Beyazperdem
Box Office: Süper Kahramanlar Zirveyi Bırakmadı!
8 May 2018 - 10:41
facebook Tweet

Yerli box office rakamları açıklandı.

Türkiye gişe verilerine göre 4-6 Mayıs hafta sonunda box office listesinde zirve değişikliği olmadı. Zirvenin taze sahibi "Avengers: Infinity War" zirveyi kaptırmazken, geçtiğimiz hafta sonunda listenin yarısı vizyonun taze yapımlarından oluştu.

Listenin bu haftaki galibi de beklenildiği üzere Avengers: Infinity War oldu. Marvel'ın 60'tan fazla çizgi roman kahramanını bir araya getiren devam halkası, Türkiye'de 257.987 seyirciyle 2. hafta sonunu kapatmış oldu. Film 2 haftda toplam 1.382.629 seyirciye ulaşmayı başardı. Listenin 2. filmi gişede büyük başarı elde eden "4N1K"nın devam halkası 4N1K 2 oldu. Genç okurların kalbine taht kuran roman serisinin beyaz perde uyarlaması ilk hafta sonunda 89.560 seyirciye ulaştı. Listenin 3. filmi sevilen yerli komedi ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir'i yeniden beyaz perdede izleyici ile buluşturan Ailecek Şaşkınız oldu. İlk hafta sonunda tüm zamanların en iyi Mart ayı açılışı rekorunun yeni sahibi olmayı başaran yerli komedi filmi, başarısını devam ettirerek bu hafta sonu 46.584 seyirci tarafından izlendi. 9. haftasını geride bırakan film toplamda 3.878.446 seyirci tarafından izlenerek, listedeki 50 film arasında en çok seyirciye ulaşan film konumunu koruyor.

Listede ilk 3 geride kalırken, yerli yapımların ağırlığı değişmedi. Listenin 4. filmi BKM'nin sevilen komedi yıldızlarını bir araya getiren Cici Babam oldu. "Güldür Güldür" ekibinin fenomen haline gelen oyuncularıyla bir aile komedisi yaratan "Cici Babam" 3. hafta sonu kapanışını 43.004 seyirci ile yaptı. Listenin tam ortasında vizyonun animasyon yapımlarından biri yer buldu. İlk filmiyle çocuk seyircilerin gönüllerine taht kuran "Maşa ile Koca Ayı"nın devam halkası Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık 3. hafta sonu kapanışını 41.445 seyirci ile yaptı. Bir çok Youtube fenomenini bünyesinde toplayan filmde Enes Batur da yer alıyor. Listenin ikinci yarısıyla birlikte vizyonun taze yapımları öne çıkıyor. Listenin 6. sırasında "Kapan" ve "Ölüm Günün Kutlu Olsun" gibi düşük bütçeli korku filmlerinin yapım şirketi Blumhouse'ın imzasını taşıyan Doğruluk mu Cesaret mi? yer buldu. Popüler yabancı dizilerin genç yıldızlarını bünyesinde toplayan korku filmi açılışını 31.342 seyirci ile yaptı. Listenin 7. filmi Hollywood'un sevilen yıldızlarını bünyesinde toplayan "Oyun Gecesi" oldu. Çocukluktan beri oynanan bir oyunu yetişkinliğe taşıyan komedi filmi açılışını 19.319 seyirci ile yaptı.

Listenin 8. filmi aksiyon serisi "Taksi"nin yeni devam halkası oldu. "Taksi 5" yerli gişede açılışını 15.434 seyirci ile yaptı. Listenin 9. sırasında vizyonun taze animasyonlarından biri yer buldu. "Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi" açılışını 14.242 seyirci ile yaptı. Listenin son sırasında yer bulan film ise genç yetenekleri bünyesinde toplayan aile filmi "Bizim Köyün Şarkısı" oldu. Çocuk yıldızlarla dolu kadrosu ile baharın gelişini müjdeleyen bol şarkılı türkülü film, 6. hafta sonu kapanışını 10.790 seyirci ile yapmayı başardı. 

Bu haftaki Türkiye gişe verileri için tıklayın!

Kaynak : Boxofficeturkiye.com

facebook Tweet
Öneriler
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Öldür Beni Sevgilim Fragman
Long Shot Orijinal Fragman
Frozen 2 Dublajlı Fragman
After Orijinal Fragman
Aladdin Dublajlı Fragman
Yesterday Altyazılı Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Yapım Aşamasında
Richard Dreyfuss ve Mira Sorvino Aynı Filmde Buluşuyor!
HABERLER - Yapım Aşamasında
19 Şubat 2019 Salı
"Black Widow" Yeni Senaristini Buldu!
HABERLER - Yapım Aşamasında
18 Şubat 2019 Pazartesi
"Bond 25"ın Senaryosu Tekrar Yazılıyor!
HABERLER - Yapım Aşamasında
18 Şubat 2019 Pazartesi
"Your Name"in Yönetmeni Marc Webb Oldu!
HABERLER - Yapım Aşamasında
18 Şubat 2019 Pazartesi
"Your Name"in Yönetmeni Marc Webb Oldu!
Tom Hanks, Fred Rogers Oldu!
HABERLER - Yapım Aşamasında
18 Şubat 2019 Pazartesi
Tom Hanks, Fred Rogers Oldu!
Film Haberleri Yapım Aşamasında
En Çok Beklenen Filmler
Tüm beklenen filmler
Back to Top