular: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Nancy García
Fragman
Yılbaşı Sürprizi
Yılbaşı Sürprizi
Yönetmen: Richard Elson
Oyuncular: Pierce Brosnan, Rob James-Collier, Erin Galway-Kendrick
Fragman
Donbass
Donbass
Yönetmen: Sergei Loznitsa
Oyuncular: Boris Kamorzin, Valeriu Andriutã, Tamara Yatsenko
Fragman
Haftanın Filmleri
Back to Top